yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (0)

  1. türkiye'de sadece islamiyet için olan hassasiyettir.

  en ufak örnek, din kültürü adı altında verilen derslerde islam kültürü çocuklara öğretilir, din olarak islamiyeti değil, başka dinleri benimsemiş veya hiçbir dine mensup olmayan ailelerin çocukları gözetilmez. binbir türlü çabayla dilekçeler verip okullarda koşturup, çocuğunuzun bu dersten muaf olmasını sağlarsanız bu kez çocuğunuzu fişlemiş olursunuz. iki ucu boklu değnek yani

  ramazanda su içenlerin dövüldüğü, restoran için yol tarifi dayakla tehdit edildiği ülke burası sonuçta

  ukte (yazar: femme )

  6 temmuz 2016 02:03

  2. herkesin kendi dini için hissettiği yapay bir hassasiyettir.

  yıllarca islami terör örgütlerini destekleyen (maddi, manevi & gizli, aleni) amerika, islamofobik trump'ı lider olarak seçmek üzere...

  islam ülkesi türkiye'de ise alevi katliamı artık bir gelenek... zaman zaman ırkçılık verisiyle, zaman zaman da sünnilik tahakkümüyle ve çoğu zaman asılsız sebeplerle aleviler öldürülüyor bu topraklarda!

  işid denen bela zaten farklı dini bir kenara bırakın, farklı mezhepleri bile kabullenmeyen ve "farklı" insanların katlini vacip kılan bir anlayışa sahip...

  dinler hoşgörülüydü değil mi? yerseniz...

  6 temmuz 2016 04:17

  3. tanrıyı sevmek yerine ondan korkanların, vicdanı yüzünden değil de ceza çekmemek için kötülük yapmayanların, iç huzuru için değil de cennete girebilmek için iyilik yapanların, bir ay oruç tutup sonrasında muhtemelen aç olan sokak köpeğini kapısının önünden kovalayanların, bu bayramda da kendi çocuğumla birlikte ihtiyacı olan çocuklara da giyecek bir şeyler alayım demeyenlerin duyduğu hassasiyettir. allah a şükür böyle bir hassasiyetim yok. bu tip yapay müslümanlarla aynı gruptan olmadığım için hiç bir saldırıyı üstüme alınmıyorum hiç bir zaman.

  6 temmuz 2016 13:30


  4. Bağımsız iki olay anlatayım bu konuda.

  Ramazan başlarında bir caminin önünden geçerken vaaza denk geldim. Imam " bir kişi dinin bütün ibadettlerini yerine getiriyor olabilir. Namazını kılıyor, orucunu tutuyor,en iyi şekilde kuran 'ı yaşıyor olabilir. Ancak bu kişi hayatında bir kere bile birine bakıp da ben daha iyi bir muminim derse o kisinin yaptığı tüm ibadetler boşunadır ve yeri cennet değildir. Kibirin islamda yeri yoktur.herkes sadece kendinden sorumludur " diyordu.ne kadar da mantıklı dedim.

  Gelelim bugüne. Ben inançsız bir insanım ailem alevi. Ilkokuldan beri yakın bir sünni arkadaşım var. Bizim alevi mahallesinde büyüdü ve annesinin de dediği gibi bizim buralardan kimseden bir kötülük ya da dışlanma gormemislerdir. Bugün facebook anasayfamda bu arkadaşımın beğendiği bir fotoğraf gördüm. Alenen şii 'lerin tecavüzcü ve şerefsiz olduklarını söylüyordu. Arkadaşıma söyledim ama ozur dilemedi. Bir de once bir nasılsın diye sor diyerek üste çıkmaya çalıştı. Çok üzüldüm gerçekten

  6 temmuz 2016 20:08

  5. dini hassasiyetininiz kapsamı;

  hırsızlığı karşıysa varım,

  rüşvete, adam kayırmaya karşıysa varım,

  yalana, dolana, iftiraya, su-i zana karşıysa varım,

  insan hayatının kutsiyetine aykırı davrananlara karşıysa varım,

  tacize, tecavüze, enseste karşıysa varım,

  ırkçılığa, mezhepciliğe, cinsiyetçiliğe karşıysa varım,

  bir çocuğun yüzünün gülmesi, bir hastanın iyileşmesi, bir fakirin doyması içinse varım.

  ama siz bunlar ve benzerlerine susup, milletin yediğinin, içtiğinin, giydiğinin, gezdiğinin, eğlendiginin, cinsel hayatının peşine düşer; ben yap(a)mıyorsam sen de yapamazsın deme, yargılama hatta daha ileri gidip cezalandırma yetkisini kendinizde görmeye başlarsanız, buna dini hassiyet derseniz size tek söyleceğim hadi oradan, haddini bil olur.

  6 temmuz 2016 20:41

  6. Bu gunlerde turkiyede ters yonde tavan yapmis ve son derece bencil olarak uygulanan bir yasam tarzi olarak adlandirmayi uygun buluyorum.yasam tarzi diyorum cunku gayet belli olan bir kesimin dini inancini kullanip herseye sahip olmaya yonetmeye calismasi artik gunluk bir rutin haline geldi. Gecenlerde sortlu kadin "dini hassasiyet" yuzunden fiiziksel darbeye maruz kaldi cunku bunu yapanin inancina gore bu cok.yanlisti neden o da kapanmak yerine kendini sergiliyordu gozleri bunu gormeyecek kadar hassasiyet doluydu (!). Dogudaki olumler icin sesini cikarmayip baska bir islam ulkesindeki katliam icin sokaklara dokulende bu guruhtur,her turlu insani ve insan hakkini ayirt edende,kendi ozel gun veya torenleri icin baskalarindan birak sadece saygi beklemeyi onlarinda gece gunduZ buna katilmasini her yerde konusulmasini zorla isteyende bunlardir.

  Buna ek olarak alevilerin oruc tutma zamani basladi.ama ne gecenin bir yarisinda bomba patlatir gibi insanlari zorla uyandiriyorlar ne siz neden yemek yiyorsunuz diye insanlara saldirip olumle tehdit ediyorlar.bircok insanin bundan haberi bile yoktur.iste dini hassasiyet budur herkesin inanci kendine aittir evinde ya da kendi toplulugunda sessiz sedasiz guzelce yasarsin bunda ozgursun tabi ama dini kimligini kullanarak siddete yol aciyorsan hassasiyet istemen haddine dusen birsey degil.

  4 ekim 2016 21:55