yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • oylar (6)
  • medya (3)
  5

  1. Eyüp sabri tuncer markasına ait paraben içermeyen, aynı zamanda vegan olan sıvı sabun çeşitleri. 

  Tolerasyonu düşük bir cilde sahibim ve ellerimde egzama oluşumu başladı. egzamayı tetiklemesi nedeniyle bu tarz ciltlere sıvı sabun pek tavsiye edilmez. Keza bende de birçok sıvı sabun alerji ve egzamayı tetiklemiştir. Eyüp sabri tuncer'in sıvı sabunlarına nispeten temiz içeriği nedeniyle bir şans vermek istedim ve çok memnun kaldım. Yaklaşık iki senedir düzenli olarak kullanıyorum ve hiçbir problem yaşamadım. Elleri kurutmadan temizliyor ve bazı sıvı sabunlarda olduğu gibi el üzerinde kaygan bir tabaka bırakmıyor, Alerji ve egzamayı da tetiklemiyor.

  Daha ekonomik olması nedeniyle genelde 1.5 litrelik olanları alıyorum. Bugüne kadar kullandığım çeşitleri:

  Bodrum mandalinası doğal zeytinyağlı sıvı sabun - çeşme limonu doğal zeytinyağlı sıvı sabun: bir turunçgil aşığı olarak dönüp dolaşıp bu iki çeşidi alıyorum. İkisi de tatlı tatlı turunçgil kokuyor.

  Okyanus doğal zeytinyağlı sıvı sabun: bu çeşidi hafif maskülene kaçan unisex bir kokuya sahip. Öyle ki kokladığımda erkek parfümüyle karışmış okyanus kıyısındaki bir ev kokusu canlanıyor zihnimde. Bu çeşidi aynı zamanda gluten de içermiyor.

  Kiraz çiçeği doğal zeytinyağlı sıvı sabun: baskın olmayan, ferah bir kiraz çiçeği kokusuna sahip.

  Ayvalık zeytin çiçeği doğal zeytinyağlı sıvı sabun: kokladığımda bir miktar estee lauder modern muse le rouge'u anımsatan ; fakat maskülen tarafı da ağır basan bir kokuya sahip. Kokusu ağır ve baskın geldiği için zor bitirdim ve tekrar almayı düşünmüyorum. Bu sabun da gluten içermiyor.

  Bu çeşitlere ilave olarak bir de 750 mllik pompalı şişedeki doğal zeytinyağlı sıvı sabununu kullandım. Şampuan benzeri hoş bir kokuya sahip. Sabunu beğenmekle birlikte plastik pompasının mekanizması bir türlü çalışmadı. Aynı mekanizmaya sahip duş jelinde de aynı problemi yaşamıştım ( sorun benden kaynaklı da olabilir ). Bu sıkıntı dışında beğendiğim bir ürün oldu.

  9 mayıs 2020 11:10

  5

  2. En sevdiğim okyanus kokulu olan sabunu. Hayatımda hiç okyanusa gitmediğim için kokusunu pek bilmem ama genelde okyanus temalı şeyler benzer kokuyor, biraz erkek parfümü çoğunlukla taze ve yazı anımsatan kokular. 

  Yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum. Egzamam yüzünden sıvı sabun kullanmam yasak, alerjim yüzünden de parfümlü şeyler beni çok rahatsız eder. Bu sabun ellerimin egzamasını hortlatmadı, kokusu burnunu gıdıklamadı. Elleri kurutmuyor.

  Banyoda yaklaşık 1- 1.5 ay gidiyor. 

  Bittikçe, indirimde buldukça sık sık alıyorum.

  9 mayıs 2020 17:07

  3. uzunca bir süre bim'de satılan doğal zeytinyağlı olanını kullandığım, sonra kokusuna bayıldığım için ayvalık zeytin çiçeklisine geçiş yaptığım sabun. iş yerindeki dandik sabunlardan dolayı tahriş olan ellerime iyi geliyor, besleyip yumuşatıyor.

  15 mayıs 2020 19:14


  5

  4. eyüp sabri tuncer'in çeşme limonu çeşidini kullandığım, ellerimi yıkarken adeta limon ağaçlarının içindeymişim hissi veren mi kokulu sıvı sabun. Eyüp sabri tuncer zaten yılların markası ürünlerini uzun süredir severek kullanıyorum. yalnız bu sıvı sabununa tek kelimeyle bayıldım. öyle deli gibi köpürmese de, gerçekten güzel temizliyor. ellerinizi sık yıkasanız bile asla kurutmuyor. benim için en güzel yanı da, bazı sıvı sabunlarda yaşadığım parmak aralarında soyulma ve aşırı gergin hissi asla yaşamadım bu sabunla. içeriğinde doğal zeytinyağı olması cildin nem dengesini koruması açısından özellikle tercih ettiğim bir şeydi. onun dışında mineral yağ, hayvansal yağlar, paraben, gluten ve petrokimya türevleri bulunmaması da ayrıca hoşuma gitti.

  bir de kokusunu çok sevdim. öyle yapay ve keskin bir limon kokusu değil asla. doğal zeytinyağlı formülü, limon ağacı yaprağıyla birleştirmişler. ellerinizi yıkarken bir yandan da hafif hafif çiçek kokusu alıyorsunuz. beyaz çiçeklerin kokusuymuş bu. kısaca narenciye kokularını seviyorsanız, yalnız limon kokusunu benim gibi ağaçtaki kokuyu alacak şekilde çiçeksi bir aromayla duyumsamak istiyorsanız bu sabuna bir şans verin derim. gratis'te falan 500 ml'lik boyu 12-13 lira civarında satılıyor çoğunlukla görüyorum. yalnız eyüp sabri tuncer'in sitesinden alacağım birkaç şeyle denk getirip 5 litrelik boyunu almak kesinlikle çok daha avantajlı. ne de olsa sıvı sabun çok kullanılan ve hızlı tükenen bir temizlik ürünü.

  ilgili medya:
  2
  14 temmuz 2020 22:17

  5. amber ve okyanus kokuları favorim. zaten amberi neyin içine koyarsanız koyun, bunu amaçlamadığınız sürece kötü bir koku elde etmeniz imkansız. okyanus kokulusu ise aşırı ferah bir sabun. sabahları elinizi yıkarken uyanmanızı sağlıyor. zeytinyağlısını da denedim bir ara, o da özellikle kış mevsiminde kullanılması gereken bir sabun bence; kuru elleri çok güzel yumuşatıyor.

  7 eylül 2020 14:08

  6. Kimsenin değinmemesine cok şaşırdım ama makyajı o kadar güzel temizliyor ki. Göz makyajımı 1 sabunlamada tertemiz yapan hiçbir makyaj temizleme ürünü ile tanişmamiştim ama bu sabun bu konuda mükemmeeelllll. İceriginin temiz olmasi ve uzerinde el ve yüz yıkama sabunu yazidigi için ben güveniyorum ve makyajimi da bu sabunla temizliyorum aşiri derecede memnunum

  16 ocak 2021 16:20

  4

  7. Birçoğunu kullanma şansım oldu. Her birinin yapısı tıpa tıp aynı olmuyor. Bu nedenle hepsinden tek tek bahsetmem gerekirse:

  Doğal Zeytinyağlı Milyonlarca Gül Sıvı Sabun: Hafif ve baskın olmayan güzel bir gül suyu kokusuna sahip. Ellerimi yıkarken bu kokuyu oldukça rahatlatıcı buluyorum. Benim gibi gül suyu kokusunu seviyorsanız deneyebilirsiniz.

  Bodrum Mandalinası Doğal zeytinyağlı sıvı sabun: kokusu güzel, hafif calpolü andırıyor. Fazla kullanınca ellerimde kuruma yapmıştı.

  doğal bıttım yağlı sıvı sabun : premium bir seriye aitti. kokusu defne yaprağına çok benziyor. ellerimi pek kurutmadı. ben çok beğendim ancak bir daha bu ürünü hiç göremedim. Fiyatı diğer sıvı sabunlara göre bir tık daha pahalıydı.

  Bursa Şeftali Çiçeği Sıvı Sabun: açık ara kokusunu en çok sevdiğim sabun buydu. Şeftali suyu gibi kokuyor ve diğerlerinden daha koyu bir yapıya sahip. Kuruma, tahriş vs. Yaşamadım.

  japon kiraz çiçeği doğal zeytinyağlı sıvı sabun: oldukça ferahlatıcı bir çiçek kokusu ancak 5 litrelik aldığım için beni sıkan bir koku. Kuruma vs. bir problem yaşamadım. Herkesin seveceği bir koku olduğunu düşünüyorum.

  Kapadokya üzüm çiçeği sıvı sabun: üzüm şurubu gibi bir kokuya sahip, yapısı ile ilgili bir sorunum yoktu ancak çok ortalama bir kokusu olduğu için bir daha tercih etmedim.

  Ayvalık zeytin çiçeği doğal zeytinyağlı sıvı sabun: zeytinli kolonyalar gibi kokuyor. Bir yandan limon alt notası var diyebilirim. Denemenizi tavsiye ederim.

  Bolu Çam Ormanı Sıvı Sabun: Kokusunu en sevmediğim sabun bu oldu. Çam kokulu temizleyiciler ile aynı kokuya sahip. Bana uygun değildi ancak kuruma vs. Bir sorun yaşatmadı.

  Hawaii Ananas Doğal Zeytinyağlı Sıvı Sabun: özel ananas serisi çıkarmalarının gazı ile satın aldım ancak garip bir kokuya sahip. Kötü bir koku değil ancak bilmeden kullansanız ananas diyeceğinizi düşünmüyorum.

  Afyon Vişnesi Sıvı Sabun: çok şurubumsu bir vişne kokusuna sahip. Sabun kullanırken aradığım o ferahlığı hiçbir şekilde bulamadım. Kötü bir ürün değil, vişne kokusu hastasıysanız siz seveceksinizdir.

  Doğal zeytinyağlı sıvı sabun: En memnun kaldığım ve en sevdiğim sabunları. Cildi hiç tahriş etmiyor, aksine nemlendiriyor. Kokusu da oldukça hoş bir zeytinyağı kokusu, insanı rahatsız etmiyor. 750 ml olarak satılıyor. Diğer kokulara göre daha ekonomik.

  Mutfak sabunları: çilekli olanı denedim ve memnun kaldım. Mutfakta ellerimi yıkamak için kullanıyorum. İsterseniz hassas bulaşıkların temizliğini de yapabilirsiniz. Temizlemesi oldukça güzel. Kesinlikle denemenizi tavsiye ederim, başarılı bir seri olmuş.

  13 eylül 2021 02:03


  4

  8. bimden aldığım büyük boy, zeytinyağlı sıvı sabunu hem bereketli hem de temiz bir his bırakıyor üzerinizde. fakat kendi sitesinden aldığım amber özlü köpük sabunundan aynı hazzı alamadım. belki de köpük sabun olduğu içindir. fakat genel olarak memnun kaldığım bir marka.

  13 eylül 2021 14:24

  9. Kokuları kalıcı fiyat açısından da orta halliler. Kısaca uzun zamandır tercih ettigim sabun markası.

  24 eylül 2021 03:43

  10. Cildim çok hassas olduğu için her türlü markadan kullanamıyorum. Eyüp Sabri Tuncer markasını yaklaşık 5 senedir kullanıyorum ve çok rahatım. Bir de hayvanlar üzerinde test yapmamaları markayı daha da güzelleştiriyor

  3 aralık 2021 22:59