yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (31)
  • medya (0)

  1. 10 ocak'ta gösterime giren hikayesi berrak tüzünataç ve melikşah altuntaş'a, senaryosu caner özyurtlu'ya ait duygusal komedi film.

  italyanların bir sebepten toplanan aile, eski dostlar temalı filmleri vardır. onlara benzettim ben. izlerken sıkılmadım, kopmadım ama çok büyük bir olay da yok filmin içinde. aksiyon içeren bir film değil.

  izlediğim için memnunum ve bundan sonrası spoiler içerir.

  *****

  karakterler zaten fragman ve afişlerde görünüyor. benim dünyam küçük olabilir lakin efsun fazla marjinal olmasına karşın evlenip çocuk yapmış biri. buna karşın dolunay dar görüşlü gibi lanse edilse de bana daha gerçekçi geldi.

  gökçe-emre ikilisini sevmedim, beril'i daha sevimli buldum. emrah ve yulduz filme neşe katan karakterler olmuş. emrah'ın mimikleri, tepkileri şahane.

  insan yıllarını beraber geçirse bile çoğu zaman ayrı yollarda yürümeye başlamakla birlikte kopuyor ve dünyası değişiyor. bu filmde de herkes kendi doğrusunda kararlı olduğu için çatışmalar çıkıyor. nihayetinde en gerçekçi ve sevimli karakter dolunay benim için. finalde onun ile ilgili ayrıntıyı da çok sevdim.

  melikşahı da bir sahnede görebilirsiniz ;)

  *****

  ukte: (yazar: tutunamayan)

  13 ocak 2020 14:29 13 ocak 2020 14:31

  2. Caner özyurtlu ve melikşah altuntaş YouTube içeriklerini beğenerek takip ettiğim kişiler olduğu için yaptıkları filme büyük beklentiler içerisinde gittim ama izlerken inanılmaz sıkıldım, bitmesi için dakika saymaya başladım. Güzel oyuncu kadrosu ve basit bir senaryodan ibaretti yalnızca. Giriş gelişme sonuç hiçbirisi yoktu. Film başladı bir şeyler oldu ve bitti. Her karakterden ayrı ayrı nefret ettim. Sonuç olarak benim için çöpe atılmış iki saatten ibaret bu film yalnızca.

  14 ocak 2020 01:54

  3. Caner özyurtlu’nun yönetmenliğini yaptığı; engin öztürk, berrak tüzünataç, özge özpirinççi, şebnem bozoklu, meriç aral, hümeyra ve aşkım boran kuzum’un başrollerini paylaştığı 10 ocak 2020 tarihinde vizyona girmiş sinema filmi.  Oyuncu kadrosuna, çekilen mekana, gerek oyuncuların gerekse yönetmenin katıldığı programlara ve söyleşilerine bakıp güzel umutlar beslediğim bir filmdi. Ancak beklentilerimin çok fazla altında kaldı. Öncelikle türkiye’de yapılmayanı yapıp sinemaya yeni bir soluk getirmediler. Evet, belki böyle bir iddiaları yoktu ancak özellikle melikşah’tan ve ifadelerinden çok daha iyi bir film beklerdim. 

  Olaylar değil karakterler üzerine yoğunlaştıklarının üzerine basarak her yerde söylediler. Karakterlerin sinemada genellikle iki boyutlu yansıtıldığından şikayet ettiler. Tüm bunlara rağmen son derece karikatirüze tipler ortaya çıkarmayı nasıl başarabilmişler hiçbir fikrim yok. Karakterlerin ve ilişkilerinin derinliği izleyiciye geçmedi. Karakterlerdeki iki boyutu da aşabildiklerini düşünmüyorum. Gerçekçilikten uzak diyaloglar söz konusuydu. 

  Özellikle berrak tüzünataç’ın aşırı oyunculuğu beni rahatsız etti. 

  Salonda yaklaşık 10-15 kişiydik ama hiçkimse mutlu ve tatmin olmuş ayrılmadı. 

  18 ocak 2020 18:05


  4. cok basarili buldum filmi. senaryo olmadan film cekebilmis ekip. tebrikler.

  ek: hahah liseli senaryo ekibi alınıp eksi yağmuruna tutmuş tüm entryleri. aman alınmayın ayol, hiçbiriniz greta kadar okula gitmediniz konuşması yapmaya gelmedik buraya. ama zaten siz yine de politik veya apolitik hiçbir mesaj vermeme konusunda çok iyisiniz, sorun yok. (gizlinot: ahgdhsdg)

  19 ocak 2020 16:15 20 ocak 2020 01:23

  5. vizyon tarihine kadar heyecanla beklediğim ve ilk fırsatta gittiğim, ana teması arkadaşlık denilebilecek filmdir.

  benim bu denli hevesle beklememdeki ana sebep melikşah altuntaş'a ve caner özyurtlu' ya youtube'da yaptıkları programlar sonucu duyduğum büyük sempati oldu. Bu filme dair ne kadar heyecanlı olduklarını ve daha çekim aşamasından itibaren küçük anlarını izleyerek sanki kendi arkadaşlarım bir film çekmiş gibi hissettim.

  Filme gelirsek, çıktığımda genel eğilimin olumsuz olmasına hakikaten şaşırdım. Ben oldukça keyif aldım. Evet bir başyapıt denilemez belki ama melikşah'ın kullanımıyla "seyir zevki yüksek" bir filmdi bence kesinlikle. kışın ortasında yaz kokusu hissiyatı verdi.

  Favori karakterim kesinlikle boran kuzum'un canlandırdığı emrah oldu. Hiç sululuğa, iticiliğe kaymadan çok tatlı bir mizah katmış.

  Özetle; hikayesi merak duygusunu perçinleyen, duyguları büyük büyük yaşatan bir hikaye değil. Fakat bence bütün hikayeler böyle olmak zorunda da değil. Hafif, sakin, keyifli bir deneyimdi biz böyleyiz'i izlemek. Böyle bir beklentisi olanlara öneririm.

  20 ocak 2020 11:35

  6. Neyseki sinemada gidip paramı heba etmemişşm dediğim film. Konu yok, oyunculuk yok, şarkılar bile sahnelere uymamış. Karakterleri bile güzel yaşayamamışlar, bana beraber büyümüş çocukluk arkadaşı hissini vermediler. Oyuncuların kimyası tutmadı herhalde. Berrak tüzünataç hiç sevmediğim bir karakter zaten ve yine onaylamış oldum kendimi. Ses tonu, mimikleri ve vücut hareketlerinde bir olamışlık var bu kadın oyunculuk yaparken. Yapmasın bence. 

  Filme 10 üzerinden 3 veriyorum. Evde iş yaparken açın izleyin, arkada ses olsun.

  13 haziran 2020 22:38

  7. Ay imkanımız olsa bizde arkadaş grubumuzla ilerde bakıp gülmek ve duygulanmak için film çekerdik. İste öyle bir film

  Sadece hümeyra için izlemeye devam ettim

  13 haziran 2020 23:55


  8. Berrak tüzünataç ve arkadaşları “abi mekan güzel şuraya bir film yazalım engin meriç falan da gelsin” diye bu filmi yapmış sanki.

  Evden çıkmadığım şu günlerde azıcık güneş göreyim diye izledim. Ne olayı anladım ne de başka bir şeyi.

  Filmdeki yulduz abla gerçekten çok tatlıydı. Rahatlıkla diyebilirim ki filmi tatlandıran hümeyra ve o karakterdi. 

  14 haziran 2020 21:33

  9. beğenmediğim, vakit kaybı bulduğum film. 

  14 haziran 2020 23:10

  10. Karakterler vs çok yüzeysel işlenmiş geldi bana. Çocuğu olmayan birine çocuk doğur denmesi, eski sevgilisinin evinde kalan eşini anlayışla karşılayan bir eş, bebeğe ismiyle seslenmeme gibi uç noktaları işlemişler. Hani işlenir de bu kadar yapay işlenmemeli ya. Ama bebeğe adam olmuş tarzı söylenen cinsiyetçi sözleri uyarmaları çok iyi olmuş. Eğlenmeye gittiklerinde makyajları resmen 90'lar gibiydi. Bir de her konuştuklarında resmen tartışıp ses yükselttiler. Sonu da çok ortada bitti bence. Pek sevmedim. 4/10

  14 haziran 2020 23:50