sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • oylar (2)
  • medya (0)

  1. Sedef hastalığım sebebiyle doktorumun yazdığı d vitamini ilacı.sanırım bunun ampul olanları varmış.bendeki damla olan.günde 15 damla yemeğime sabah katıp tüketiyorum.3-4 gün oldu başlayalı.daha bir yan etkisini görmedim ama ekşi sözlükte toksik etkisinin fazla olduğunu okuduğumda korkmadım değil.bununla ilgili bilgilendiren olursa sevinirim.ayriyeten tadı çok kötü diyenler olmuş ama ben öyle bir tad almadım.hatta tadı da yok gibi.tabi ben yemekle karıştırdığımdan tadını bastırmış da olabilir bilemedim.

  21 mart 2017 16:42

  2. d vitamini seviyemin sınırda çıkması nedeniyle 2 hafta arayla 2 ampul kullandım. d vitamini eksikliği nedeniyle hissedilen halsizlik ve bitkinlik bir nebze olsun azaldı. güneşli gün sayısı fazla olan bir ülkede yaşamamıza rağmen günlük olarak aldığımız d vitamini miktarı o kadar azmış ki. 4 duvar arasına sıkışan bünyelerimize takviye şartmış.zaten eksikliğinde zayıflamanın da güç olduğu doktorlarca sıklıkla söyleniyor. kilo vermede sıkıntı yaşıyorsanız d vitamininizi de ölçtürün derim.

  22 mart 2017 14:19 22 mart 2017 14:41

  3. (yazar: Koalalala) ile aynı şekilde ben de ampul değil damlalıklı kullanıyorum. Günlük 20 damla, suya karıştırıp içiyorum ve aynı şekilde ben de bir tat alamadım. Umarım artık bir etkisini görürüm.

  13 ağustos 2018 18:34

  4. Yaz ayında bile düşük çıkmayı başaran d vitaminim için düzenli kullandım hem ampul hem de damla versiyonunu. İçinde paraben bulunduğunu öğrendiğim andan itibaren alternatiflere yöneldim ancak bunu sgk karşılıyor, alternatifleri pahalı. Zor seçim bizi bekliyor yakında

  13 ağustos 2018 19:19

  5. D vitamini eksikliğinde doktorların reçeteye yazdığı devletin karşıladığı (bir kez de kaliteli birşeyi karşıla) yağ içinde çözünmüş vitamindir.

  Doktoruma bu khafta sordum üşenmedi anlattı sağ olsun(gizlinot: Hastaya açıklama yapan doktor candır )doz aşımında zehirlenme yaşanabiliyor ki sağlıklı 18 yaşından büyük bir bireyin 800Iu(6damla) idealmis.

  Bazen çok ciddi vitamin eksikliklerinde doktor tercihiyle haftada bir şişe ya da tüp kullanılıyormuş .kafamıza göre kullanmamak gerekmiş. Su değil ekmek vb birşeyle aç karnına alınmasını önerdi.

  Bu arada dvitamini alırken kalsiyum ve magnezyum değerlerine de bakılmalıymış.

  Bana magnezyum desteği ile verildi.

  Devit içinde paraben ve bha bulunmasından kaynaklı uzun kullanımda toksik etki yapıyormuş.

  Daha kalitelisi için (link: http://www.wellcaretr.com Bak)

  22 eylül 2018 17:14

  6. kış mevsimin yaklaşması ile artık en büyük dostum olacak d-vitaminidir.

  yalnız dozunu iyi ayarlamak lazım. bende garip bir yan etkisi var. idrarda yanma yapıyor biraz aşırıya kaçınca. tabi ben bunu fark edene kadar kaç tane doktor gezdim kimse de sormadı sen ne içersin, naparsın diye. herkesin doktoru kendisidir lafına sonuna kadar inandım.

  23 eylül 2018 00:08 23 eylül 2018 00:08

  7. Ampul içindeki sıvı vitaminin genellikle suya karıştırılıp tüketilmesi söylenir ancak, en son satın aldığımda eczacı hanım suyla değil de yoğurtla karıştırılıp tüketilirse etkisini daha çok göstereceğini söyledi. Daha sonra kapsamlı bir araştırma yaparak sudan gelen iyonların ve metallerin vitaminin etkinliğini azaltacağını öğrendim. Sizde yoğurda karıştırıp tüketmeyi deneyebilirsiniz.

  23 eylül 2018 01:45

  8. Güneşte saatlerce durmama ve esmer tenim olmasına rağmen d vitaminimin düşüklüğü sebebiyle doktorumun verdiği damla. Yoğurtla yiyorum bende sıkıntı olmadı ama eğer rahatsız ediyosa ekmekle de yiyebileceğim söylenmişti.

  23 eylül 2018 13:54

  9. Yaz ayında bile değerlerimin çok düşük olması sebebiyle haftada 1 şişe bitirecek şekilde 1 ay kullanmamı istemişti doktor. suda karışmadığı ve üzerine bardak kenarlarında kalarak vücuda giren miktarda eksilme olacağı için ekmeğin üzerinde dökerek almamı söylemişti. Ayçiçek yağına bandırılmış bir ekmek hissiyatı oluyor yerken. Bu şekilde de kullanabilirsiniz.

  23 eylül 2018 14:54

  10. Kesinlikle suya dökülerek kullanılmaması gereken D vitamini preparatı. Yağlı olduğu için bir kısmı bardağa yapışacak ve almanız gerekenden daha az bir doz alacaksınız. Ekmek üzerine dökerek veya yoğurda karıştırarak yiyebilirsiniz. Ciddi-orta D vitamini eksikliği olanlara verilen bir ilaçtır. Orta düzeyde veya hafif düzeyde eksikliği olanlara özellikle yaz aylarında bu ilaç yerine doğal kaynak olan güneşlenme önerilir.

  23 eylül 2018 15:31