0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • oylar (0)
  • medya (1)

1. %2 salisilik asit ve %15 glikolik asit içeren, aknelerle savaşma iddiasındaki yaklaşık 240 mllik yüz temizleme jeli. Varolan sivilcelerimi geçirmediği gibi, uç vermeyen sivilcelere de neden olan temizleyici. Cildin alışma süreci normaldir, salisilik asit deri altındaki sivilceleri çıkartıyor vs diye kullanmaya devam etsem de son olarak izmir'in bu nemli yapış yapış havasında bile burun kenarlarımı kurutup pul pul dökülmesine neden olduğu için kullanmayı bıraktığım üründür. Çok fazla bilinen bir marka değil, eczanede ya da dermokozmetik sitelerinde görüp de denemek süslülerin özellikle hassas ciltlilerse veya ciltleri salisilik asit ve glikolik aside alışkın değilse uzak durmalarını tavsiye ediyorum. Belki çok yağlı cildi olan ve kimyasal peeling geçmişi olan süslüler memnun kalabilir, son olarak hayvanlar üzerinde test yapmamaları ve son kullanma tarihinin de şişesinin üzerinde yazması da güzel yanları.

Burun kenarlarımda seboreik dermatitten de şüpheleniyorum, belirtilere bakılırsa. Temizleme jelini kullanmayı bugün itibariyle bıraktım, 1 hafta deneyeceğim eğer sadece kurumaysa ya da seboreik dermatitse burayı yine editlerim.

edit: yıkama jelini kullanmayı bırakıp, kışın kullandığım nemlendiriciye geri dönünce pullanmadan, kurulukten eser kalmadı ama yanağımdaki beyaz noktalar da geri döndü. demem o ki çok güçlü bir temizleyici çok.

9 temmuz 2015 11:53 19 temmuz 2015 18:58

2. Üç sene dermaplus glyco gel cleanser kullandıktan sonra, içeriğinde %2 salisilik asitte bulunduğu için rx clean i denemek istedim. Ben diğerinden de çok memnun kalmıştım, bundan da çok memnunum. Gözenekleriminde bir nebze küçüldüğünü hissediyorum. Daha alalı bir ay oldu, kullandıkça daha da iyi olur diye düşündüm. Benim cildim zaten %15 glikolik asite alışkın olduğu için hiç bir sıkıntı çıkarmadı. Üç senedir dermaplus kullandığım cildimde hiç sivilce çıkmadı, regl dönemleri dışında onlarda mini minnacıktı. Diceğim o ki eğer cildiniz asitli  şeylere alışkınsa denemenizi kesinlikle tavsiye ederim. Değilse nasıl bir etki gösterir bilemiyorum, ilk kullandığımda bende herhangi bir iritasyon, sivilce yapmamıştı. Herkesin cildi farklı tabi.

3 ekim 2017 00:31