yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  1. bence bu sadece bir maske-temizleyici ile olacak iş değildir. siyah noktalar için bir ürüne bel bağlamak uzun vadede hayal kırıklığına uğratır, cilt bakımına gitmek şart maalesef. ancak rutine oturttuğunuz takdirde memnun kalabileceğiniz, bende çok işe yarayan bir rutin önerebilirim.

  öncelikle cildimden bahsetmem gerekir, başlangıçta tamamen karma/yağlı cildim bu yılki şehir değişikliğim sebebiyle burnum yağlı geri kalan normal-kuruya döndü. ayrıca çok çok hassastır ve akneye meyillidir. loreal temizleme jelinin yarattığı sivilcelerle zoretanin eşiğine gelmiştim. la roche posay effaclar temizleme jeli ilk 10-15 gün deri altımdakileri de iyice kusturup tedavi sürecine geçirdi. ardından aynı serinin toniğini de kullandım. çok fazla gözeneklerim olmasa da yarı yarıya azaldı diyebilirim. çene-burun-alın bölgemdeki siyah noktalar için de bimin burun bandını kullandım. ama arkasından gözenek sıkılaştırıcı tonikle silmek (lrp effaclar) ve hemen ardından nemlendirmek çok çok önemli yoksa olanlar daha da genişleyerek artar. 3 yıldır bu rutinin dışına hiç çıkmadım ve pcos yüzünden çıkan çene sivilcelerim dışında bir sıkıntım olmadı. biraz uzun oldu ama umarım faydası olmuştur :)

  10 haziran 2020 13:57

  2. Büyük umutlarla tıkladığım başlıkta hiçbir ürün önerisi göremedim, sanırım piyasada gerçekten işe yarayan bir maske vs. yok

  28 temmuz 23:54

  3. dewytree strawberry honey jam peel off burun maskesi

  burundaki ve çenedeki siyah noktalar için çok işe yarıyor

  29 temmuz 00:31


  4. tek bir ürün ne yazık ki o allahın cezası siyah noktaları ve gözenekleri yok edemiyor. ürün değil ama bir yöntem önereceğim.

  fiddy methodunu denemelisiniz. 3 aşamada siyah noktalarımızı yok edelim hadi. 

  ''Bu yöntem gözenekleri temizlemeye yönelik olarak çalışan 3 basit adımdan oluşuyor. Uygulaması da oldukça kolay fakat elbette biraz sabır istiyor. Cildimizi güzelce temizleyip makyajdan arındırdıktan sonra kurulanmış cildimiz ile adımlara başlayabiliyoruz.

  1. Adım: Salisilik asit yani BHA içeren bir ürün edinmek.

  Gözeneklerimizde biriken sebum ve yağları çözmemiz gerek. BHA(Beta hidroxy Asit) içeren bir ürünü gözeneklerimizin daha belirgin olduğu ve sebumun daha çok biriktiği T bölgemize ve dilersek tüm yüzümüze uyguluyoruz. Burada kullandığımız ürünün en az %2 (daha fazla bir oran ilk kullanım için tahriş edici) oranda asit içermesine dikkat edelim.

  BHA'i uyguladıktan sonra işini yapması için 15-20 dakika kadar bekliyoruz. Bu süreçte yağda çözülen BHA asidi gözeneklerde biriken sebum, yağ ve kiri daha uysal hale getirerek cildimizi ikinci ve üçüncü adıma hazırlayacak.

  2. Adım: Kil Maskesi

  Gözeneklerin içindeki kiri ve sebumu yumuşattık, uysallaştırdık. Şimdi onları içerlerden yüzeye çekme zamanı. Cildimizdeki asidi yıkamadan, işini iyi yaptığını düşündüğümüz ve mümkünse az  ve basit içerik listesine sahip bir kil maskesini cildimize uygulayarak kurumasını bekliyoruz. Kuruduktan sonra ılık su ile yüzümüzden arındırıyoruz.

  3. Adım: Yağ ile temizleme

  Maskeden arındırdığımız ve kuruladığımız cildimize yağ bazlı bir temizleyici uyguluyor ve 15 dakika kadar cildimizde bekleterek gözeneklerde kalan kir ve yağın tamamının yüzeye çıktığından emin oluyoruz. 15 dk bekledikten sonra da 2-3 dakika kadar yağlı cildimize parmaklarımız ile nazikçe masaj yapıyoruz. ''

  Sonra aynaya bakıyoruz ve ta-da!

  29 temmuz 00:43 29 temmuz 00:44

  5. the body shop himalayan charcoal ama adını anmaya çekiniyorum artık. Sanki biz adını andıkça fiyatı yükseliyor gibi geliyor. Alt tarafı bir maskeye 359tl fiyat biçmek nedir? Bu arada gözenekler üzerinde küçültücü bir etkisini görmedim. sadece temizlemede başarılı.

  29 temmuz 01:49

  6. Claderm kil maskesi gözenekleri çok iyi temizliyor. orijinal olanı biraz fazla agresif bence. Kolajenli olanı daha uygun fiyatlı (gizlinot: Gratiste indirimde 10₺), diğeri kadar agresif değil ama temizleme performansı aynı.

  gözenek görünümünü en aza indirmek için asit veya retinoid gibi treatment kullanmak lazım.

  29 temmuz 08:23 29 temmuz 08:24

  7. The origins rose clay mask- pembe renkli kil maskesi. Temizleme açısından çok başarılı. Ancak, siyah noktaları azaltmak (yok etmek mümkün değil bence) için farklı tarz ürünler kullanıyorum kış aylarında asitli tonikler (the ordinary glikolik asit tonik, ren aha/bha tonik, klairs mandelik asit tonik), salisilik asit içeren ürünler (cosrx salisilik asit pedleri, cosrx salisilik asit temizleme jeli); yaz aylarında ise enzim peeling (anna marie börlind, cosmed, cyrene) ve haftada iki-üç defa akşamları cosrx salisilik asit pedlerini kullanıyorum. Bu tarz ürünlerle siyah nokta görünümünü minimuma indirdim.

  29 temmuz 09:38


  8. glam glow mud mask'tır. ama bu kurla anca rüyamda görebilmekteyimdir.

  29 temmuz 22:42