yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

  1. Geri istenilen tam olarak ne bunun analizini iyi yapmak gerekiyor. Çünkü insan zihni güzel anıları hatırlamaya eğilimli kompleks bir yapı. Sahip olduğumuz değerler ve kırmızı çizgiler bu noktada devreye giriyor ve bize her şeyden önce kendimize sahip çıkmamız gerektiğini hatırlatıyor. İnsan ırkı acıdan kaçmaya programlıdır. Bu yüzden gerçeklerle yüzleşmekten kaçar ve sorunları hasır altı etmeye çalışırız.

  İşte bu noktada kadın olmanın en büyük avantajı devreye giriyor bence: sezgilerimiz. Bizler o kadar güçlü Sezgilere sahibiz ki, hayatımızdaki her dönemeç veya her seçimde içimizde bir şey bize onun yanlış olduğunu söylüyorsa gerçekten kulak vermemiz gerek. Kendimizi dinlemeyi öğrenmemiz gerek. Mesela ben hayatımdaki en önemli insanlardan biri giderken ona veda etmedim, çünkü gittiğini bilemezdim. Eğer giden birinin ardından üzülüyor veya onu özlüyorsanız bence şanslısınız, bu yaşadıklarınızın değerini gösterir. Belki Çok klişe olacak ama hayat gerçekten çok kısa ve siz bir trenin kalkmasına engel olursanız, o istasyona asla başka trenler gelemez. Ve bu hayatın akışına engel olmak anlamına gelir. Gitmesi gerekene izin vermeli, Hayatın akışına müdahale etmemeliyiz. Çünkü özgürleşmek kendi yolunda yürümek, kendini akışa bırakmak demektir. sevgiler:) 

  Edit: başlığı açan bana bırakıp gitmiş sanırım, no problem:) 

  28 eylül 2018 22:19 28 eylül 2018 22:21

  2. Bana sağlam kazık atan eski dostumla olan güzel yıllarımızı, paylaşımlarımızı çok özlüyorum. Fakat kendisi bana uzak Allaha yakın olsun.

  28 eylül 2018 22:55

  3. ben hepimizin yaşanmışlıklara gereğinden fazla kıymet verdiğini düşünüyorum. onun adını böyle dolu dolu "yaşanmışlık" olarak telaffuz etmek hoşumuza gidiyor bence.

  28 eylül 2018 23:35

  4. nefret etmeye çalışsam bile onunla geçirdiğim zamanı özlüyorum maalesef. bu yüzden de kendime kızıyorum. o kişiye eskiden olduğu gibi yoğun değilim hatta hiçbir şey hissetmiyorum ama ansızın aklıma geliyor. o anlara tekrar gidiyor gibiyim. o an ne hissettiysem aynı hisle hatırlıyorum.

  29 eylül 2018 00:12

  5. eski sevgilisini tamamen unutamamıs birine aşık olmuş bir kişi olarak engellemek istediğim başlıktır.

  eğer özleminiz dinmediyse kendinizden emin değilseniz başkasını da hayatınıza almamalısınız bence. Bi öyle bi böyle, ne akıl kaldı ne de denge...

  29 eylül 2018 10:50

  6. Birini özlemenin üstesinden bir şekil gelebiliyorsunuz ama yaşanmışlıkları özlemenin tek çaresi o yaşanmışlıkları yapan kişiyle ayrılmayıp yeni yaşanmışlık katmak, hatta o bile değil yıllar sonra aynı kişiyle aynı hislerle bir arada olsanızda o eski yaşanmışlıklar geri gelmiyor, eksik geliyor. En azından bende öyle oldu hep arkadaslarımda da sevgilimde de. En çok yaşanmışlıklar yüzünden ayrılamadım sakat bir ilişki sahibiyim diyebilirim. Tabi tüm bunlar özlediğiniz kişi hayattaysa geçerli eğer değilse nasıl başedilir o hislerle ben düşünemiyorum.

  29 eylül 2018 12:24

  7. birini özlemek daha fiziksel bir eylemdir; yani kokusunu özlersin, gülüşünü özlersin, sana dokunuş şeklini özlersin... ama yaşanmışlıkları özlemek oldukça derin ve manevi bir şeydir. o insanı gözünüzde “o” kılan başka pencereden bir bakıştır. o kişiyi en iyi siz tanırsınız ve her şeyi beraber yaptıysanız en ufak şeyde “şu gün de böyle olmuştu ne güzel günlerdi” diye düşünürsünüz. ve bence burda tam tersi bir durum var ki, sevgilinin yaşattığı şeyler unutulabilir, ama arkadaşlıklarda yaşanılan şeyler asla unutulmaz...

  29 eylül 2018 12:28

  8. Sanırım benimki birinin, yaşanmışlıklarımızı ve geçmişimizi paylaştığımız zamanlardaki halini özlemek oluyor. Yarın eski sevgilimin doğum günü. hayatının hep çok güzel, sağlıkla, mutlulukla dolu olmasını isterim, sevdiği insanlarla bir arada olmasını. Ama onu çok özlüyorum sözlük, rüyalarımda bana gülümsediğini görüyorum. Nolcak benim bu hallerim

  12 mart 21:26

  9. tam da şimdi ikisini birden yaşadığım durum

  yaşanmışlıkları özlemek çok farklı bir şey gerçekten, zaten karşımızdaki kişiyi de onlar yüzünden özlemez miyiz?

  27 nisan 01:03

  10. Kaybettiğimiz sevdiklerimiz,biten ilişkiler.. Aslında özlenen o kadar çok şey var ki. özlediğimiz o andaki mutluluk hissi mi yoksa sevdiklerimiz mi hiç anlayamıyor insan

  27 nisan 17:58