yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (248)
  • medya (12)

  248. burun estetiği için param olsun en iyi doktora yaptırayım derken, doktorun yaşlanıp emekli olması şokudur benim için :D

  6 temmuz 23:42

  247. zamanıda deliler gibi istiyordum fakat neyseki burnumla barıştım süslüler kafam rahat.

  5 aralık 2023 17:23

  246. artık herkeste tekrar ettiği ve tek tipleştirdiği için hoşma gitmeyen, kemerli burunları gün geçtikçe daha da estetik bulmama sebebiyet vermiştir kendisi.

  30 kasım 2023 17:17


  245. Aşırı korktuğum bi işlem

  28 kasım 2023 19:36

  244. Doktor önerisi vermeye geldim süslüler.Muhammed Dilber, Barış Çakır, Erhan Coşkun, Şaban Çelebi.Hepsinin işlerini gördüm mükemmel.İlk hali de, yıllar sonrası da.

  25 kasım 2023 21:23

  243. iki sene kadar önce kırılan burnum için yaptırdığım estetik. maalesef burun ucumda hâlâ hissizlik yaşıyorum ve bunun bir sene içinde geçmezse kalıcı olduğunu yeni öğrenmiş bulunmaktayım. açıkçası görünüşünden vs. çok memnunum, hiç düşme vs. gibi bir problemim olmadı ve yapay da durmuyor ancak bu iki yıl boyunca sanırım o hissizlik nedeniyle burnum hep yabancı, bana ait olmayan bir organmış hissettirdi. operasyondan çok çok önce deli gibi araştırmaya, olabilecek komplikasyonları öğrenmeye çalıştım ama buna hiç hazırlıklı değildim açıkçası. yanlışlıkla bir yere çarpınca vs. burnumdan tüm vücuduma yayılan o korkunç acı da cabası. 

  25 kasım 2023 20:46

  242. Bana göre burun estetiğinde en önemli şey doğal olması. Çok pahalı bir ameliyat değil çoğu kişi yaptırabiliyor. Çoğu doktor tek tip çalıştığı için herkes birbirine benziyor. Sanıyorum bu yapmacık görüntü bizleri o kadar yordu ki artık doğal ve çirkin olması dahi benim gözüme daha güzel görünüyor. Örneğin yakın zamanda anne hathawayin burun ucu düşük olmasına rağmen ne güzel doğal kadın dedim. Bu arada bu kadar konuştum ama ben de ameliyat oldum. 3 yıl oldu şu anda memnunum çünkü doktorum gata eski estetik bölüm başkanı yaşlı bir profesördü ve doğal çalışıyordu. Sanıyorum medyatik kaydırak burnu yapan bir doktora yaptırsaydım şu an pişmanlıktan tekrar ameliyat olurdum. İyi bir burun ameliyatı kesinlikle insanın kendisiyle çok daha barışık olmasını sağlıyor.

  25 kasım 2023 19:29 25 kasım 2023 19:44


  241. 1 sene önce bu günlerde gözüme kestirdiğim doktorları "hocam bana; kızın burnu çok güzel ama kesin estetiktir denilen kalkık bol kavisli ucu sivri o burunu yapabilir misiniz?" (gizlinot: Süslü sözlükte yerden yere vurulup nefret edilen o burun yani :d) Diye darlaya darlaya doğru doktoru bulup yaptırdığım estetik. Yüzüm çok küçük olduğu için ve estetik algım iyi olduğu için yüzüme neyin gidip gitmeyecegini çok iyi biliyorum. Ilk başta asla öyle yaptırma diyen annem bile bi bildiğin varmış dedi bant ve atel çıktıktan sonra. Tek sorun burun ucumun çok kalın derili olmasından dolayı hala oturmamış olması. Hatta düşük doz roaccuttane başlayacağım sırf bu yüzden. Yazın burun ucum ödemden sızlıyordu :( doktorum aslında pek benim istediğim tarz baby nose burun yapan bir doktor değildi. Sadece çok çeşitli burun görmüş, hastaya istediğini yapan ve çok anlayışlı birisiydi. Hatta ben narkozu alana kadar bu adam benim istedigimi yapacak mı acaba diye bile düşündüm sürekli baya büyük kumar oynadım diyebilirim. Ameliyattan sonra hiç ağrım olmadı. Canım çok tatlıdır, şimdi hastanedeyim eve gidince ağrır sonuçta kemiğe işlem oldu dedim ama eve gittim yine ağrı olmadı. O bakımdan zor değildi. Benim için tek sıkıntı ultra deluxe premium yağlı cildimi 2 hafta tam yıkayamamak, 3 ay haşır huşur ovalaya ovalaya yıkayamamak oldu. Bir de yazın çok sıcaktan burnumun ucu sızlayacak kadar ödem yaptığım içim "hmm olmadı bu burun yeaa" diye çok mızmızlanıp canımı sıktım. Ama şimdi şimdi baya azalıyor bir de roaccutane kullandıktan sonra oturur diye düşünüyorum. Benim sürecim bu şekildeydi. 

