yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (1)

  1. Özüm sabay ile adını duyduğum zor ve etkili olduğu iddia edilen spor eğitmeni. Henüz başlamayı düşünmüyorum ama lilly sabri ye doyduktan sonra aklımdaki kişi bu. Deneyen varsa yorumlarını paylaşırsa burada sevinirim

  7 şubat 2021 15:40

  2. Fitness aleminde bence en iyi programı hazırlayan triatloncu kadın. Hareketleri hakkıyla yapıyor ve çok güzel anlatıyor. Biraz İngilizce telaffuzunu sevmesem de sesini kısıp programımı yapıyorum.

  Epic l ve epic ll adında iki program yayınlamış. Epic l başlangıç ve yine başlangıç seviyenin beginner ekipmazsız videoları da var. Epic ll orta seviye bayağı güç isteyen bir program. Toplam 10 hafta yaklaşık 2,5 aylık bir program bugün kendisi epic ll programının 39. Gününde ve 70 güne devam ediyor.

  Ben bayağı beğeniyorum kendisini ama programını sitesinden arayıp bulmak, okumak anlamak biraz biraz vakit istiyordu ve bence chloe kadar tanınmamasının sebebi programının kullanım zorluğudur.

  Ben de şöyle bir şey yaptım. Aşağıda verdiğim linklerden programları pdf olarak indirip program ın adını ve gün sayısını youtube yazıp çıkan programı tablodan kontrol edip sporunuzu yapacaksınız. Tabloya yine program başındaki ölçülerinizi ve program bitişindeki ölçülerinizi yazabileceğiniz alanlar ekledim. Bir de Carolina günleri isim olarak yazmıştı ben gün sayısı olarak değiştirdim. Çünkü bazen moto mot yapamıyoruz kaldığımız günden 3 gün sonra bile olsa devam edebilmemiz için böyle planladım gün kısmını. Yine yukarıda başlama tarihi, planlanan bitiş tarihi ve gerçek bitiş tarihi de ekledim ki programı kaç gün fire vererek tamamladığımızı da görebilelim.

  Umarım Carolina girvan’ın programını yapmak isteyip anlayamayan, zorlanan ve bir yerden etkili bir program arayanlar için faydalı olur.

  (link: https://smallpdf.com/shared#st=bbd8b839-5e0f-4e74-bf30-6cc158743136&fn=Carolina+Girvan+Epic+l+Program.pdf&ct=1614174763797&tl=share-document&rf=link epic l)

  (link: https://smallpdf.com/shared#st=8f219e9c-b59d-4411-91ac-058fac5607f5&fn=Carolina+Girvan+Epic+ll+Program.pdf&ct=1614175513424&tl=share-document&rf=link epic ll)

  24 şubat 2021 17:05

  3. Epic ll serisinin dördüncü haftasındayim.

  Bugün ölçtüm çok ilginç bir şekilde kalcam 2 cm büyürken belim 2 cm incelmiş. Ayrıca göğüs bölgemde 1 cm büyümüş. Zaten kıyafetlerden falan da hissediyordum kalcamin büyüdüğünü. Bariz farkla kıvrım kazandıran bir program. Daha önümde 6 hafta var 31 Mayıs'ta bitiyor, bakalım neler olacak.

  16 nisan 2021 19:52


  4. İsmi Carolina değil de Caroline olması gereken epic programıyla benim de gönlümü kazanmış kişisel antrenör. 36 yaşında iki çocuk anası ve taş gibi bir kadın. yakın zamanda yaşadığım ülkede spor salonları tekrar kapatıldı o yüzden ben de evde nasıl çalışabilirim diye aranırken rastlaştım epic programıyla. epic 2 programının daha 2. haftasındayım. normalde evde asla spor yapamayan beni kendine bağlamıştır. dumbell'le çalışıyoruz haftanın 5 günü, 1 günü de active rest olarak öneriyor. 1 gün ise tamamiyle yatış.

  vücut değişimi açısından bişeyler söylemek için erken tabi, Caroline'a başlamadan önce salonda yaklaşık 2 senedir düzenli/düzensiz ağırlıkla çalışıyordum, kickboks ve yogayı da dahil ettiğim dönemler oldu. zorlanıyorum. güzel ahlatıp uhlatıyor yalan yok, ama devam edemeceğim düzeyde değil tam kıvamında ahlatıp uhlatıyor(gizlinot: swh)

  başlangıç düzeyi için de epic beginner serisi var, ordan başlayıp epic 1, epic 2 devam edebilirsiniz. epic heat programına da yeni başladı. epic 2 bittikten sonra yaz boyunca heat'le devam ederim.

  videolarının takibi de oldukça kolay. 40 sn calışıp 20 sn dinlenme veriyoruz hareket aralarında, bazen superset'lerimiz de oluyor. 20 sn'lik molalarda bir sonraki hareketi görebiliyoruz. video sırasında devamlı konuşan hocalardan değil. Müzikleri çok çok güzel ve gaza getirmeye yetiyor.

  spor salonu ihtiyacımı kesinlikle karşılıyor. Evde spor yapabilmek ne büyük rahatlıkmış. kendisini de çok beğeniyorum bu arada hep gülümsüyor çiçeğim. Tanıdığım herkese 2 haftadır methedip duruyorum buraya da yazmak istedim.

  16 nisan 2021 21:15

  5. youtube'da amatörlere yönelik egzersiz videosu yayınlayan sporcular arasında en iyisi olduğunu düşündüğüm, kuzey irlandalı antrenör.

  epic 1 ile başlayan ve 2, 3 diye (daha sonra farklı isimlerle) devam eden serileri var. bu seriler kolaydan zora gitmiyor, isimlerin 1, 2 diye sıralanmasına aldanmayın. mesela iron serisi daha az kardiyo daha çok kas hipertrofisi odaklı. epic heat serisi ise daha kısa süren ancak aynı anda hem hipertrofi hem de cardio odaklı egzersizlerden oluşuyor ve çok daha yorucu.

  pandemi başında özel müşterilerine yönelik hazırladığı videoları youtube’a yükleyerek bu işe girişmiş kendisi. ancak sıradan insanlar da ilgi gösterince tam teşekküllü programlar hazırlamaya başladı ve zaman geçtikçe videolarının prodüksiyon kalitesi arttı, takip etmesi kolaylaştı. mesela yeni videoların açıklama kısmında o antrenmanın bütün planı görebiliyorsunuz, bu da benim gibi sürekli zamanı takip etmek için ekrana bakmak istemeyenler için çok faydalı. tabata timer uygulamasına yapacağım hareket sayısı ve süreleri giriyorum, zamanı başlarken videoya senkronluyorum, böylece kendi müziğimi de dinlerken süreyi dert etmeme gerek kalmıyor.

  favori serilerim epic 3, epic heat ve epic endgame programları. iron’ı da denemek istiyorum. henüz hiçbirini baştan sona bitiremedim araya giren sakatlanma, taşınma gibi şeyler yüzünden, ancak haftada 3 gün sırayla takip edip yaptığımda (düzgün beslenmeyle birlikte) kısa sürede hayatının 30 senesi hiç spor yapmamış biri olarak ciddi kas kazanımı ve stamina artışı yaşadım. hayatım boyunca tüy siklet denerek dalga geçilen biriyim, kavanoz açınca şaşırılan tiplerdenim ve quadriceps ya da biceps kaslarımın aynada görünür hale gelmesi benim için müthiş bir şey. beginner gains denen yeni başlayanların yaşadığı hızlı kas kazanımı çok motive edici olabiliyor. işin güzel yanı, spora ara vermek zorunda kaldığım dönemlere rağmen, caroline’ın videolarıyla elde ettiğim genel güç artışı ve kaslanma kalıcı oldu. yine de hala tam bir pushup yapamıyorum, esas hedefim o.

  tek sevmediğim hiit videoları, çünkü ciddi anlamda çok zorlar. 35 dk aralıksız burpee varyasyonları yaptığı videoları var. kadın tam bir canavar. bu yüzden cardio yapacağım zaman caroline’ın videolarını es geçip fitness blender’a dönüyorum.

  kendisini hakkını vererek takip etmek için ekipman şart. dumbell kullanmadığı videoları da mevcut fakat esas faydayı ağırlık kullandığı antrenmanlar sağlıyor. ekipmansız videoları da kolay değil tabii; favorim olan (link: https://www.youtube.com/watch?v=Blh0nHo1ND4&t=755s şu calisthenics egzersizi) ilk 15 dk’da müthiş zorluyor mesela. sadece bedensel değil, mental dayanıklılığınızı da test ediyor açıkçası, ancak bıkmadan devam edip sona ulaştığınızda müthiş iyi hissediyorsunuz.

  caroline'ın en sevdiğim yanı, 10 günde şu kadar kilo kaybedin, şu kadar incelin, karın kaslarıniz olsun vs gibi yanlış yönlendirici başlıklar kullanmaması ve zayıflama değil daha sağlıklı ve güçlü bir vücut hedeflemesi. bir de çok güler yüzlü ve tatlı. son birkaç aydır video yüklemiyor, muhtemelen ücretli fitness uygulaması çıkaracağı dedikodusu var. umarım halihazırda var olan videolarını paralı hale getirmez.

  23 ocak 16:00