yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (1)

  1. Şampuan ve saç ürünlerinde bulunan silikon karışımıdır. Bu karışımı içeren ürünler ilk kullanımda parlaklık, dolgunluk vs. Gibi etkiler verse de zamanla saçın ağırlaşmasına, yağlı görünmesine ve saç dökülmesine sebep olur.

  Ukte sahibesi : (yazar: pinklipstick )

  8 şubat 2015 02:54

  2. (bkz: silikon)

  10 haziran 2015 16:49 10 haziran 2015 16:49

  3. (gbkz: saç kremi)nde yani saç derisine sürülmeyen saç bakım ürünlerinde kullanılmasında bir sakınca görmediğim kimyasal. ama (gbkz: şampuan) gibi saç derisine de uygulanan ürünlerde bulunursa gözenekleri tıkama, dolayısıyla saçları dökme ve yağlandırma durumu söz konusu.

  10 haziran 2015 21:40


  4. kozmetik ürünlerde kullanılan birkaç silikon çeşidinden biri. saç kremlerinde, yağlarında, el ve yüz kremlerinde, makyaj bazlarında, farlarda vs. kullanılır. o yüzünüze sürdüğünüzde kadifemsi dokuya sebep olan silikonlardan biri dimethiconedur. bir diğeri için ise (bkz: cyclopentasiloxane)

  ben şahsen aldığım her cilt ve saç ürününün içerik kısmını deli gibi kontrol ettiğim için o kadar heves edip bunların varlığını görüp hayat kırıklığıyla çok ürün bırakmışımdır.

  saç ürünlerinde silikonsuz tercih edildiği zaman nemsiz gibi durur saç evet ama silikonlar hakkında araştırma yaptığımda bir yazıda saç tellerini sarıp dıştan gelen etmenleri engellediğini fakat nemin de saç teline nufus etmesini önlediğini, sağlıklı ve parlak görünün saçın aslında zamanla içten sağlıksızlaştığını okumuştum. işin daha da kötüsü bu ürünler saçtan hemen çıkmıyor. çok uzun süre boyunca kullanmasanız bile saçınızda kalıyorlar, arınmıyorlar. ben yaklaşık bir buçuk senedir saçlarımda içeriğinde silikon ve benzeri sentetik ürünleri bulundurmayan down under naturals'ın nude şampuan ve kremini kullanıyorum. saçım hiç de öyle nemsiz cansız durmuyor artık. (gizlinot: saçımın iyice silikondan arındığını düşünüyorum) demek ki parlak görüntü için silikonlara ihtiyaç yokmuş nemini sağlayıp bakımını yaptıktan sonra. taraması zor oluyordu onu da tangle teezerla çözdüm.

  sonuç olarak farların dışında içeriğinde silikon türevlerini bulunduran ürünleri çok dikkatli bir şekilde kullanmamaya çalışıyorum. sonuçta en büyük organınız olan cildinizin en önemli kısımlarından biri olan yüzünüzü bütün gün silikonun altında nefes almadan bırakıyorsunuz belki de bilincinde olmadan. başka bir tane daha yüzümüz olmayacak, iyi bakmamız lazım diye düşünüyorum ben. zaten doğal içerikli ürünlerde göremezsiniz silikonları.

  edit: imla.

  9 temmuz 2015 16:20 9 temmuz 2015 16:20

  5. Direkt yoldan zararli olmayan, fakat surulen yerde birikme yaparak uzun vadede tahribe sebep olan silikon turevidir. Kisacasi birikir.. dolayisiyla 40 yilda bir kullandiginiz urunler icin cok da zararli degildir fakat gunluk kullanilan urunlerde bulunmasi uzun vadede sakincalidir.

  25 eylül 2015 19:57

  6. en azından kanserojen değil denilebilecek bir silikon ürünü.

  sivilce ve siyah noktalara sebep olabilir. (link: http://cincovidas.com/dimethicone-the-truth-behind-this-common-cosmetics-ingredient/ 1), (link: http://www.annmariegianni.com/ingredient-watch-list-dimethicone-the-smoothing-silicone-that-exacerbates-acne/ 2)

  makyaj yapmak yaşlandırır geyiğinin sorumlusudur. tüm silikon ürünleri gibi.

  6 şubat 2016 15:35 6 şubat 2016 15:35

  7. polidimetilsiloksan'ın adıdır. suda çözünmez. bu sebeple ciltte bariyer oluşturur ve nemin kaçmasını geçici olarak önler.

  29 nisan 2017 19:16


  8. Birkaç süslümüz daha yazmış ama tecrübe ettim onayladım , kesinlikle saç döken silikon türevi içerik . son iki üç ayda birçok şampuan değiştirdim ve dökülme sorunu yaratanlardaki ortak madde dimethiconedu. Market şampuanlarının yüzde doksanında mevcut zaten. Eğer dökülme sorununuz varsa, hormonlarınız ve kan değerleriniz normalse şampuanınızın içeriğini bir kontrol edin derim. Saçlarımız daha yumuşak ve hacimli olsun diye saçtan olmayalım.

  1 mart 2018 15:19

  9. Bunsuz yani silikonsuz olsun diyorlar bakım ürünleriniz ama nerde? Estee lauder’den tut kiehl’s e ,clinique, l’occitane ve çoğunda bu silikon hep mevcut.İçindekiler kısmında ya 5. Sırada ya da 10uncu.. ya da ismini değiştirip sıkıştırıyorlar araya.. bebek kremi mi sürelim alıp yüzümüze,onlarda hiç değilse biraz daha temiz içerik oluyor..  

  15 nisan 2019 14:53

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar