yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (0)

  1. İtalyan yazar,düşünür. İlahi komedya eseriyle tanınır. Bu eser Cennet, Cehennem, Araf üçlemesi olarak da bilinir.

  14 aralık 2016 23:05

  2. devil may cry video oyunu serisinin esas oğlanı. şeytan baba melek anneden doğma bir nefilim. ikizi vergil ile tip olarak çok benzese de karakterde bayağı ayrışıyorlar. çift tabanca taşıyor: ebony ve ivory.

  serinin 5. oyununda kısa siyah saçları ve serseri serbest stiliyle beni kendine ciddi şekilde bağlamıştı, yaklaşık 30 saat oynayıp oyunu iki kez baştan bitirerek kadar ciddi. bir evcil hayvanım olursa adını dante koyacağım.

  14 aralık 2016 23:24

  3. ilk entry'ye binaen: 'dante gibi ortasındayız ömrün' demiştir cahit sıtkı meşhur 35 yaş şiirinde. ben de bu şiir sayesinde öğrenmiştim ne demek olduğunu. ayrıca yazar olan dante'nin adının da burdan geldiğini düşünmekteyim, kendine bu adı seçmiş olabilir ya da tarihçiler tarafından kullanılan bir isim olabilir.

  edit: kazın ayağı öyle değilmiş efenim. şu linkte bulabilirsiniz dizenin nereden geldiğini: (link: http://www.ogretmenlerimize.com/index.php?topic=34.0 )

  14 aralık 2016 23:42 14 aralık 2016 23:45


  4. Devil may cry serisinin protagonisti, yarı insan yarı şeytan bir şeytan avcısı,geniş omuzlu,şeytan kralı sparda'nın oğlu, insan anası eva'nın biricik yavrusu. Vergil adında bir de ikizi var. Hayat felsefesi seks, pizza & rock'n'roll. Zeytinsiz olacak pizza. Oyun dünyasının en sempatik karakteridir kendisi. Biçeceği yaratıklara önce çok da güzel sarkar.(devil may cry 4) Erkek sütyenini unutursak kalbimiz kurusun (devil may cry 3).kadınlara ve çocuklara saygılıdır(kendi diyo). Bütün hesap hep kendisine kitlenir, onu da zaten ödemediği için sıkıntı çıkmaz.

  Hayır dmc(serinin son oyunu) devil may cry serisine ait bir oyun değil yetkililerin cebinden yüklü miktarda lsd çıktı. Bana böyle zorlama senaryolarla, içine edilmiş karakterlerle gelmeyin. Bu kitle bunları yemez. Ozellikle sen 1,3,4, manga ve animede bana istediğim dante'yi verip sonra benim böyle hayallerimin içine edemezsin. Ben bunu kabul etmem.eeeeeeeey capcom!!1 Re7'de cok kotu duruyo zaten.

  Gümüş saçlarını deli gönlüme bağlamışım çözülmüyor dante mcsparda.

  15 aralık 2016 00:11

  5. hep ömrün ortasında kalmasıyla hatırlanan kişi. (gizlinot: hehe)

  15 aralık 2016 00:25

  6. benim için floransa denince akla gelendir. ilahi komedya'daki mitolojiden esinlenen tasvirleri üzerine sayfalarca yazılabilir.

  aynı zamanda latince değil italyanca yazdığı, ilk ve en önemli eserlerinden olan la vita nova tabii ki biricik aşkı beatrice içindir.

  15 aralık 2016 10:31

  7. (link: https://youtu.be/frB6juW6wa4 My man aged like a fine wine)

  Devil May Cry 5'te de görebileceğimiz, tıpkı serinin 4. Oynundaki gibi yan oynanabilir protagonist olarak oyunda yerini alacak. 2012 Capcom'u ağzımızı bir güzel yaktığı için beklentiyi çok yükseltmiyorum, ama Resident Evil serisini pek güzel hayata döndürmüş olmaları da insanı beklentiye sokmuyor değil.

  DMC öncesi klasik dante'ye dönmüş olmak beni pek mesut ediyor.

  Bu başlığa ikinci girdim, bu girdide biraz daha bilgi verme niyetindeyim bu bebeğim hakkında. Kendisi ilk olarak Resident Evil 2,4,6,degeneration, vendetta, ve zibilyon diğer Resident Evil medyasında gördüğümüz Leon Scott Kennedy karakterine adı geçen oyuna daha doğaüstü bir hava vermek amacıyla bir manifesto karakter olarak yaratılmış (bkz: Silent hill 2)(bkz: Maria) ancak bu fikir daha karakter çizimleri sırasında kenara atılmış, zira RE2 ilgi çekici doğaüstü tema olmadan da büyük başarı elde etmiştir. Bunun yanında capcom'un çöpe atılan Resident Evil karakterleri içerisinde Dante'nin görünüş ve karakter olarak neredeyse tıpatıp aynısı olan Tony Redgrave kişisi göze çarpmakta. Yaratıcıların asıl amacı dante'yi Resident evil dünyasına katmak olsa da aynı zamanlarda patlayan Bayonetta karakterinden de ilham alarak "Siz Bayonetta'yı çok sevdiniz, buyrun biz de size Boyonetta veriyoruz, Bayonetta melek kesiyor, bu da şeytan kesecek, ama bakın bu yarı şeytan, hem de babası şeytan kralı, bir de ikizi var ama bu oynak olanı" doğaüstü evrenini oluşturup adına da Devil May Cry deyip dante'yi de içine atmışlardır. Pek de güzel yapmışlardır. Çok yaygın bir headcanon olarak da nero karakterinin amcası olduğu söyleniyor, halk nero'yu vergil'in oğlu olarak on yıl önce kabul etmiş olsa da bu hiç doğrulanmadı(ya da doğrulandı ve ben kaçırdım). Love interest olarak da İlk devil may cry oynundan tanıdığımız yıldırımlı ablamız trish vardı, ancak animesinde gördük ki yollarını ayırmışlar(Ladyxtrish shipi de bu animede patladı) . Ben kendisini ilk mangalardan tanımıştım, PlayStation ikim yoktu, o yüzden ilkokul yıllarım pc versiyonlarını aramakla geçti, sonra ben liseye geçince dmc3 ve re4'ü beraber satmaya başladılar. Şimdi elimde PS4, kenara hafif hafif para koyarak devil may cry5'i bekliyorum.

  Edit:imla ve çift gönderi düzeltildi

  2 eylül 2018 21:10 2 eylül 2018 21:15


  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar