girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (120)
  • medya (3)

120. satın aldığım 3 farklı üründen birini temin edip diğer ikisini 18 gündür göndermeyen,online alışverişe küstüren marka. madem stokta yok neden satıyorsun anlamadım? iptal etmemek adına direniyorlar çünkü tedarik aşamasında gözüküyor. kazağı baştan oturup ördüklerinden şüphelenmeye başladım.

1 kasım 23:31

119. 100 tl altına taksit yapmayan mağaza zinciri. daha önce böyle bir uygulama olduğunu hatırlamıyorum. dün alışveriş yaptım 80 tl'lik bir kazak aldım ve kasiyer direkt "tek çekim yapıyorum, 100 tl altına taksit yapılmıyor bilginiz olsun" bilgisini verdi. herkesin alım gücü düşmüşken böyle bir uygulamaya geçmiş olmalarını doğru bulmuyorum açıkcası koskoca boynerin.

1 kasım 09:33

118. ekim kampanyası sebebiyle düzenli kullandığım parfümün (bendeki ufak boyuydu) aynısından içerisinde seyahat boyu da olan bir set sipariş verdim. gelen parfüm kutusunun üzerinde şeffaf jelatin olmadığı gibi, düzenli kullandığım parfümle alakasız şekilde buram buram alkol kokuyor ve saniyeler içinde uçup gidiyor. şişesine bakmadan koklasanız asla bu o parfüm demezsiniz. ben açmamış olsam dahi ürünün "açılmış" olması sebebiyle iade alamıyorlarmış, ancak incelemeye gönderilebilirmiş. bir iki gün içerisinde mağazalarından incelemeye göndereceğim, 21 gün maksimum dönüş süreleri. sonuca göre bu girdiyi editleyeceğim, umarım sorun yaşamam.

edit: boyner mağazasına gidip görüştüm, parfüm setlerinin tamamı ve hatta makyaj setleri de jelatinsiz olarak satılıyormuş süslüler. parfümü ilk sıktığım zamanki alkolü biraz geçti, şuan normal parfümümle aynı kokuyor gibi, iade etmekten vazgeçtim. ayrıca aklınızda olsun jelatinsiz setlerde değişim yapılabiliyormuş ancak spreyin çıkış kısmını koklayıp sıkılıp sıkılmadığını, kapağında koku olup olmadığını inceliyorlar. şuan tüm parfüm setlerinin büyük boy parfümden daha uygun olmasının sebebi de setler önceki yıllara ait olduğundan bunlarda fiyat güncellemesi yapamamalarıymış, ancak tek parfüm olduğunda fiyatı döviz kurundan etkileniyormuş. parfümlerin türkiyedeki tek tedarikçisinin arcon kozmetik olduğunu, orijinalliğini firmasına bakarak anlayabileceğim söylendi. mesela morhipo boynerin alt firması olmasına rağmen kargo gönderimi ile uğraşan farklı bir segmentleri varmış, ama boynerde böyle bir bölüm yokmuş ve internetten de alsam mağazadan da alsam boyner raflarındaki ürünler gönderiliyormuş. umarım bu bilgiler yardımcı olmuştur.

30 ekim 19:46 1 kasım 18:38


117. fiyat politikasına eleştirel yaklaştığım, pek çok markayı bünyesinde barındıran mağazalar zinciri. çok büyük indirimler yapıyor gibi görünse de, önce bindirim yapıp fiyatları şişirmesi gözden kaçmamıştır. ayrıca dünyaca ünlü bir markanın etiketli ürününü, etiketin üzerine bir sticker yapıştırıp kapatma zahmeti dahi duymadan, üzerine fiyat ekleyip satabilmektedir.

26 ekim 13:58

116. Mağazalarından alışveriş yapma davranışının örtülü anlamı “param var kazıklanmak istiyorum “ olan işletme.

Valla ben geçen sezon mağazada 200 tlye satılan çantanın boynerin kendi sitesinde dahi yarı fiyatına olduğunu gördükten sonra kapısından içeri adım atmıyorum. Bir boşluğuma gelip attıysam içerideyken çıkana kadar elimi cüzdanıma atmıyorum.

BEnce bu boynerin politikası. Kendisini Üst segmentte konumlandırmak istiyor, misyonu zengin ve idrak yolları tıkalı müşteriyi çekmek. ama bazı markaları o kadar dandik ve etiket fiyatını haketmeyen markalar ki. Kozmetiğe zaten hiçbir şey diyemiyorum son kullanma tarihi geçmiş parfümlere güncel fiyat etiketi yapıştırmak da biraz müşteriye hakaret oluyor artık.

25 ekim 23:00

115. Yani bu mağazada aldığım eşyayı görevlilerin götürmesiyle yaşadığım sorunlardan kısacası boynerden yaşadığım her sorundan bıktım.Bugün ankara panora şubesinden bot aldım eve bi geldim hayatımda görmediğim bir bot,annem saklama kabı aldı eve geldik eşyaları açtık kap falan yok ortada.Ne eşyaları unutmaları bitiyor ne alarmları eşyaların üzerinde unutmaları ne de bu karışıklılar.Zaten kasada öyle bir karmaşa oluyor ki sanırsınız komple boyneri alıyor insanlar.On defa ürün sayılıyor ediliyor fakat sonuç yine hata dolu.

25 ekim 22:34 25 ekim 22:37

114. süslüler size çok önemli bir olayı anlatmam lazım. ben yandım siz yanmayın.

bu, boyner başlığına ikinci girdim. meydan avm boynerle aramda geçen ilk olayda beni aradılar, özür dilediler. neyse dedim. ama bu sefer ortada gerçekten kabul edilemez bir durum var.

uzun zamandır almak istediğim clarins skin illusion fondötenin sephorada rengim olmadığı ve o an için acil ihtiyacım olduğu için sadece boynerde buldum ve aldım. evet yine meydan avm mağazası.

ürünün kokusu sephorada denediğimde çok güzel, sürdüğüm yerde duruyor. boynerden aldığımda ise kapaktan koku geliyor, üründen koku gelmiyor sürünce. aldıktan 11 gün sonra non comedogenic yazan ürün bende değil komedon, kistik, şiş, ağrılı, içi dolu aknelere sebep olunca ve süslülerden biri vesilesiyle batch koduna bakmak aklıma geldi. (gizlinot: buradan kendisine tekrar teşekkür ediyorum) bir de ne göreyim. checkfreshte de checkcosmeticte de ürünün 2012 de üretildiği ve tarihinin çoktan geçtiği yazıyor.

durumu boynere bildirdim anında. diğer gün beni arayıp yaşadığım durumun kesinlikle normal olmadığı ve çok üzüldüklerini, mağazaya gidip iade edebileceğimi söylediler. ondan sonraki gün aldığım yere gittim ve mağaza müdürü ürünü kokladı, hiç de bir şeyi yok falan dedi bana. eline sürdü çok da güzel duruyor dedi. (gizlinot: sürdüğümüz an bozuk görünse 11 gün içinde bozuk olduğunu farkederdim heralde dimi? biz de gerizekalı değiliz yani.) çok fazla satan bir ürün bu, sizde böyle olmuş demeye getirdi. allah aşkına kaç kişi satın aldı bu ürünü? alanlar bana yazsın yani. batch kodlarını incelediğimiz sitelerin yalan olduğunu söyledi. clarinsle iletişime geçip gerekirse ürünü oraya yollayıp minimum 33 iş günü içerisinde iade olup olmayacağına karar verileceğini söyledi. adıma şikayet oluşturdular ama şikayet metnine yazmış ki: ürün sivilce yaptı alerji yaptı. yazmıyor ki ürünün tarihi geçmiş. sanki benim cildimde sorun varmış gibi. bu nasıl bir yardımcı olmadır ben çözemedim. clarinse ben mail attım ama dönmelerinin 33 iş günü süreceğini sanmıyorum. hele ki büyük bir mağaza zincirinin bir ürünün bozulup bozulmadığını öğrenmesi bu kadar uzun sürmese gerek.

uzun lafın kısası, siz siz olun, boynerden özellikle çok fazla satmadığını düşündüğünüz bir ürünü asla satın almayın. bir tek boynerde olsa bile. çünkü istediğiniz bir ürünü sonunda bulup da böyle sorunlar yaşamak var, aklınızda bulunsun bu risk.

az önce de tekrar, sanırım 5.kez müşteri hizmetlerinden biriyle görüştüm, yardımcı olmasını rica ettim ve olamadı. neden? çünkü cilt kanseri bile olsam u-mur-la-rın-da değil! hiçbir şekilde 189 liramı geri alacabileceğimin garantisini vermiyorlar, neden? çünkü ben burada hikaye anlatıyorum, canım sıkılmış, ben kimim ki(!)

edit: bu tarz konularda deneyime sahip, daha önce böyle bir şey yaşamış süslüleri mesaj kutuma beklerim zira ben bu işin peşini bırakmayacağım.

edit 2: dün mail attığım clarinsten bugün cevap geldi ve ürünün expired olduğunu teyit ettiler!

sonuç: iade gerçekleşti.

21 ekim 19:28 11 kasım 15:13


113. poliüretan ürünlere materyali deridir yazarak (örneğin love moschino) müşteri kandırmaya çalışan mağaza.

10 ekim 22:33

112. Cuma günü boyner indiriminde sitesinden kendime 2 adet clarins maskara kofresi satın aldım. Bugün kargo geldiğinde ürünü denemek için açtım bir de ne göreyim, maskara macun şeklinde tüpten lök diye çıktı. Batch koduna baktım hemen, üretimi 2011 çıktı yuhh. Paramın çöpe gittiğine yanmayı geçtim resmen göz sağlığını tehdit eden bir ürünü indirime sokarak millete kakalıyorlar. Rezalet gerçekten. Boynerden indirimde kozmetik alayım demeyin sakın benden söylemesi, kanser olmak istemiyosanız tabii. 

2 ekim 21:15

111. Ürün skalasının geniş olması , yaptıkları kampanyalar vs. sebebiyle en çok alışveriş yaptığım mağaza-idi. Fakat temmuz ortası itibariyle yaptıkları dolandırıcılık yenilir yutulur cinsten değil. Sevgili (yazar: caraazul) 'un girdisine harfi harfine katılıyorum. internetteki yorumlara bakılırsa içlerinde benim de bulunduğum onbinlerce insanın parasını , büyük bir tesadüf eseri tam da doların yükseldiği dönemde 1-1.5 ay kullandılar, sonra da tedarik edemiyoruz deyip ürünleri yollamadılar. Böylece ürünleri de ellerinde kaldı ve şu an gayet yüksek fiyatlara satışta. Kendi mağduriyetimden kısaca bahsedecek olursam; 31 temmuzda kelebek indiriminden satın aldığım love moschino çanta, mağazalarda olduğunu bizzat görmeme ve satın aldığım gün sitesinde yirmiye yakın stoğu olmasına rağmen 7 eylülde tedarik edilemediği gerekçesiyle iptal edildi. Bu iptali ilk on gün içerisinde yapsalardı hiç sorun etmezdim; ama 1.5 aya yakın parayı tutup , güzelce kullanıp bir de dalga geçer gibi bir dolu stoğu olan ürünü yollamamak düpedüz gasptır. Ve yineliyorum; sadece bana değil onbinlerce kişiye yapılmış bu, yorumlar açık.

En ufak durumda boykot başlatan -ki hepsine katılıyorum yanlış anlaşılmasın- sözlük ahalisinin böylesi bir vaka sonrası şekerle kandırılabilmesi de gerçekten tuhaf.

25 eylül 20:37 26 eylül 00:08