yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • medya (0)

  1. reformer pilates yaparken aletin üstünden düşmeme sebep olan, tırnaklarımı deforme eden ama yine de ''aman canım bu da dert mi'' diye düşündüğüm bir ufak ayrıntı. sınav kağıtlarındaki yazıları fln mahvetmişliğimde var tabii. cilt doktoru bir krem önermişti bunun için çünkü bu ter tırnaklarıma gerçekten dokunuyor ama kremi sürmeyi de hep unutuyorum:/ sanırım galiba cidden elimin terlemesini dert etmiyorum.

  15 kasım 2014 21:35

  2. ufak bir sorun gibi görünse de aslında günlük yaşamı çok etkileyen bir hastalık ve tabi ki bende var. kalem tutarken sürekli elime üflemem gerekir aksi takdirde kalem elimden kayar. telefonumun ekranı kirli görünür ter yüzünden ekranı sürekli temizlemem gerekir. aynı zamanda o ter telefonun dokunmatiğini de bozuyor. biriyle el sıkışmadan önce ellerimi bir kumaşta (genelde pantolonum oluyor bu swh) kurutmam gerekiyor karşımdakini iğrendirmemek için. erkek arkadaşım varken uzun süre el ele tutuşamıyoruz mesela çünkü terden bir su oluyor ellerim (el terlemesinin ezikliğini en çok o zamanlarda hissediyorum). internetten araştırdığım kadarıyla kremi var ama günlük bir çözüm sunuyor. botoks yapıyorlarmış (ellere sanırım) onun etkisi de 6 ay sürüyor. bir de koltuk altında ter bezi varmış o bezlere kelepçe takıyorlarmış kalıcı çözüm için. kıssadan hisse: en yakın zamanda doktora gitmem lazım :)

  15 kasım 2014 21:47

  3. eski erkek arkadaşımda vardı. elimi tuttuğu zaman devamlı ıslaklık olurdu. hep mendil çıkarırdı benim de elimi silmek için. utanırdı genelde ama benim için sorun olmazdı.

  eğer sosyal hayatınızı çok etkiliyorsa, spor yapmanızı falan önlüyorsa bu tarz terleme sorunlarının en kesin çözümü botoks diye duymuştum. yarım sene idare ediliyormuş sanırım tek uygulama.

  15 kasım 2014 21:54


  4. üzüntü, sevinç, stres, korku, telaş gibi durumlarda ellerim çok terler. Hayatımda bu durumdan en çok şikayetçi olduğum dönem üniversite sınavına hazırlanıyordum. Bunun tedavisi için doktora gittim, gerekli tahliller yapıldı ilaç olarak terkur isminde bir krem verildi bende işe yaradı baya azalttı tamamen durdurmak için ameliyat olmak gerekiyormuş şuan için bu denli rahatsız etmiyor beni geçinip gidiyoruz

  16 kasım 2014 01:38 16 kasım 2014 01:38

  5. Ne zamam ders calismak icin o masanin basina gecsem, sandalyeye oturdugum anda ellerim parlamaya basliyor. Sonrasi malum. Botoks hareket kisitlamasina sebep olabiliyormus diye duydum.. bu beni biraz korkuttu. Sanirim terkur benim de isimi gorur, doktora gidiyim, hic gitmedim. Stresten oldugunu dusunuyorum. Kutuphanede ellerine tuvalet kagidi sarip ders calisan birini gorurseniz o benim, selam vermeden gitmeyin.

  8 mayıs 2017 10:30

  6. Ben bu durumun fazlasının hormon bozukluğuna işaret ettiğini biliyorum. Ama tam bilimsel açıklamasını bulamadım.

  Bende çok yaşıyorum özellikle yazın sürekli ellerini yıkama zorunluluğu getiriyor

  8 mayıs 2017 14:41

  7. bir arkadaşımın avuçlarından damla damla ter akardı. özellikle sınava girerken kızcağız sınav kağıdını ıslatmamak için ne çileler çekiyordu. en son gitti ameliyat oldu koltuk altından ter bezlerinin bir bölümü alındı da rahat etti.

  8 mayıs 2017 16:17


  8. Benim de sıkça yaşadığım durum. Poşet taşırken, bilgisayar başındayken ya da herhangi bir şeyle uğraşırken daha da çok terliyor ellerim. Bu yüzden de el ile temas halinde olmaya çekiniyorum insanlara karşı.

  8 mayıs 2017 19:15

  9. çocukluğumdan beri bende olan durum. çocukken de ciddi bir sorunum çıkmadı, son 3-4 yıldır da düzenli olarak kan/hormon testi yaptırıyorum sonuçlarım normal. sağlığımı tehdit eden bir şey yok ama günlük yaşamda sizi çileden çıkarır. klasik sınavlarda elimdeki terler yüzünden kağıt ıslanıp buruşuyor ve yazılarım dağılıyor. sınava girerken elimin altına peçete koyuyorum yazıları öyle yazıyorum.

  sadece el de değil, ayaklarım da çok terliyor. sandalet/topuklu ayakkabı giymeden önce bazen içine bebek pudrası döküyorum ama yarım saat sonra yine terlemeye başlıyor, pudralar parmak aralarından çıkıyor beyaz beyaz :(

  benim gibi kişilerin doğal habitatı İskandinavya/kanada gibi yerlerdir. Hava aşırı soğuk olduğu zamanlarda terlemiyor çünkü.

  8 mayıs 2017 19:47

  10. lise dönemimde ve üniversitenin ilk yıllarında sıklıkla yaşadığım sorun. ellerim buz gibi olurdu ve avuç içlerim aşırı derecede terlerdi. benimkinin strese bağlı olduğunu düşünüyorum şimdi.

  9 mayıs 2017 12:58

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar