sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

  1. Artı oy kadar normal bir şeydir. Herkes benim yazdığım girdideki düşünceme katılmak zorunda değil, eksi oy tuşu da çalışıyorsa basabilir. 

  Benim anlamadığım olay, ürün veya fikir belirtilmemiş girdilerin eksilenmesi. Yahu kadın süslülerin kiloları başlığına 45 yazmış, şarıl şarıl eksiker yağıyor. Ne güzel belki çoğumuzun ulaşmak istediği kiloda, formunu koruyabiliyor, neyini beğenmediniz? Ben 45 kilo falan değilim, kendimi koruyorum sanılmasın. Fakat kendi ulaşamadığımız şeyi anında eksiliyoruz. Ya bu başlığı siz kendinizden daha kilolu insanları görüp, içinizi rahatlatmak için mi açtınız? Kilo eksileyecek ne yaşadınız? 

  Artılandığımızda da kimin artıladığını göremiyoruz ama bu bizim için sıkıntı değilken eksileyeni neden görmek istiyoruz? Zaten neden eksilediğini söylemek istiyorsa “ben size şu konuda katılmıyorum..” türevi bir mesaj atar. Eksileyenleri görmek sözlükte kaos ortamına yol açar, herkes birbirinden hesap sormaya başlar. 

  Eksinin değil, artı oyların sahiplerinin görünmesi taraftarıyım. 

  Gece gece de eksi oya bu kadar şey yazacak ne yaşadıysam?! :d sevgiyle kalın <3

  Tanımadığınız insanların eksisine, artısına, bölmesine, çarpmasına da bu kadar takılmayın canım amaaan.

  15 eylül 2018 01:32 15 eylül 2018 01:35

  2. çok normal bir tepkidir. sadece (gbkz: indirimleri duyurma kampanyası) başlığındaki girdilerin neden eksilendiğine anlam veremiyorum. indirimi bizmi yapıyoruz kuzum niye eksiliyorsunuz. yoksa rakip firma mısınız doğru söyleyin :)

  2 ekim 2018 20:33 2 ekim 2018 20:35

  3. 'Güzel olmak' ile ilgili başlığa gayet mantıklı, hatta doğru şeyler yazdığımı düşünerek paylaştım, içerik özetle biz kadınların birçok kez taciz edilme korkusuyla, başka kadınların nefretini kazanma korkusuyla güzel olmaktan güzel hissetmekten uzaklaşmamızla alakalı. Aklı başında her kadının bu yoruma katılacağını düşünerek paylaştım fakat hiç almadığım kadar eksi aldım. Burası bu düşünceleri eksileme platformu olmamalı, zira gayet mantıklı ve feminist bir mesaj var. Acaba kendimi güzel bulmam mı eksilendi? Ama neden? Ya da güzel olmanın şöyle psikolojik zorlukları var- demek, güzel olan kendini güzel hisseden kadınların seksist baskı yüzünden olmadıkları biri gibi davranmalarının karşısında olmam, savaşmakta olduğum şeyin bu seksist baskı olduğunu vurgulamam mı eksilendi? Hemcinslerimin böylesi cümleleri eksilemesini anlamıyorum, anlayamayacağım. Ürün eksilersiniz, seksist homofobik bir yorum eksilenir, ama bu yorumun eksilenmesi beni üzdü demiyorum ama bi garipsedim açıkçası.

  24 şubat 19:06

  4. neye göre verildiğini anlayamadığım oy.

  katılmadığınız bir girdiyi mi eksiliyorsunuz, beğenmediğiniz mi, yoksa hiç sebebi olmayıp negatif bir şey yapmış olmak için mi cidden çözemedim skjbfaebrg cidden bir izahat bekliyorum açıkcası. çünkü objektif bir şekilde bilgi paylaşılan bir girdi bile eksilenebiliyor ya da aynı sayfada aynı şeyi söylemiş bir girdi çok beğenilirken biri defalarca eksilenmiş. sözlükte yazmaya yeni başladım ama çok rastladım buna.

  25 şubat 15:42

  5. Bana gayet normal gelen bir olay başkasına saçma gelebilir, bunda hemfikiriz. Fakat dün bir şey gördüm. Kil maskesi yapan bir süslüyü bayağı kişi eksilemiş. Nedenini de çözemedim, baktım erkek bir yazar. Bu yüzden mi acaba? 

  Bir de ürün yorumlarının da eksilenmesini anlamıyorum. Bir süslü uzun uzun gayet akıcı bir dille yorumlamış bakıyorum 10 eksi var. Yada başka bir süslü başından geçen bir durumu anlatmış yine eksi yağmuruna tutulmuş. Çözemiyorum. Eksileme timi oldukça iyi çalışıyor.

  25 şubat 16:09

  6. Başlığa yazılan girdiler eksilendiği için yazıyorum, artık kasıtlı eksiliyolar sanki

  25 şubat 18:21

  7. Ürün yorumlarının eksilenmesi uzun vadede sözlüğe zarar veren bisey diye düşünüyorum. Uğraşıp uzun uzun kullandığı bir makyaj malzemesini ayrıntıyla yorumlayan insanlar bile eksi yağmuruna tutuluyor bu kişiler bi yerden sonra elbette ürün yorumlamayı bırakacak. Sen memnun kalmamış olabilirsin veya cilt tipine uygun olmamış olabilir o zaman fikrini yaz faydası olsun.Alacağım şey için ilk buraya bakıyorum kullananlar neler yazmış diye bunu kaybetmememiz gerekiyor.

  26 şubat 09:24

  8. Feede bir göz gezdirdim; bir süslümüz rayban indirimini doğru başlığa yazmış, hemen eksi almış. Diğer süslümüz head&shoulders başlığına deneyimlerini yazmış yine eksi almış anında. Eksiyi ne amaçla kullanıyorsunuz gerçekten anlamıyorum ama bana çok ayıp geliyor. Ortada hatalı verilmiş bilgi, yanlış başlık vs yoksa, neden yardımcı olmaya çalışan bir insana eksiyi yapıştırıyorsunuz. Ben böyle olunca yazdığım girdiyi anında siliyorum. Sözlükten soğutmayın lütfen. 

  24 mart 20:51

  9. Yazan kişinin durumu ifade etme şeklinden dolayı aldığını düşündüğüm oy.

  4 mayıs 23:24

  10. Eksilemek yazılan şeye hiç veya büyük oranda katılmamak demek arkadaşlar neden bu kadar dert ediliyor kişisel algılanıyor anlamıyorum. Ürün yorumu eksilenmesini anlamıyorum diyenlere ayrıca şaşırıyorum. Örneğin şampuan yorumu yapmış harika nemlendirdi kokusu şahane vsvs, aynı şampuan bende elektriklenme yapıp saçımı keçeye çevirdiyse tabiki bu yorumu eksilerim, okuyan kişiye fikir olsun. A bu yoruma katılmayan şu kadar kişi var diye görsün ona göre ürüne para versin.

  5 mayıs 02:05

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar