yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (28)
  • medya (0)

  1. iş hayatının vazgeçilmez parçası.

  ve benim çok sevdiğim. (gizlinot: her girdime bu şekilde başlıyor olabilirim) (gizlinot: sadece sevdiklerimden bahsediyorsam demek)

  caribou bardaklarda yazıyor ya, 'Life is getting up an hour early to live an hour more', aynen öyle hissediyorum, bir saat erken uyanmak, bir saat fazla yaşamak.

  bunda ankara havasının da etkisi var, özellikle bahar aylarında sabah güneş doğmadan/doğarken çok güzel bir hava oluyor, oldukça serin, fazlasıyla ferah. o havayı solumayı çok seviyorum, inanılmaz canlandırıyor o serinlik. sabah erkenden çıkıp koşmayı da çok seviyorum (gizlinot: pek yapamıyorum o ayrı), pencereleri açıp güneş doğarken kahvaltı hazırlamayı.

  içimdeki 65 yaşlarındaki emekli teyze bildirdi.

  ukte doldurma işini sevdim bir de.

  21 eylül 2014 00:00

  2. Yarın 7 de işe gitmek için yapacağım eylemdir. Erken uyanmayı çok sevsem de mecbur Kalmadıkça yapamıyorum... keşke erkenden kalkmak alışkanlığım olsa ve hep erken uyanabilsem ... :)

  21 eylül 2014 00:06

  3. İlkokuldan itibaren sürekli sabahçı olduğum için 6 yasından beri haftaiçi sürekli yapmak zorunda kaldığımdır.

  Öncelikle şunu söyleyeyim kesinlikle nefret ediyorum erken uyanmaktan. Çünkü ben gündüz değil gece yaşamayı seviyorum. Haftaiçi bile olsa gece 1-2 gibi ancak uyuduğum için sabah erken kalkınca uykumu alamıyorum. Uykumu alamayınca bilimsel açıklaması var mıdır bilemeyeceğim ama hapşırık krizine giriyorum. Gözlerim aka aka makyaj yapmak zorunda kalıyorum. Aksi, nalet bir insana dönüşüyorum.

  Vampir gibi gece takılsam gündüz karanlık bir yerde uyusam bir de çalışmama gerek olmasa şatoda yaşasam çok rahat ederdim.

  21 eylül 2014 00:31


  4. en sevdiğim.

  ben sabah insanıyım. tatil günü bile 9 dan sonra uyanmak benim için üzücü olur. günü kaybetmiş hissederim.

  gece 12 den önce de uyumak isterim. normal rutinim gece 11- sabah 06 dır. (gizlinot: sabah ezanıyla uyanırım) gece uykusu dışında hasta değilsem gün içi hiç uyumam. uyku düzenimin bozulması (gizlinot: en dikkat ettiğim hususlardan biridir ) sinir sistemim doğrudan etkiler. zira migrenim hemen hortlar.

  sabahın kokusunu hissetmek ve yaşamak benim için çok önemlidir. yaşadığımı hissederim.

  21 eylül 2014 11:57 21 eylül 2014 11:59

  5. sadece pazar günleri sevdiğim şeydir. hafta içi lanetler ede ede yataktan sürünerek çıkıyorum ama pazar günü 6.30 da kalkmayı severek yapıyorum, hem akşam erken yatmamı sağlıyor düzenli bir pazartesiye başlıyorum, hem o brunchların çılgın kalabalığı kafelere doluşmadan, en sevdiğim yerlere 7 buçukta gidip bir tost bir taze çay eşliğinde serin ve temiz havada 9'a kadar keyif yapmayı çok seviyorum, hele de yanımda sevdiğim biri varsa. iki saat boyunca full keyif yaptığım halde saat daha 12 bile olmuyor bir sürü vaktim kalıyor.

  21 eylül 2014 17:57

  6. hafta sonları bile 8.30 da ayaktayım een en geç 9 olur çok nadir . bazı arkadaşlarımda hafta sonu ikindiye kadar yatabiliyorlar bir gece önce sabahladıkları için.

  uyku düzenim değişince başım ağrır ,hafta içi uyuduğum ve uyandığım saatler çok çok değişmez o yüzden. bi de gün bitmiş hafta sonum boşa geçmiş gibi hissederim ha sanki erken kalkınca çok değişik şeyler mi yapıyorum yoo mesela az önce kahvaltımı yaptım yavaş yavaş, birazdan temizlik yapacağım sonra spor yaparım film izlerim kitap okurum yemek yaparım gün biter zaten.

  28 kasım 2015 11:12

  7. kısa bir süre önceye kadar benim için oldukça zor bir durumdu. bunu kolaylaştırmak için ise 2 tane kendi üzerimde denediğim fakat kişiden kişiye değişebilecek sonuçları olabilecek yöntem var.

  1- çoraplı uyuyan biriyseniz çıplak ayakla yatın. kaynağı ne kadar doğru bilmiyorum ama deliksiz bir uyku uyumak için bir yerde çorapla uyumanın iyi olduğunu görmüştüm. üstünvari bir zekaya sahip olarak tam tersini denedim ve işe yaradı.

  2- her zaman derler ya "uyumadan önce sıcak bir duş" ben tam tersini yaptım. olabildiğince soğuk suyla duş aldım. ve yine işe yaradı.

  tabii bunları uyumada sıkıntı çekenlere tavsiye etmiyorum.

  15 mayıs 2016 20:12


  8. Hayatta insanın kendine yapacağı en iyi şeylerden biri bence. Erken kalkan yol alır lafı gerçekten çok doğru. Erken kalkıp yapılacakları bitirdiğinizde ve günün daha yarısına bile gelmediğinizi farkettiğinizde anlıyorsunuz ne kadar güzel bir şey olduğunu.

  16 mayıs 2016 01:25

  9. Vücudumun bir türlü kabul edemediği durum. Erken yatmak bile fayda etmiyor. Her sabah yeni bir işkence benim için. Bak bu yöntem işe yarıyor falan diyen varsa bana mesaj atsın.

  16 mayıs 2016 10:30

  10. Tam bir gece insanı olduğum için beni çok zorlayan ve hayattan zevk almama engel olan,bütün günümü yok eden olay.

  Biliyorum çok yanlış, çok sağlıksız ama nedendir bilmem çocukluğumdan beri geceleri oturmaya bayılırım. Ne kadar erken kalkmış olursam olayım, (gizlinot: mecburiyetten ) ne kadar uykum olursa olsun bir önceki geceden uykusuz olsam bile gece erken yatamıyorum. Uyanmamda sıkıntı yok uykusuzluğa alışkın bir yapım var. 2 saatlik uykuyla bile uyanıp işimi gücümü yaparım ama o sabah kalkmak var ya sabah erken kalkmak hiç sevmiyorum ya. Resmen bütün enerjimi emiyor. keşke böyle olmasaydım, keşke ben de sağlıklı bir hayat yaşayabiliyor olsaydım. Üniversitedeyken gece uyuyamadığım için hep az bir uykuyla giderdim okula sabahları. Üniversite bitti iş derken işe de aynı şekilde oldu. Sabah uyanmamda sıkıntı yok uyanıyorum ama neden ben de herkes gibi güne güzel, enerjik, yataktan mutlu mesut kalkarak başlayamıyorum. Şöyle saat 10 gibi kalksam bana yetiyo ama daha erkeni beni mutsuz ediyor gerçekten.

  16 mayıs 2016 11:02