yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (3)

  1. sevdiğim şeylerden biri de manikürsüz gezmektir ve onları insanların gözüne sokmaktır kafasındaki yazarın blogu.

  edit: yanlış oluşmuş ve oluşabilecek izlenimleri önlemek adına söylemek istediklerim var.

  ben söz konusu blog sahibi olan kadını manikür yapmadığı için eleştirmedim. ben hayatımda hiç kimseyi manikür yapmıyo diye eleştirmedim eleştirmem de. ama eğer güzellik ve bakım ile ilgili bi blogda yazıyorsanız o tırnaklarla çıkılmaz, oraya koyulmaz yani. bunun hiç bir mazereti de olamaz. hiç oje sürmese ondan çok daha iyi. hem manikürsüz hem o oje sürme tekniği ile bu kadar trajikomik bi görüntü olabilirdi.

  ben manikürümü bi cuticle remover ve portakal çubuğu ile yapıyorum. tam anlamıyla bi manikür olmasa da bildiğimiz yöntemle olan manikürle hemen hemen aynı sonuç veriyo bu kadar basit bi yöntem. kaldı ki o görüntüye bu eleştiriyi yapabilmem için illa ki manikür yapıyo olmam gerekmez. ben gayet manikür yapmıyo da olsam o tırnakları eleştirme hakkına sahibim çünkü tekrar hatırlatıyorum güzellik ve bakımla ilgili bi blogda yayınlanıyorlar. bi insan bu konuda bilgi veriyosa yeterli donanıma sahip olmalı değilse de en azından birine yaptırsın çıksın kendisini takip edenlere de mi saygısı yok?

  17 mart 2015 15:30 18 mart 2015 15:22

  2. ekşi sözlük linç timi was here gibi hissettim kendimi bir an. blog yazmak için çok yetenekli olmalısın gibi bir kural var da benim mi haberim yok acaba? evet ojeyi başarısızca sürmüş olabilir ama bana renk konusunda fikir verdi mi evet. bunu bir sebibebi yapsa daha toleranssız olunabilir sonuçta kadın olaya profesyonel yaklaşıyor. bana çok ekstrem, öyhh dedirtçek bir durum değil.

  ama biri kirli tırnaklarıyla bir şeyler gösteriyorsa işte bu durum bana öyhh dedirtir. o da zaten onun bloggerlık değil temizlik anlayışının yansımasıdır.

  17 mart 2015 18:45

  3. kızın anasına, babasına, karakterine sövülmüş sanki.

  güzellik, bakım vs. ile ilgili bir blog açıyorsan, görselliğe de özen göstermen gerekir, okuyucunun beklentisi de bu olur. bundan daha normal ne olabilir?

  sanki "aaayyy fakire bak manikür yaptırmadan oje sürmüş eziks" dendi, hey allahım.

  17 mart 2015 20:29


  4. herkesin erişebileceği bir site açmaya, tek tek yazı yazmaya, fotoğraf çekip koymaya üşenmemiş ama ojesinin bulaşan yerlerini düzeltmeye üşenmiş. oysa sadece bir kulak pamuğu ve aseton yeterliydi.(gizlinot: swh)

  ek olarak: başlıkta sadece tek bir girdi biraz sert kaçmış, diğerleri ise gayet normal eleştirilerden oluşuyor. "fotoğraflar kötü" demek, "özensiz olmuş" demek ne zamandan beri hakaret sayılıyordu? ayrıca herkesin ulaşımına açık bir sitenin linkini paylaşmakta da bir sorun yok, gizli bir hesap değil ki bu.

  17 mart 2015 20:58 17 mart 2015 21:34

  5. Bir tırnak için kimse aşağılanmayı, hakaret içeren yorumları hak etmez. Evet kötü bir görüntü, paylaşması hoş olmamış, daha fazla uğraşabilirdi bir blog yazarı olarak ve okuyucu olarak bende rahatsız oldum. Ama vurun diyince de öldürmek olmuyor.

  edit: yorumlar silinince seri eksileme bana da işliyormuş demek ki. Ben kimseyi ne savundum ne yerdim. İşine nasıl gelirse ona canım balım, buna iğrenç, aşağılanmalı, sonuna kadar hakareti hak ediyor gibi cümleler kurmak bana göre de değil. Hakaret sadece anne, baba ya da kişiliğe de olmaz. İnsanları eleştirebilirsiniz, ki eleştirmeyin de kimse diyemez. İsteyen istediğini eleştirir. Ama eleştirinin de bir sınırı vardır.

  17 mart 2015 21:22 18 mart 2015 18:11

  6. tanımda verilen link kaldırılmış. muhtemelen kız buradan gördü ve kaldırdı. ve açıkçası ben buna çok üzüldüm. tamam kesinlikle bir özen gerekiyor blog işleri için ancak bu şekilde eleştirmek? gördüğüm kadarıyla kendisi oldukça hevesli. büyük kitlelere de hitap etmiyor gibi geldi bana, sadece kendi halinde takılıyor, hobisini paylaşıyor. ama buradaki eleştirilerin sınırı aştığı düşüncesindeyim.

  burada eleştirilen bir sürü vlogger, blogger var. ben de yaptım, yapıyorum ve yapacağım muhtemelen. ama böyle kaba, aşağılayıcı bir dille olacağını sanmıyorum. ortada bir kızın heves ettiği bir iş varsa, ne olursa olsun, ne kadar kötü olursa olsun bu şekilde hevesini kırmaya hakkımız olmadığını düşünüyorum.

  18 mart 2015 01:09

  7. bir güzellik bloggerının oje sürerken özen göstermemesini eleştirmenin, insan aşağılanması ile bir tutulmasına gülsem mi şaşırsam mı bilemedim. ama gülücem sanırım :d

  önceki yorumum konuyla alakasız olduğu gerekçesiyle kabine gönderilmiş, doğrudur caps ile alakalıydı. bu girdimin akıbeti nolur bilemiyorum ama ben bu blog sahibini manikürsüz diye aşağılamam ve bence bunu burda kimse yapmamış. kaldı ki bizde manikürsüz iken oje sürüyoruz ama bakımla ilgili herşey gibi bununda bir püf noktası var, etlere getirmeden sürerseniz çok da kötü bir görüntü oluşturmaz. bu blogun sahibi iki dakidada yalap şalap sürüp bloguna koymuş işte bunu da kimse inkar edemez. bunun eleştirilmesini çok ağır bulan tatlısu duyarlılarını ayşe çakar başlığında "makyaj yaparken yüzündeki kir görünüyor" yok efendim "sümüğü görünüyor" yorumlarına da tepki göstermeye davet ediyorum(gizlinot: sizi pistlerde de görmek isteriz gençler :D)

  18 mart 2015 16:11 18 mart 2015 16:48


  8. malum postundaki fotoğrafları değiştirip yeniden yayınlayan blögger. (link: http://birnotumvar.blogspot.com.tr/2015/03/flormar-300-numaral-beyaz-oje.html?m=1 bu sefer özenmiş gibi gözüküyor.)

  28 mart 2015 12:51

  9. yeni paylaştığı görsellerde oje o kadar güzel durmuş ki koşa koşa gidip ojeyi alasım var.

  28 mart 2015 13:38