  25 kasım 2023 09:44

  240. Burnuna takıntılı birisi olarak kendi kendime Instagram üzerinden fake bir hesap açmış sadece burun doktorlarını takip ediyordum. Insanların nasıl değiştiklerine bakıp iç geçirip duruyordum. Bu süreçte o kadar çok before/after fotoğrafı inceledim ki anlatamam. Bu sayede doktorların burun yapma tarzlarına göz aşinalığım bile oluştu (gizlinot: Bilirkişi değilim tabiki kendimce)diyebilirim. Mesela bazı doktorlar her hastaya aynı burnu uyarlıyor, bazıları yandan harika burun yapıyor ama önden geniş bırakıyor. Bende ön profilden çok sıkıntılı olduğum için bir çok doktorun ön profilden nasıl yaptığını inceledim. Bunun dışında doktorların bilgilendirme videolarını izledim. Açık/kapalı teknik nedir, ödem ne kadar sürede geçer, kalın derili burunlarla ilgili genel bilgileri vs izleyip bilgilendim.

  Karar verdikten sonra kendime görüşmek için 3 doktor belirledim ama maalesef hayalimdeki gibi olmadı. içten ve dıştan sıkıntılı, asimetrik bir burnum vardı.Birde asla kalkık burun istemiyordum ama doktorlar fazla kalın derili olduğum için burnumu toparlamak açısından kalkık burun yapmayı teklif ediyordu. maalesef bu beni yeni doktor arayışlarına itti(gizlinot: En çok zorlandığım süreç doktor seçmekti sanırım ) ;D. Ara tara derken 5-6 doktorla görüştüm, burnumla ilgili daha çok veri topladım. Şans eseri Instagram'dan görüp görüşmeye gittiğim bir doktor içime tam anlamıyla sindi. Hastalarına olan saygısı, profesyonelliği ve muayene esnasında gösterdiği titizlik sayesinde hem saygımı hem güvenimi kazandı doktorum. Tasarladığı simülasyonda burnum yine kalkık oldu ama diğerlerinden görsel olarak çok daha doğal ve iyiydi.Muallakta bırakan tek yanı kalın derimi incelttirmek ve sıkılaştırmak için rouccutane kullandırmasıydı ama ben onu göze aldım artık. Ayrıca bütçemi fazlasıyla aşıyordu ama babamın desteği sayesinde kendisine ameliyat oldum. Ameliyattan ilk çıktığımda asıl ciddiyeti kavramış bulundum. içten sıkıntılı bir burnum olmasına rağmen bu kadar psikolojim bozuk muymuş, beni bu raddeye ne getirdi düşünüp durdum. İlk beş gün cildim çok gergin ve ödemliydi(gizlinot: Klasik göz kapağı ve yanak şişmesi ). Hiç Çok vakit geçmedi ama düşününce ameliyat olduğum için pişman değilim ve çok mutluyum gerçekten. Hiç ağrım sızım olmadı ama saat başı buz koymak dişlerimde hassasiyet oluşturdu. Bide saçlarım, kaşlarım ve kirpiklerimde dökülme yaşıyorum. Henüz 16.günümde olduğum için size doktor tavsiyesi veremeyeceğim.

  Burun estetiği olmayı düşünenlere en önemli tavsiyelerim çok iyi araştırmaları, mükemmeliyetçi olmamaları, f/p olabilir tabiki ama ucuza kaçmamaları ve bunun aslında psikolojik bir süreç olduğunu bilmeleri. Ameliyatı olup çıkma kısma bu sürecin en kolay yanı, ameliyattan sonra min 6 ay burnun oturmasını ve ödemlerin geçmesini beklemek ise zor yanı. (gizlinot: Benim burnum 1.5 yılda oturabilir mesela)Bu süreçte doktora öfkelenebilirsiniz, kendinizden nefret edebilir ve pişman olabilirsiniz. Sabırlı olmanız gerekli. Bu süreçte bakımlarınızı ise asla ama asla aksatmamanız gerekiyor.

  25 kasım 2023 04:28 25 kasım 2023 18:42

  239. dün 3. hafta dolmuş oldu nazar değmesin ama burnum o kadar güzel oldu ki, bayıldım resmen. eski halinden çok daha iyi. burnumun ucu resmen askı gibiydi.(gizlinot: swh) kendimi çok daha beğeniyorum şu an. tek kötü yanı bantlar yanaklarımı tahriş etti hele sağ tarafım hem kızarık hem de şiş, tek pişmanlığım da çok daha önceden yaptırmamam.

  6 eylül 2022 16:36