yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (32)
  • medya (4)

  1. hbo'nun dün yayınlanan yeni dizisi. başrollerinde reese witherspoon, nicole kidman ve shailene woodley var. (link: https://www.youtube.com/watch?v=nD2MNFkM3y4 fragmanı)

  ayrıca dizide alexander skarsgard da rol alıyor (gizlinot: gözlerden kalp çıkan emoji)

  20 şubat 2017 22:37

  2. müzik ve mekan seçimleri çok başarılı olan dizi. olaylar her bölümde artan bir dozda hızlanarak gelişiyor.

  uyarlandığı kitabın yazarı (bkz: liane moriarty) zaten kadın ilişkilerini yansıtma konusunda çok yerinde tespitler yapar. okumayanlar için diğer kitaplarını, özellikle (bkz: husband's secret)ı öneririm.

  ----------- spoiler -------

  kimliğini hala öğrenemediğimiz bir cinayet var. muhtemelen perry ya da jane cinayet kurbanı. ziggy'nin gizemli babasının perry çıkacağını, cinayetin de onun etrafında gerçekleştiğini öngörmekteyim. bakalım...

  ---------- spoiler ----------

  müzikler için spotify'a bakabilirsiniz.

  16 mart 2017 17:36

  3. Aptal ötesi bir hata yaparak yanlışlıkla 1. sezon 7. bölümden başlayarak izlediğim dizi. Bütün bölümü 'aa ne kadar da değişik bir diziymiş, herhalde her şeyi bizim tahmin etmemizi bekliyorlar, hmm dayanmalıyım ama herkes çok beğenmiş vs' diye düşünerek izledim, sonra bir baktım ki ikinci bölüm 'previously on' diye başlıyor. Allah seni kahretmesin dizipub. Şu an içimde ilk 6 bölümü izlemek için en ufak bir istek kalmadı, resmen mundar ettim güzelim diziyi.

  4 nisan 2017 22:24


  4. dizinin özeti:

  okyanus manzaralı evlerde yaşayan güzel kadınların sorunları

  22 nisan 2017 09:51

  5. 7 bölümden oluşan hbo'nun mini bir dizisi.

  güya 3 güne yayıp izleyecektim ama dayanamayıp dün sabaha kadar izleyip bitirdim.

  ve bayıldım.konusunu arkadaşlarım yazmışlar yukarıda, atlıyorum. ama tadı damağımda kaldı süslüler. ben uzman değilim ama çekim teknikleri, mekanları her şeyiyle bende de farkındalık yarattı.

  kadın ilişkilerini öyle güzel anlatıyor ki, sırf bunun için her kadın izlemeli bu diziyi.

  karakterlerin hepsi çok başarılıydı, ayrım yapamam. o gerilimi çok güzel hissediyorsunuz.

  izleyin izlettirin efem.

  26 nisan 2017 16:51

  6. Bana okyanusu hissettiren dizi. Son bölümden sonra girl power diye bağırasım gelmedi değil.

  26 nisan 2017 23:48

  7. valla bende de "kız kardeşlik ulaaaan" diye bağırma hissiyatı uyandıran dizidir. keşke böyle güzel olan her kitap mini dizi olsa.

  izlerken çekim kalitesine hayran olmamak elde değil. o okyanusu nasıl güzel kullanmışlar aman ya raaab. okyanus kenarında yaşamadığımız için kıskanmamak elde değil.

  kadro zaten efsane. konu hakkında bir şey demek istemiyorum ama dizi de güzel işlenmiş o kesin.

  5 mayıs 2017 12:24


  8. Bana çok karmaşık duygular yaşatan ve sonunda neden bilmiyorum hüngür hüngür ağlamama sebep olan dizi. Dizi bir cinayet soruşturması ile başlıyor ama kurban da katil de gösterilmiyor. Daha sonra geçmişe dönerek cinayete zemin oluşturan olayları izliyoruz ve adım adım cinayet gecesine doğru gidiyoruz. Sonlara doğru ilişkiler öyle bir hal alıyor ki herkes katil ya da herkes kurban olabilir. Dizide tecavüz, şiddet, zorbalık gibi çok hassas konular işleniyor.

  Madelin, celeste ve jane'in her durumda birbirine destek olması, birbirlerini yargılamaması dizide en çok hoşuma giden şeylerden biriydi. Haksızlıklar karşısında sessiz kalamayan, jane için çabalayan, iyi bir anne olmak için uğraşan, hatalarını kabul eden ve mükemmel olmadığını kendisine itiraf edebilen madelin dizideki en sevdiğim karakter oldu. Sadece ziggy'nin babasını doğru tahmin edebildim. Onun dışında gelişen her olay tahmin edilemezdi benim için. Bir oturuşta tüm bölümleri keyifle izledim ama biraz da gerildim. Genel olarak gergin bir hava hakim dizide. Beyaz perdede görmeye alışkın olduğumuz oyuncuların yapımda yer alması nedeniyle dizi değil de uzun saatler süren bir film izliyormuş gibi hissettim.

  Sinematografi ve Mekanlar mükemmeldi. Fondaki dalga sesleri, okyanus kıyısında yaşamadığım her gün için isyan ettirdi beni swh. müzikler de güzeldi ama (link: https://youtu.be/rF_1iPFr6Dw jenerik müziği) dışında aklımda kalan bir parça olmadı.

  6 mayıs 2017 18:36

  9. sonu umut vadeden, harika mini dizi. son bölümü de, gıcık yan karakterler de, manzara ve müzikler de çok güzeldi. özellikle sevdiğim bir kaç karakter oldu ama bütünüyle hepsi çok iyiydi aslında. nicole kidman ilk defa itici gelmedi mesela. izleyiniz mutlaka. reneta karakteri reese witherspoon'un başka bir yapımı wild'da annesini oynamıştı sanırım. orada da beğenmiştim ikisinin uyumunu. (izlemediyseniz o filmi de öneririm. ) ayrıca jenerik müziği ayrı güzel.

  7 haziran 2017 00:19 7 haziran 2017 00:23

  10. "too good to be true" anafikrinden yola çıkarak hiç bir şeyin göründüğü kadar güzel olmayabileceğini anlatan yan hikayelerle örülü, aile içi şiddeti ana olay olarak işleyen hbo kısa dizisi.

  üstteki entrylerde de yazıldığı üzere başarılı oyuncuların bir araya geldiği inanılmaz bir kadro var. oyunculuklar şahane. öyle ki aleksander skarsgard gibi tanrının bize bir lütfu olduğuna inandığım canlıdan bile nefret edebiliyorsunuz. reese witherspoon'un canlandırdığı madeline karakterini çok sevdim, böyle bir arkadaşınız olursa asla sırtınız yere gelmez, ama ondan da çok muhteşem müzik zevki ve konuşma üslubuyla kızı chloe'ye bayıldım. (gizlinot: onun gibi bir kızım olsun istiyorum resmen şu anda)

  bonnie karakterini canlandıran zoe kravitz ise tüm dizi boyunca güzelliğiyle büyüledi. nicole kidman'ın canlandırdığı celeste karakteri ise gerçekten üzdü. öylesine güzel, eğitimli ve zengin bir kadının yaşadığı şiddeti haklı görmeye çalıştığını, terapistle olan diyaloglarında ama ben de ona karşılık verdim tek taraflı değildi şeklinde savunma yaparak kendini kandırdığını görmek, biz kadınların bazen bir şeylere, birilerine tutunarak nasıl da kör olabildiğini gösterdi.

  neyse ki finali içimi umutla doldurdu, yoksa bağrıma oturan öküzle bir süre yaşamak zorunda kalabilirdim.

  ----------------spoiler --------------

  finalinde o özgür ruhlu, barışçıl bonnie'nin perry'i iten kişi olması beni kesinlikle ters köşe yaptı. fakat bir yerlerde okuduğum kadarıyla kitapta zaten bonnie'nin de geçmişte aile içi şiddete maruz kaldığından bahsediliyormuş. böylelikle daha çok anlam kazanmış oldu.

  ---------------spoiler------------

  sonuç olarak iki günde izleyip bitirdiğim, tüm tanıdığım kadınlara da izlemesini önerdiğim, (bkz: handmaid's tale)'den sonra bu yıl zaman ayırıp da izlediğime en çok sevindiğim yapım oldu. geçtiğimiz günlerde yapılan emmy ödül töreninde de handmaid's tale ve big little lies'ın ödülleri toplaması sevindirdi.

  22 eylül 2017 10:30 22 eylül 2017 10:37

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar