yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (50)
  • medya (0)

  1. göz yapımdan ötürü far bazı sürmediğim takdirde göz kapağımda waterproof olsun olmasın her çeşit far,kalemler birikme yapıyor bu sebeple günlük göz makyajımı yaparken de far bazı kullanıyorum. çok fazla çeşit denedim diyemeyeceğim ancak benim için içlerinden en iyisi; The Balm-put a lid on it idir. far gözümde 12 saat kalsa da, hiç bozulmamışa yakın şekilde günü tamamlatıyor. fiyat performans açısından harika bir ürün, üstelik cruelty free. 4. tüpümdeyim, siz süslülere de mutlaka öneririm.

  ukte sahibi:(yazar: heather)

  4 mayıs 2017 14:33

  2. Favorim catrice in far bazı. Göz kapağında renk eşitliği sağlamıyor. Fakat hafif nemli bitişi sayesinde farların rengini en iyi şekilde vermesini sağlıyor. Bunun yanında kalıcılığı deneyimlediğim kadarıyla en az 10-15 saat artırıyor. Elimdeki bitince Rival de loop un far bazını denemeyi düşünüyorum. :)

  4 mayıs 2017 14:39

  3. tabi ki de the balm: put a little on it. en uyduruk farların bile rengini tam yansıtan ve adı gibi ufacık damlasının yeterli olduğu biricik baz.

  4 mayıs 2017 15:46 11 temmuz 2019 10:55


  4. mac prep + prime 24-hour extend eye base benim favori far bazım oldu bu sene keşfettim. ondan önce mac paint pot, the balm, catrice ve smashbox bazlar kullandım hepsi benim gözümde kapatıcıdan hallice performans gösterdi.

  göz kapaklarım çok yağlı ve sadece bu bazla neredeyse bir çalışma günü kurtarabiliyorum. 24 saate yakın göz makyajıyla kalmadım ama 8-10 saat arası farı tutuşu ve rengini verişi çok başarılıydı.farı adeta göz kapağına yapıştırıyor. saatler sonra hafif bir çizgilenme oluyor bazen ama o da fara, makyajlı kalma süresine, neme göre değişiklik gösteriyor sanırım.

  12 ml ve güncel fiyatı 79 tl

  ürün özellikleri şöyle verilmiş.

  Göz farının kalıcılık süresini 24 saate kadar uzatır

  Göz farının doğal ve kalıcı rengini korur

  Göz farının solmasını ve çizgilenme yapmasını önler

  Hafif formüllüdür

  Oftalmolojik olarak test edilmiştir

  Dermatolojik olarak test edilmiştir

  Akne oluşturmaz

  Tüm cilt tipleri için uygundur

  4 mayıs 2017 17:07

  5. bence wet n wildin far bazı. bunu ilk tatiden duymuştum sanırım ve Türkiye'ye gelir gelmez almıştım

  hem çok uygun fiyatlı hem de göz kapağını pürüzsüz gösterip, farları bütün gün kalıcı hale getiriyor

  tek handikapı var sürünce hemen dağıtmazsam o halde sabitlenip parça parça kalıyor (gizlinot: ki aslında bu da çok iyi sabitlendiğinin kanıtı. sadece biraz çabuk sabitleniyor)

  4 mayıs 2017 19:49

  6. Şimdiye kadar kullandıklarım put a lid on it,lorac ,urban decay,benefit air patrol,catrice bunların arasından açık ara en iyisi urban decay far bazı ikinci de lorac ikisi de çok uzun süre kalıcılık sağlıyor ve farların renklerini tam anlamıyla vermesini sağlıyor. Benefit air patrol çok gereksiz sadece ambalajı çok güzel ve biraz yapış yapış yapıyor.Put a lid on it günlük kullanıyorum urban decay bitmesin diye çok mu iyi değil ama bütün gün olmasa da günün belli bölümünü idare ediyor. Catrice hiçbir işe yaramıyor bence ne renk ne kalıcılık.

  4 mayıs 2017 20:12

  7. EN iyisini hala denemedim ama bence en kötüleri rival de loop'un ve kiko'nun far bazları. Göz kapaklarımdan far bazı bile uçup gidiyor.

  4 mayıs 2017 20:15


  8. bence en iyisi baz olarak concealer i kullanip ten rengi bi farla sabitledikten sonra makyaj uygulamasina baslamak. concealer hem tum bir zemin hazirliyor hem de renk esitsizliklerini kapatiyor

  4 mayıs 2017 20:26

  9. pro longwear concealer. göz kapağındaki morlukları, damarlanmaları vs. siliyor. bu yüzden uygulama yapmak için aydınlık ve eşitlenmiş bir kanvasınız oluyor. farların pigmentasyonunu ortaya çıkarıyor ve siz silmek isteyene kadar orada kalıyor farlar.

  4 mayıs 2017 20:34

  10. Şimdiye kadar kullandığım en güzel far bazı art deconundu hala varmı bilmiyorum ama farlarım hiç bozulmadan duruyordu. Kendi rengide hafif bej ve azıcık simliydi çok memnundum sonra too faced kullandım ancak o kadar memnun kalmadım. Sonra put on lid kullandım ama bir far bazının kendisi toplanma yaparmı derdim yaparmış onu anladım bu kadar berbat olamaz. En kısa zamanda urban decay eden almayı düşünüyorum zira sin var bende ama oda düşük göz kapaklarımda her zaman çok kullanışlı olmuyor. Gene de art decodan sonra en güzeli o.

  4 mayıs 2017 21:06