yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • oylar (18)
  • medya (4)
  5

  1. Evdeeczaneden 75 ml iki tüpü set halinde kargo dahil 81 lira şeklinde aldım ve birkaç kez kullandım. Cilt tipim karmadan yağlıya. Sivilce ve leke problemim var. Varolan leke görünümünü düzenleme ve leke oluşumunu önleme vaadi var. Önce yapısından bahsedeyim; biraz sıvımsı. Kıvamlı ve koyu bir yapısı yok. Bundan önce procsinin güneş kremini kullanmıştım mesela o buna göre daha yoğundu. Değişik bir kokusu var böyle toprak gibi. Toprağımsı. Koku hassasiyeti olanlar sevmeyebilir beni rahatsız etmedi. Ürünü yüzünüze sürdüğünüzde beyazlık bırakıyor. Yaldır yaldır parlıyor. Likit highlighter gibi. Yada strobe kreme abanmışsınız gibi. Kişisel tercihim yazın parlak ışıltılı ıslak gibi görünen yüz seviyorum o yüzden beni rahatsız etmedi. Sürdüğünüz miktara göre emilimi değişiyor ama güneş kremlerini bol sürerek kullanmak gerektiğini yoksa üzerinde yazan spf kadar koruma sağlamadığını unutmayalım. Yüze oturan bütünleşen bir yapısı yok belki saatler sonra bir tık daha az yağlı görünebilir o kadar. İçeriğinde tranexamic asit(cilt sıkılaştırıcı), niasinamid(leke düşmanı), c ve e vitaminleri var. Yeni jenerasyon bemt ve mbbt güneş koruma filtrelerini de barındırıyor. Benim şahsi kullanıcı yorumum; parlama, yağlı durması, beyazlık hiçbiri beni rahatsız etmedi. Komodejonik değil en azından bende sivilce çıkarmadı ki aşırı meyilliyim. Yağlı ama yüzde ağırlık yapmıyor. Parlıyor ama sürdükten sonra üzerine hafif kağıt havluyla tampon yaparsınız sağlıklı bir parlaklık veriyor. Beyazlatma özelliği bence güzel yüzümü daha aydınlık berrak duru gösteriyor. Leke iyileşmesi açısından deneyimleyecek kadar kullanmadım. Bu konuda yorum yapamam. 6 ay ömrü var. Bence alınır bir ürün. Ben sevdim. Ayrıca şunu eklemeliyim bu ürünü kullandığım birkaç seferlik dönemde acnelyse tedavisi içindeydim. Güneşe direk maruz kaldığımda dahi yüzümde gram rahatsızlık, gerilme, kaşıntı, yanma yapmadı. Koruması 10/10. 

  Edit: instagramda takip ettiğim bir ecza sayfası da içeriği için çok iyi diye yorum yapmış bunu belirteyim. Ayrıca karma ciltliler belki üzerine biraz pudrayla daha rahat kullanabilir. Yani bu pahalılıkta alınacak güzel bir güneş kremi bence kendisi. 

  edit2: vakit geçtikçe kıvamı yoğunlaşıyor biraz daha. varolan lekelere bi etkisini görmedim ama yenilerini de engelliyor gibi görünüyor

  11 mayıs 2020 05:02 21 haziran 2020 23:30

  4

  2. Temiz içerikli güneş kremi arayışında denemek için aldım ben de. İçerisinde alkol yok, ki pek çok güneş kreminde formulasyon gereği alkol vardır. Ayrıca tranexamic acid, niacinamide, vitamin C ve E içermesi ile de gönlümü fethetti. Su gibi güneş kremlerine alışık olanlar için yapısı biraz koyu. Yüzünüze sürünce başta biraz beyaz bırakabiliyor ama sonra yavaşça emiliyor. Ama olması gerektiği gibi iki parmak uygularsanız o yüz beyaz kalır, emilmez.

  Karmadan yağlıya dönük bir cildim var. Bende yağlanma yaptı açıkçası, hangi kremi kullansam yapıyor zaten ama bu krem ağır ve yağlı bir his bıraktı. İlk kullanımda burnumun kenarında küçük bir sivilceye de neden oldu. İkinci kullanımda böyle bir şeyle karşılaşmadım. O yüzden direkt güneş kremini suçlayamıyorum. Biraz daha deneyimleyip burayı editlerim.

