yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • medya (1)

  1. Gelmiş geçmiş en başarılı dizilerden biridir. Sadece modern seriyi izlemiş biri olarak söylüyorum bunu.

  Karakter değişimi açısından çok başarılıdır hakikaten. Fakat david tennant(10. Doctor) biraz bu çıtayı yükseltmiştir. Matt smith (11. Doctor) tarafımdan o kadar da beğenilmemiş bir doctordur. Bunun sebebinin tamamen yazar ve dolayısıyla dizideki tarz değişiminden olduğunun farkındayım neyse ki. 11. Doctor sezonları biraz daha amerikan dizisi gibi hissettirdi sanki. Modern serinin ilk sezonundaki tadını alamadım.

  Sürekli olmayan ama her sezon gelip giden yan karakterleri de çok başarılıdır. Aidiyet hissettirir. Benim için bu kişi özellikle captain jack harkness' dır.

  Doctor'ın yanında yolculuk eden "companion"ları ise her srferinde belli bir karakter gelişimine girer. Doctorla yoldaşı birbirine hep garip bir bağ bile bağlanır. Bunu en iyi 10. Doctor ve rose arasında gözlemleriz.

  Ne yalan söyleyim bir önceki Yoldaş olan amy pond'dan da çok haz etmiyordum. En sevmediğim Yoldaş oldu diyebilirim -ki gariptir yeni izleyici kitlesi doctor who'yu matt smith ve karren gillan'dan ibaret görüyor. Anormal de değil sanırım.

  Yeni kız claradan baya hoslandım. Rose esintisi aldım kendisinden, daha bir sevdim. Ve o kadar tepkinin aksine ben peter capaldi(12. Doctor) için inanılmaz heyecanlıyım! Bence çok çok güzel olacak. Çok uygun buluyorum onu dizinin konseptine.

  Benim vazgeçilmez ikilimin de 10. Doctor ve rose olduğunu anlamışsınızdır diye düşünüyorum.

  En en sevdiğim replikse şudur.

  -You look like human. (Insan gibi görünüyorsun.)

  -no, you look like time lord. We came first. (Hayır, sen zaman lordu gibi görünüyosun. Biz daha önce geldik. )

  16 ağustos 2014 18:38

  2. gelmiş geçmiş en iyi dizidir. ingiltere'nin kültürünü oluşturur. hayat tarzıdır.

  not: capaldi'ye ısınamama süreci devam ediyor. şunlara bakıp ağlıyorum: http://media2.giphy.com/media/GODJCxpfnPSyQ/giphy.gif

  22 eylül 2014 02:04

  3. başlığı var mıdır ki ya derken konu dışı bölümünde rastladığım enfes dizi/dizim. her doktorun yeri ayrıdır bende. christopher ecclestone ile başlayıp bugünkü capaldi'ye kadar geldim seneler içinde. tek isyanım moffat'a, fazla holivudlaştırdı şu diziyi matt döneminde. tekrar david ve chris zamanındaki o düşük bütçeli ingiliz dizisi kıvamına gelmesi dileğiyle.

  p.s: river'ı da geri istiyorum moffat. evet.

  22 eylül 2014 11:18


  4. clara gidene kadar yeterince keyifli izleyemeyeceğim dizi. amy'yi yeterince sevememişken, daha kötü olamaz derken gelen gideni aratıyor sahiden.

  donna'yı da büyükbabasını özlediğim kadar özledim.

  22 eylül 2014 13:11

  5.

  Her doktoru da her companionu da sevdim.

  Ama danny hiç içime sinmedi. Bir mickey değil, bir rory hiç değil. Ilk defa bir doctor who karakterine bu kadar soğuk bakıyorum.

  22 eylül 2014 13:24

  6. Çoğu insanın aksine Rose yerine Amy'i David yerine Matt'i tercih ederim..Tamam David harikaydı gerçekten ama benim için dizi zirve dönemi Matt'in oynadığı sezonlarda yaşandı. Amy giderken hüngür hüngür ağlayıp, Matt veda ederken ciğerlerimi resmen masaya boşalttığımı hatırlıyorum. Ama asıl favorim River Song ''hello sweetie'' diyişi bile ayrı bir hoştur. Clara eh işten alıştı gözüm ama mükemmel değil. Peter Capaldi ise yapamayacak olmazki diye isyanlarıma karşılık beni yanıltmıştır.

  Favori Bölümüm:Savaş doktoru, david ve matt'in beraber oynadığı adını hatırlamadığım bölüm :D

  Not-Bowties are cool.

  22 eylül 2014 16:19

  7. Yeni sezonuna iki ay kalmış, çocuğummuşcasına sevdiğim dizi. Kocaman bir evreni vardır, sevenlerinin en kısa sürede klasik seriye ve spin offlara başlaması tavsiye edilir. (gizlinot: torchwood ve sarah jane adventures)

  ----Son sezonun başından spoiler----

  Steven moffat bozdu bu diziyi, özellikle son zamanlarda. Blink gibi bir bölümü yazabilmiş bir adam dizinin devamında nasıl bu kadar kötüleştirebilir aklım almıyor. Son sezon, bazı hatalar ve clara-danny romantizmi yüzünden o kadar tutmadı, yine de ben beğenmiştim. Capaldi tennant'tan sonra favori doktorum oldu, gelir gelmez tavırlarına aşık oldum. inanılmaz yakıştı role. Ama senaryo hep zayıf gitti. Impossible girl olayı biraz pof olsa da clara'yı severdim. Ama 8x1 deep breath'de girdiği tripler doktorun zaman cizgisine dağılmış, her yüzünü görmüş birine yakışmadı. Moffatın bu detayı matt'ten sonra yaşlı doktor olayına alışamayan -çoğunlukla- yeni fanlara gönderme yapmak için kurguladığının farkındaydım, vastra'nın sözleriyle koskoca fandoma ayar verdi ama clara'nın doktor'u bu kadar yadırgaması sezonun devamındaki ilişki dinamiklerinin garip karşılanmasına yol açtı. Clara'yı harcadı resmen moffat, umuyorum aynısı capaldi'nin de başına gelmez. Yeni sezondan çok umutluyum ama.

  -----son sezonun başından spoiler----

  Herkesin ilk doktor'unun yeri ayrıdır derler, bence buna companionlar da dahil. Bu yuzden pek kimselerin sevmediği martha'yı cok severim. Kendi tersliğimden midir neydense amy pond'un da cok overrated olduğunu düşünüyorum. Donna'dan sonra olmadı bence, ben geride bırakamadım onu.

  27 temmuz 2015 10:17


  8. yeni sezonunun başlamasına 17 gün kalmışken bugün yaptıkları bir açıklamayla yeni bölümler çıkmadan yılbaşı özel bölümünü merak ettirmiştir. zaten (link: http://www.youtube.com/watch?v=bB8fh4QUy-A şu) ve (link: http://www.youtube.com/watch?v=0csVdLbDMO4 şu) trailerlardan sonra merak ve beklentiler tavan yapmıştı, şimdi de alex kingston'ın yılbaşı özel bölümünde river song olarak geri döneceği ve 12'yle ilk karşılaşmasının gerçekleşeceğini açıkladılar. (link: http://http://www.bbc.co.uk/blogs/doctorwho/entries/32369834-a751-4dca-8829-b1a9ec3fb1cb link)

  bu olay maisie williams'ın oynayacağı karakterin river olma ihtimalini arttırıyor. river song kendisini son bıraktığımız haliyle (gizlinot: 4. sezonda zaten ölmüştü, son karşılaşmalarında ise bir hayaletti) gelmesi biraz garip kaçacağı için bu bölümde birkaç yeni durum ortaya çıkacak. alex kingston'ın dediğine göre süpriz konuk oyuncular olacak. bende maisie williams'ın -eğer river'sa- bu süprizlerden olabileceğini düşündürttü. çok heyecanlandım sözlük.

  yeni sezon teorilerini tartışmak isteyen whovian süslüler mesaj kutumu morartsın.

  2 eylül 2015 17:08 2 eylül 2015 17:09

  9. river song haberini bu sabah almamla kat be kat heyecanımın artmasına sebep olmuş dizi. kendisi doctor'dan bile çok sevdiğim bir karakter olur. maisie williams konusunda sanırım moffat açıklama yapmıştı eski karakterlerden biri değil diye, tabi rule number 1: moffat lies.

  buradan sonra spoiler olabilir:

  öte yandan alex kingston river'ı bizzat kendisi oynamak için cardiff'e gitmiş diye biliyorum - ki ayrıca river'ın yeni rejenerasyon hakkı kalmamıştı. muhtemelen noel özel bölümünde library'e henüz gitmemiş bir river'ı izleriz. fakat karakterin işlenişinde hala boşluklar da yok değil, örneğin the name of the doctor bölümünde doctor'a söylemeyip spoiler dediği bir konu vardı sanki, river'ı en son gördüğümüz bölümdü bu. keşke moffat bir yolunu bulsa da river'ı o database'den kurtarabilse.

  2 eylül 2015 17:40

  10. son sezonunu izlemediğim dizi.

  yeni doktor geldiğinden beri takip etmiyorum diziyi, zaten clara'yı da sevmezdim yeni doktora da ısınamadım tuz biber oldu o yüzden bıraktım bende.

  gel gelelim en sevdiğim karakter river song'du, eğer river song 1 bölümlük bile olsa gelirse seve seve izlerim (gizlinot: swh)

  2 eylül 2015 17:54