5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • oylar (1)
  • medya (0)

1. darphin markasının kuru yağı. bunu geçen sene ilkbaharda almıştım. 50 ml olanın yaklaşık yüzde 80i bitti. artık konuşmaya hakkım var sanırım. o zamanlar gözüm dönmüş gibi darphin ürünleri kovalıyordum ama içimdeki fakir bir kreme(gizlinot: daha doğrusu içten içe sıradan olduğunu düşündüğüm, yabancı sitelerde ortalama puan alan kremlere) 200 lira ödememe engel oluyordu. ama mutlaka denemeliydim. o yüzden indirimde 90-100 lira gibi bir fiyata bulduğum 50 ml yağa atladım. zaten yüz yağlarına da merak salmıştım. öncelikle kokusu çok hoş. çiçekli falan kalıcı da sayılır.(gizlinot: 15 dakika falan) sonrası... koca bir hiç. yüzüme saçıma vücuduma kullandım. yüzümde sivilce çıkarmadı, bu iyi. aslında hoş bir parlaklık da sağlıyordu. ama başka hiç olayı yok ve bu parlaklığı bir sürü başka ürünle - üstelik çok daha uygun fiyatlı olanlarla - sağlayabilirsiniz. saçımda zaten yok yani. hiç-bir-etkisi-yok. sıfır. vücudumda bitsin diye kullanıyorum ve inat eder gibi çok bereketli çıktı. sürünce sanki bacaklarım tam emmiyor gibi geliyor. sanki üstte bir bariyer oluşturuyor gibi. nemlendirici de kullanıyorum üzerine. en iyi verim aldığım yer yüzümdü diyebilirim ama.

almak isteyen varsa çok daha uygun fiyatlı vücut yağları var. nuxe falan mamacımda 30-40 liralarda geziyor bazen. illa alıcam diyorsanız o olabilir. isana bile aynı işi görür. bir daha almam.

5 ocak 17:23

5

2. iki yıl önce falan eczaneye gidip saçlarımın uçları çok kuru ve yıpranmış görünüyor ne yapmalıyım dediğimde eczacı bunun önermişti. Yanızca saç için yoğun bakım yağı gibi düşünüp almıştım ama sonradan cilde ve yüze de sürülebildiğini farkettim. Cildim yağlı olduğundan bu tür yağları ne yüzümde ne cildimde kullanmayı sevmem ihtiyaç da duymam. Vücut kremi ve el kremi bile kullanamayan birisiyim. O yüzden yalnızca denemek için yazın çok kuruyan dirsek, ayak tabanı gibi yerlere sürdüm çok büyük etki ettiğini söyeleyemem. Ama saçtaki etkisi kesinlikle göz ardı edilemez. Saçlarım da yağlı olmasına rağmen çok ince telli olduğundan uçları çabucak kurur ve kışın saç kurutma makinası kullandığım dönemler çok yıpranır hatta yanar. Bu ürünü saçlarım aşırı aşırı yıprandığında serum ve saç maskesi işe yaramadığında kullanıyorum, geceden uçlarına sürüp ertesi gün yıkıyorum. Tek seferde hemen toparlıyor ve kokusu da harika, bunu sürdüğüm geceler resmen kokudan mest olarak uyuyorum. Banyodan sonra serum gibi uçlarına sürmeyi denedim ama çok yağlı bıraktı ve saçımı ağırlaştırdı, belki dalgalı saçlar sever ama ben düz saçta serum gibi kullanamadım muhakkak durulama istiyor. Ben sadece saçımda 2 ayda bir falan kullandığımdan uzun süre dayandı, bereketli bir ürün olduğundan bitince yine alırım.

19 ekim 16:35