  İçerik bakımından temiz olduğundan şans verilebilir. Kuru ciltlilerin benim yaşadığım sorunları yaşayacağını sanmıyorum.

  29 temmuz 2020 12:44

  2

  3. ürünü yaklaşık 2 ay önce satın aldım. hergün kullanan bir kişi olarak yorum yapabilecek kıvama geldiğimi düşünüyorum. 80 TL civarında fiyatına iki adet 75 ml'lik paket halinde ulaştı. tek ürünü 40 TL 'ye aldığımı düşünürsek uygun olduğu düşüncesindeyim.

  gelelim özelliklerine; yapısı yoğun ( kuru-karma cilt tipim) sürdükten sonra asla ciltle bütünleşmiyor. saatler sonra bile beyazlığı ve yapış yapış yağlı hissini sürdüğüm bölgede hissediyorum. koruyuculuğu ve içeriği iyi, lekelenme konusunda hiç bir sorunum olmadı. Ancak varolan lekeler üzerinde bir etkisinin hiç olmadığını söylemek durumundayım. evde çalıştığım ve dışarda insanlarla yüzyüze olmak durumunda kalmadığım için kullanmaya devam ediyorum. tekrar alır mıyım sorusuna vereceğim cevapsa hayır olacak. bu kadar konforsuz bir doku, hissiyat hiç hoş değil. uygun fiyatı olan krem arayışım devam edecek..

  15 ocak 2021 11:32 15 ocak 2021 12:16


  2

  4. Bugün testerını denedim. Bembeyaz öncelikle. Aslında çok yağlı ve yoğun değil daha kötülerini görmüştüm. Karma yağlıya dönük bi cildim var. Bi kullanımlık bi tester hepsini süreyim dedim bu arada 2 parmak kuralı kadar vardı tester. Allahım sürdükçe inanamıyorum bembeyaz öylece duruyo yaldır yaldır. Mümkün değil bununla okula işe gitmek. maske allahtan kapatıyor yüzün tamamını. Güzel olsaydı içeriğinden dolayı tam boyunu kesinlikle alırdım. Bu güneş kremi ancak fiyatının nispeten uygun olması sebebiyle denize havuza girmeden önce sürülür. Cildiniz kupkuru değilse asla önermiyorum. Bir kere kullandığım için leke geçiriyor mu ve akne yapıyor mu bilemiyorum. 

  22 şubat 2021 17:23 22 şubat 2021 17:25

  3

  5. 75 ml iki tüpü set halinde aldım. Bit tane 75 ml tüpü 2 ay boyunca her gün, gün içerisinde 2-3 saatte bir yenileyerek bitirdim. 2 parmak yöntemini kullanarak bitirdim. Bitirene kadar hep buzdolabında muhafaza ettim. Sürerken uzun süre ovalamak gerekiyor çünkü cilt hızlıca emmiyor. İki ürün de kapağında plastik şeffaf koruma bandı ile geldi yani hijyeni konusunda içim rahat.

  Sürdüğümde ilk dikkatimi çeken sarı rengi oldu. Büyük ihtimalle içinde ki C vitamininden dolayı ama ben yine de renkli güneş kremi aldım zannettim o yüzden paketi tekrar tekrar kontrol ettim. Öyle bir sarı rengi varki cildimde ki renk eşitsizliğini bile eşitledi. Esmer olduğum için yüzümde sarı renk dikkat çekmiyor ama beyaz tenliler bu durumdan hoşlanmayabilirler. Bu güneş kremini boynuma sürmüyorum ama bu sarı renk yeni yıkanmış gömleğimin yakasını gün sonunda sapsarı yapıyor yani sırf bu yüzden tekrar alamam. Maskemi zaten sapsarı yapıyor, iş yerindeyken çok pis görünüyor.

  Keşke sarı renk bırakmasaydı çünkü rengi dışında her şeyinden çok memnun kaldım. Lekelerimi çok iyi korudu, içinde parfüm yok, sivilceye yatkın cildimde sivilce yapmadı, üzerine makyaj yapabiliyorum.

  24 şubat 2021 14:22

  2

  6. iki özelliği dışında sövmeye geldim bu kreme.içeriği çok iyi.güneşten koruyor,leke tedavimi olumlu etkiliyor.yağlı yapısına rağmen ne komedon ne sivilce yaptı.niacinamide ve c vitamini içermesi güzel bir artı.

  eksileri ise:

  çok yoğun bir yapısı var sürünce yağlı ve yapış yapış oluyor.hafif beyazlık bırakıyor ama birkaç saniyede normale dönüyor.cildimi yağ sürmüş gibi parıl parıl parlatıyor.bu da bir sorun olmazdı eğer üstüne makyaj yapılabilseydi.üzerine makyaj yaptığımda öncesinde peeling yapmış olsam dahi topak topak oluyor.emilmeyen plastik parçalar var.

  görüntü dışında iyi bir güneş kremi.eğer ten makyajı yapmıyorsanız üzerine bir pudra geçip rahatlıkla çıkabilirsiniz,sivilce yapmaz tüm gün korur.ben ten makyajı yaptığım için biterse almayacağım bir ürün oldu.

  3 nisan 2021 18:30

  4

  7. Ne hissetsem bilemiyorum bu kreme karşı. Bir kere öyle yoğun bi yapısı var ki yüzümde bi tabaka var gibi hissediyorum. Akşam çıkarana kadar geçmiyo o his. Dışarı çıkarken mutlaka pudra sürüyorum yoksa acayip parlıyor. Ama bir yandan da içeriği süper, fiyatı çok çok iyi. 2 tane 50 ml olarak satılıyor ve değer markaların 40 ml güneş kremi fiyatına. Katlanılabilir galiba, artı özellikleri daha fazla gibi geliyo bana. 

  13 haziran 2021 11:42


  1

  8. Şaka gibi bir güneş kremi. Kalın, ağır, yaldır yaldır. Hiçbir içerik bu kremi kullanmaya razı edemez beni... Zaten allah aşkına bir güneş kreminin cilt lekelerini geçirmesi için kaç yıl kullanmak gerek? 10 yıl mı? Ne kalitede kremler veremiyor o çözümü. Klasik Dermoskin şişirmesi. Çok övüldüğü için aldım ancak krem zaten daha tüpten bile katı çıkıyor. Yüzüme yayarken ellerime pütür pütür birşeyler geliyor, en son emilme aşamasında da soyulmaya başlıyor. Şakasına yapmışlar bence, başka bir açıklaması olamaz. Bitirmek için evden çıkarken ellerime sürüyorum.

  17 haziran 2021 01:29

  2

  9. Sevdim mi sevmedim mi bilemediğim, leke önleyici içerikleri olan, ağır yapılı güneş kremi.

  Benim cildim kuru, yazın biraz daha normale dönük oluyor bu kuruluk. Genellikle de parlak bitişli güneş kremleri i severim ve cildim de yoğun yapılı kremlere alışıktır. Güneş kremi olarak yılların favorisi daylong ile çok düzeyli bir ilişkimiz vardı. Fakat ben artık sürekli artan fiyatından illallah edince, daylong'a alternatif aramaya başladım. Pigmentyl sun protection'ı gördüm; önce melis koçal'ın sonra da burtegram'ın storylerinde. Onlar övünce dedim "eh tamam madem, bir şans vereyim, hem ikili paketi de 90 liraymış"

  Kremi kullanmaya hevesle başladım çünkü içeriği o kadar güzel ki, bende cildim için iyi bir şey yapıyormuşum hissi uyandırdı bu durum. İlk gün 2 parmak kuralına uygun olarak sürdüm fakat aşırı derecede parladı cildim, öyle böyle değil. Bir de yüzümü terletti mi maskeyle birlikte. "Bu böyle olmayacak, en iyisi biraz pudralayayım" dedim. İkinci gün kremi sürdüm takriben 15 dk sonra da üzerinden hafif bir transparan pudra, bronzer ve allık geçtim. İçerideyken rengini, duruşunu beğendim ve sorunu çözdüm sandım. Fakat dışarı çıktıktan birkaç saat sonra erkek arkadaşımla buluştum ve "sen güneş kremini iyice yedirmemişsin sanırım bu sefer micapowdercım, bak şuranda hep beyazlık var, dur yardım edeyim" diyip kremi dağıtmaya başladı! O öyle diyince aynaya baktım hakikaten de yüzümde, saç diplerimde, boynumda beyazlıklar var, bir de böyle yamalı yamalı duruyor! Neyse dedim herhalde acemiliğime geldi pudrayı çok sürdüm galiba. Sonraki kullanışımda kremi iyice yedirdim, pudrayı daha hafif sürdüm kontrol ede ede. Yine erkek arkadaşımın yanına gidecektim o gün, gidince sordum "bak bu kez güzel sürmüşüm di miii" diye (gizlinot: Swh)(gizlinot: Adamı da güneş kremine alıştırdım, o yüzden böyle muhabbetlerimiz var süslüler sorry not sorry ). O da dedi ki "geçen sefere göre iyi ama yakından bakınca Beyaz noktacıklar var sanki". Haydaaaa. Bir de ne göreyim hakikaten de böyle yanaklarımın üzerinde minik minik beyaz noktalar var. Böyle böyle tam 1 aydır uğraşıyorum ve artık Eööeehh, dedim yeter tamam pudra mudra sürmüyorum bu saatten sonra. Fakat pudra da sürmeyince aşırı yapış yapış ve ağır bir hissiyatı var, o yüzden kremi kullanmak hiç konforlu değil. Ya da bilmiyorum ben 1 ay boyunca cebelleşmeme rağmen kremi 2 parmak kuralına uygun sürmeyi beceremedim.

  2 puanı içeriğinin güzelliğine ve güneşten korumasına veriyorum sadece. Henüz 1. Tüpün yarısındayım fakat seninle iyi anlaşmayı da çok istiyordum pigmentyl sun protection, alacağın olsun.

  16 ağustos 2021 17:14

  5

  10. bir aydır kullandığım ve beğendiğim bir f/p güneş kremi kendisi. ikili 75 ml paket olarak satılıyor. 

  öncelikle entry'nin giriş kısmında belirtmeliyim ki kendisi makyaj altına uygulanabilecek yapıda bir güneş kremi değil. bu sebepten çok gömülmüş, haksızlığa uğradığını düşünüyorum. 

  karma, sivilceye meyilli bir cilt yapım var. almadan önce her ürünü didik didik incelerim, içeriğini kontrol ederim. sivilceye neden olabilecek ürün tercih etmemeye çalışırım. her gün sonunda cildimi iyice temizlerim. dışarı çıktığım her gün güneş kremi sürerim. kendisi bende bir sivilceye sebep olmadı. 

  yapısı oldukça yoğun. lekeli ve lekeye meyilli ciltler için özel geliştirildiği söyleniyor. içinde traneksamik asit, niasinamid, vitamin c ve e bulunuyor. ben koruyuculuğunu çok beğendim. hem kimyasal hem fiziksel filtreler içeriyor, pek çok antioksidan da içeriyor. 

  başlık altında pek çok kez söylendiği gibi beyazlık bırakan, güzelce yedirilmeyi ve sürdükten sonra aynaya bakıp kaşımda, saç diplerimde krem kalmış mı diye kontrol etmeyi gerektiren bir krem. bunlar size zor geliyorsa denemeyin. güzelce yedirdikten sonra ruh gibi dolaşmıyorsunuz, emiyor cilt bir yerden sonra. 

  genelde bu kremi kullanıyorum, kullandığım gün de makyaj yapmıyorum. makyaj yapacaksam daha losyon ya da jel formda kremlere yöneliyorum. 

  uzun süre güneş altında kalacaklar ve pek makyaj yapmayanlar için uygun olabilecek bir ürün. kendisine devam etmeyi düşünüyorum. 

  ilgili medya:
  1
  24 nisan 12:44