sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (5)
 • medya (0)

1. doların 6 civarında gezdiği şu günlerde öğrenci olup ayda 300-400 lira kazanmak isteyenler için oldukça faydalı bir site. böyle diyince de abuk subuk sitelere girince çıkan "oturduğunuz yerden 5000 dolar kazanmak ister misiniz?" diyen reklamlar gibi oldum ama harbi kazanıyosunuz valla bak. forumuna girince ödeme görüntülerini görebilirsiniz. hem de günde 1 veya 2 saat ayırarak yapabiliyorsunuz bunu. daha fazla vakit ayıranlar daha da çok kazanabilir. meraklı olup kurcalarsanız ingilizcenizi geliştirme imkanı da bulunuyor. ben de yapmak isteyen arkadaşlar için bir rehber yapayım dedim.

öncelikle bu site, anketler*,teklifler* ve görevler* olarak üç bölümden oluşuyor.

anketler :

-sürekli gelmiyor,özellikle hafta sonları, o yüzden sürekli takipte olmalısınız. clixaddon denilen eklentiyi tarayıcınıza kurarsanız gelir gelmez size uyarıda bulunuyor.

-6 tane sabit anket yönlendiricisi bulunuyor. istediğiniz zaman onlara tıklayıp anket var mı yok mu görebilirsiniz. bazen de 5-10 dakikalığına gelen anketler oluyor

onlardan haberdar olmak isterseniz dediğim gibi clixaddon eklentisini indirin.

-daima doğru cevaplar vermelisiniz. üye olduğunuz zaman verdiğiniz bilgilerle çelişkili olursanız veya anket içinde çelişkili cevaplar verirseniz atılıyorsunuz ve anketi veren şirketlerin kara listesine girme olasılığınız da var o yüzden dürüst olmalısınız.

-arabanız yoksa bile arabanız varmış gibi davranın ya da sigara kullanmıyorsanız sigara kullanıyormuş gibi davranın çünkü bu iki şey hakkında oldukça fazla anket yapılıyor. özellikle arabalar hakkında...

offers:

-9 tane farklı siteden teklifleri bu sekmede görebiliyorsunuz. bu anket de olabiliyor yeni çıkan mobil uygulamalar ile ilgili de olabiliyor. oyunlar için yapılan teklifler genellikle oyunu indirip oyun içinde belli bir seviyeye ulaşmak hakkında oluyor iyi de ücretleri var,kesinlikle yapmalısınız.

-bazı tekliflerde de ,özellikle ücreti kabarık olanlar, üye olup ödeme yapmanız gerekir. bu kazançlı değil aksine zarara uğrarsınız. bunlara pek bulaşmayın. açıklamaları iyice okuyun.

tasks:

-asıl para kazanılan yer burasıdır. 4 seviyeden oluşuyor. ilk üye olduğumuzda level 0'dan başlarız. doğal olarak daha az task gelir ve ücretleri düşük olur. yüzde 70 doğrulukla ilerdiğimizde ve 100 task yaptığımızda level 1 oluruz belki de en kazançlı yer burasıdır. level 0'da 15 task oluyorsa burada 100-150 tane oluyor. ingilizcesi iyi olanlar için oldukça kazançlı görevler var.

-taskların başında yeterli olup olmadığınızı ölçmek için quiz yapılır. bu quizi istenilen koşullarda tamamlarsanız task başlar. yeni başlayanlar taskları yaparken acele etmesin. başlarda iyice kuralları anlamaya çalışın zaten alışınca otomatiğe bağlıyorsunuz. mümkünse taskların isimlerini google'da aratıp videolu anlatımlarını dinleyin ya da forumdaki tavsiyeleri dinleyip öyle başlayın. bu arada forumda türkler için bir yer de var çekinmeden istediğinizi sorabilirsiniz. oldukça yardım severler.

-level 1 olduktan sonra çok fazla expell yemeyin yani tasklardan sürekli yüzde 70'in altına düşmeyin yoksa level 1 koşullarını sağlasanız bile bu adam sadece belli görevleri yapıyor kalanlarında kötü diye düşünüp level 0'da süründürebiliyor. o yüzden emin olduğunuz taskları yapın.

parayı çekmek isterseniz payoneer'i öneriyorum.payoneer'den kendi banka hesabınıza para aktarmak için en az 50 dolar olması lazım. siteden çekimde 2 dolar kesinti yaptığı için 52 dolar yapıp çekmeyi unutmayın. yoksa 49 dolar da olsa parayı banka hesabınıza aktaramıyorsunuz. öyle bir durumda clixsense'den tekrar 20 dolar daha kazanıp çekim talebinde bulunmanız lazım. bunu unutmayın sakın. önemli.

bunun haricinde başka insanlara referans olabilirsiniz. referans linkinizle üye olan insanların kazandığına dokunulmadan %20'si sizin oluyor.

bu da benim referans linkim. (link: https://www.clixsense.com/?12089314 link)

buna tıklayıp üye olursanız bana da katkıda bulunmuş olursunuz. ayrıca takıldığınız noktayı direkt bana sorma imkanınız olur. seve seve yardımcı olurum.

7 ekim 2018 21:49

2. tesadüfen görüp üye oldum, pek inanmıyordum gerçekten para kazanılacağına ama sitenin forum kısmında ve diğer yerlerde kazanılan paraların görüntüleri mevcut. Bilgisayar başında zaten çok zaman geçiren biri olduğumdan benim için zaman kaybı olmasının aksine ek gelir kaynağı bile olacak umarım. Öyle büyük paralar kazanmak değil amacım mesela geri ödemesi başlayan kredimi her ay düzenli olarak ödeyecek kazar kazansam yeter. Henüz yeni başlamama rağmen 2 günde 5 dolar kazandım ve çoğu kısmı anlamayıp yapmadığım halde ve anket doldurmak biraz eğlenceli bile gelmeye başladı.Günde 2 dolar kazansam seviniyorum çünkü kolay kazanılan para sevindirir.

20 ekim 2018 18:41

3. gerçekten para kazanıldığına kimse inanmasa da benim 86 dolar biriktirdiğim site. 54 dolar bakiyeyi, dolar 6'nın üstündeyken çekmiştim.

Ben burada bir yazar arkadaşımızın önerisi ile üye oldum.

Kime öneriyorum? Bilgisayar başında çok vakit geçirenlere. Ben öyleyim şu an. Gün içerisinde siteyi düzenli kontrol ediyorum ve gelen anketleri çözüyorum. Task denilen görev kısmına çok emek verdiğimi söyleyemem. Kolayıma gelen ve hızlı yapılan bir görev bulursam yapıyorum. Yeni başlayacaklar için açıkçayıcı bir şeyler yazmaya çalışacağım çünkü ben başlarken kafam çok karışmıştı.

Öncelikle para kazanabileceğiniz iki bölüm var "anket"ler ve "task"lar.

Anketleri bulabilmeniz için 3 yol var. İlki en kolayı davetle gelen anketler. Bunun için Google chrome'n bir eklentisi var. Onu kurmanız için ilk üye olduğunuzda site yönlendiriyor zaten. Bir anket daveti geldiğinde oradan bildirim geliyor. Anket davetleri için takipte kalmakta fayda var çünkü davetle 1 dolara gelen anketi "offers/teklifler" bölümünden 30 cente çözebilirsiniz. Anketlerin kişi kapasitesi hızlı dolduğu için de acele etmekte fayda var.

Bu aralar site çok bereketli. Çok fazla anket var. Baya davet geliyor. ben davetleri dışarıdayken telefondan da kontrol ediyorum. bazen sadece telefon için anket davetleri de geliyor, sadece bilgisayar için olanları da olabiliyor ama sadece telefon için olanların ücretleri yüksek oluyor genelde.

İkinci yol "Survey" "Paid Surveys" bölümlerine tıkladığınızda açılan routerların olduğu yer. Kanal diyorum ben bunlara ama öyle mi deniyor bilmiyorum, ben uyduruyor olabilirim. Bu kanallara da gün içinde sık sık tıklayıp anket var mı diye kontrol etmeniz gerekiyor. Dedim ya tam bilgisayar başında çok vakit geçiren kişilere göre bir iş. Ben aklıma geldikçe girip tıklıyorum. En karlısı "opinionworld" ve "opinion surveys". Ben "opinionworld"cüyüm. En çok onu kontrol ediyorum, bence en çok onda anket oluyor. Diğerlerini de kontrol etmekte fayda var tabii ki.

Son anket kovalayacağımız yer "offers/teklifler" kısmı. En sevdiğim desem yeridir. Ne zaman hiç anket olmasa buradan bir şey çıkıyor. Sık sık kontrol etmekte fayda var. "Persona.ly" ve "Peanut labs" benim kontrol ettiklerim. En çok personada olur. Ücretleri çok yüksek olmaz o yüzden en son burayı kontrol edin. Daha demin de dedim burada 30 cente çözeceğiniz anketi davetle veya routerdan iki katına çözebilirsiniz hiç belli olmaz. Bir arkadaşım benim davetle 2 dolara çözdüğüm anketi 20 cente çözmüştü, üzücüydü. "Wannads" var bir de ama orada çok ödeme yapmayan anket oluyormuş demişti biri.

Dediğim gibi bu aralar anketler çok karlı. Forum kısmında günlük 5 dolar kazandığını söyleyenler bile var. Ben de vaktim olursa 3 dolar falan kazanıyorum. Yakında anketler sağolsun ikinci ödememi de alırım herhalde.

"Task" konusunda çok profesyonel değilim çünkü sabırlı değilim. Hiç değilim hatta. Siz azimli biri iseniz işte asıl paranın kaynağı burası. Öyle oturayım da sitede anket arayayım demeye benzemiyor. Çok temiz, güzel para kazanırsınız. Tasklar ingilizce. İngilizce bilmek zorunda mısınız? Bence level 0 için değilsiniz. Sayfayı çevirerek de yapabileceğiniz tasklar var.

Nasıl task yapılır? Bu sorunun cevabını bilmediğimden bereketli, güzelim tasklardan expelled yedim. O yüzden size anlatayım. Expelled de şu demek taska başladığınızda yukarıda bir doğruluk oranı olur." 7 of 10" gibi. Bu şu demek %70 doğruluğun alına düşerseniz Expelled olursunuz yani atılırsınız ve bir daha o taskı yapamazsınız.

Naısl task yapılır sorusuna geri döneyim. Öncelikle taskı açtığınızda üstte "Instructions " bölümü var onu açın. Bir okuyun. İngilizceniz çok iyi değilse sayfayı çevirip iyice bir okuyun. sayfayı çevirince bazen bazı noktalar anlaşılmıyor o yüzden ingilizcesine de göz atın. Taskın nasıl yapıldığını iyice anladığınızı düşünüyorsanız buyurun yapın. Düşünmüyorsanız youtube gibi bir imkanımız var. taskın adını youtube'a yazarak random videolar izleyin. Malesef videoların çoğu hintçe veya ispanyolca ama olsun önemli olan ne yaptığı. Ne yapıyor, nasıl yapıyor onu takip edin. Benim böyle bir video açıp aydınlanmışlığım var bir taskta, olayı tamamen yanlış anlamışım dedim. Forum kısmından Türkçe bölüme girin orada taskların nasıl yapıldığıyla alakalı ayrıntılı bilgiye ben rastlamadım ama "yeni başlayanlar için task rehberi" "task güncel" gibi çok okunan topiclere soru sorarsanız cevap veren çıkar mutlaka. kısacası taskı iyice anlamadan, dikkatsiz bir şekilde çözmeyin. taskların olayı zaten genel olarak dikkat. Hızlı hızlı yaparken dikkatli olmak lazım.

Ben hiç task işine bulaşamam diyorsanız bile yine de gözünüz tasklarda olsun. Mesela Video izleme üzerine bir task geldi geçen haftalarda. Sadece videoların ilk 1 dakikasını izleyio beğenip beğenmediğinize dair 6 soru cevaplıyordunuz ve task başı 10 centti. Bir saat içinde 5 dolar kazanmıştım. böyle güzel şeyler de olabiliyor.

Tasklar geçicidir. Devamlı orada kalmaz o yüzden 10 tane şimdi yapayım 20 tane sabah yaparım falan diye sallamayın. bulmuşken yapabildiğiniz kadarını yapın.

Flag konusu var bir de. tasktan sebepsiz yere atılmanız ona hiç girmeyeyim şimdi çok ayrıntı. girip de böyle bir sorunla karşılaşan olursa mesaj atabilir bana öyle konuşuruz.

Çözdüğüm tasklarla alakalı da uzun uzun yazıp 13 parşömenlik girdiyi 28 parşömene çıkarmayayım. Yine böyle niyeti olan biri varsa bir mesaj uzağındayım yardımcı olurum.

Son olarak ödeme konusuna geleyim. Bu kısmı deneyimlemiş biri olarak iyi biliyorum.

Araştırdığım 3 yöntem var. "tango card" "skrill" "payoneer".

En çok tercih edilen "payooner"den bahsedeyim. Paranızı clix'ten Payooner'e paranızı aktarabilmeniz için limit 20 dolar. Payooner'den hesabınıza aktarabilmeniz için ise 50. 2 dolar da Payooner ücret kesiyor o yüzden min. 52 dolarınız olduğunda gönül rahatlığı ile payooner'den paranızı çekebilirsiniz. Ben kasırga zamanına denk geldiğim için Clix'ten payooner'e param biraz geç gitti. bir hafta falan beklemişimdir ama çok beklemedim. Payooner'den ziraat hesabıma istedim ben parayı. Ziraat kesinti yapmıyormuş, diğer bankalarda durum ne bilmiyorum. Normalde para hemen hesaba geçiyormuş ama muhtemelen benim ilk çekimim olduğundan 2 gün falan bekledim sanırım ama sorunsuz bir şekilde güncel kurun 4-5 kuruş altında bir rakamla para hesaba geçti. Hiç sıkıntı yaşamadım. Yaşayacağınızı da sanmıyorum.

"skrill" limiti yok ama kesintisi çok oluyormuş. parayı euro'ya çeviriyormuş önce kesintilerle falan para baya azalıyormuş. Forum kısmından bakarsanız orada konuşulmuştu. Pek tercih edilmiyor.

"Tango card" bu ara ilgi alanımda. Alt limiti 10 dolardı galiba. Bu bir sanal kart. Talep ettikten sonra mailinize max 5 gün içinde geliyormuş.Bildiğiniz bir kredi kartı gibi bilgileri geliyor. Kredi kartı fotoğrafı gibi düşünebilirsiniz. Bu kartı fiziki olarak evinize de kargolatabiliyorsunuz bir ücret karşılığında. Bunu deneyen biri yazdı kart gelmiş fakat geçerli değil diye türkiye kullanamamış. Forumda internet üzerinden kullanabileceğiniz sitelerin listesi var. Sadece bu yöntemi kullanan insanlar da var. Ben de denemek istiyorum. Aliexpress gibi yabancı menşeili sitelerde kullanabilirsiniz ki bence çok mantıklı. Türkiyede ise bildiğim lcw, amazon.com.tr, watsons gibi siteler var geçerli olduğu. yani sabredemeyecekseniz eğer 10 --15 günde bir 15-20 dolar falan biriktirip bu sitelerden alışveriş yapabilirsiniz. bence çok mantıklı. amazon, aliexpress, watsons bunlar hep işe yarar siteler.

başta üye olurken kafanıza göre üye olmamanızı tavsiye ederim. anketlere kabul edilmeniz için belli şartları taşımanız lazım. girdi çok uzun oldu burada yazmayayım şimdi ama üye olmak isteyen olursa bana mesaj atsın üye olurken girmesi gereken bilgiler konusunda yardımcı olayım. bu önemli eğer 22 yaşında bir üni. öğrencisi olarak girerseniz hiç anket gelmeyebilir.

ödemeden de bahsettim. aklıma başka bir şey gelmiyor. dediğim gibi mesaj atanlara elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım zaten malum işsizim.

adettendir kendi (link: https://www.clixsense.com/?13417628 linkimi) de bırakayım. Benim linkimle üye olursanız bana da yardımcı olmuş olursunuz hem de siteden direk bana mesaj atabilirsiniz, sponsorunuz ben olacağım için.

benim buradan aldığım para su gibi çok işime yaradı şu işsizlik döneminde. birilerine daha yardımcı olabilirsem çok sevinirim. dolar da yüksekken günde bir saatinizi verseniz bile bir ihtiyacınızı görür veya çok istediğiniz bir şey için kenarda para birikir.

20 ekim 2018 20:49

4. Orada burada görünce "oha oturduğum yerden para kazanacağım oha beleş para oha" hevesiyle atladığım ama şimdilik umduğumu pek de bulamadığım bir site. Uyarıları dikkate alarak yalanlarla dolu bir profil oluşturmama rağmen günde birkaç anket anca geliyor ve onlar da konuya uygun olmadığım gerekçesiyle geri gönderiyorlar beni. Bilmiyorum henüz ilk günlerim olduğu için mi böyle, zamanla işler açılır mı ama bu şekilde gidiyorsa uğraşmaya çok da değer bir olayı olduğunu sanmıyorum. Birkaç gün oldu başlayalı ama elimde 2 dolar bile yok henüz. Emeğimin karşılığı konulu dram dolu nutuklar atmak istiyorum siteye.

8 şubat 16:04

5. dolar artık 5 buçuklarda iken üçer beşer türkçe anket çözüp, vaktiniz varsa task'leri de dikkatle tamamlayarak belki keyfi harcamak için, belki faturalarınızı yatırmak için yetecek miktarda para kazanmanızı sağlayacak site. ödemelerinizi payoneer'den almanızı öneriyorum, 52 dolar biriktiğinde 2 dolar kesinti yaparak ve güncel kurun biraz altında hesaplayarak türkiye'deki banka hesabınıza 50 dolarınızı tl'ye dönmüş olarak aktarıyor.

anketlerde tutarlı bilgiler girmeye çalışın, yanılttığınız saptanırsa üyeliğinizi kaybedebilirsiniz. bilgisayarınız açık dursun, clixaddon eklentisini chrome'a eklerseniz her an kontrol etmeseniz de anketlerden bildirim alabilirsiniz. yeni anket düştükçe biraz zaman ayırarak günde 5 dolar biriktirmek mümkün, çok vaktiniz varsa belki dahası da. kur böyle tavana vurmasa uğraşılacak şeyler değil ama artık herkesin irili ufaklı bir ek gelir kaynağı yaratması gerektiği düşüncesindeyim.

başta site arayüzü karışık gelebilir ama gözünüz de eliniz de alışıyor, tıkır tıkır çözmeye, çözdükçe daha çok anket görmeye başlıyorsunuz.

referans ile üye olmak için: (link: https://csl.ink/4iZt buradan)

12 şubat 20:35 12 şubat 20:35