yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (53)
  • medya (0)

  53. farların kırılması, uçması, dağılması, karışması, çizgilenmesi gibi duurmların önüne geçen makyaj bazıdır.

  18 eylül 2023 17:57

  52. Burada yazılan tavsiyelere göre essence ve rival de loop aldım indirimden. İkisini de denediğim için kıyaslama şansım oldu. 

  - Essence daha açık renkli ve daha yağlı bir yapısı var ancak katlanma kesinlikle yapmadı. Benim göz kapaklarım tenime göre daha koyu renkli Olduğu için bunun rengini sevdim.

  - rival de loop daha mat bitişli yani daha pudralı gibi hemen sabitleniyor. Rengi biraz daha koyu. 

  Kalıcılık açısından fark göremedim sürüş kolaylığı açısından şahsen essence i daha çok sevdim ama diğeri de güzel.

  4 ekim 2021 14:17

  51. Far sürmeden önce, farı belirginleştirmek ve kalıcılığını arttırmak için göz kapaklarına uygulanan kozmetik ürünüdür. İlk kullandığım far bazı essence markasınındı ancak o üründen memnun kalmamıştım. Burada süslülerin önerisiyle the balm put a lid on it far bazını kullanıyorum ve çok memnunum. Göz kapaklarımın yağlı olmasından ve yapısından dolayı normalde sürdüğüm farlar katlanma bölgeme birikir ve çizgi halini alırdı. Bu ürünü kullandıktan sonra bu problemim ortadan kalktı ve kullandığım farlardan verim almaya başladım. Yalnız şuna dikkat etmek gerekiyor, ürünü direk gözünüzün üzerine sürerseniz parça parça duruyor ve göz kapağınızda dağılmıyor ancak bir parmağınıza çok az alıp başka bir parmakla ısıtıp uyguladığınızda bingo! Bu sorunu çoğu kişi yaşıyormuş o yüzden yazmak istedim, dediğim gibi uygularsanız gerçek sonucu alacaksınız. Bu ürünü bitirsem bile başka markalara bakıp maceraya girmem bu ürünle devam ederim.

  16 mart 2020 03:46


  50. Catrice Cosmetics Eye Foundation Waterproof Eyeshadow Primer Gün sonunda Göz kapaklarında yağlanma ve birikmeye sebep oldu. Ne varsa Mac paint pot ya da maybelline  tatoo farlarda var. 

  16 mart 2020 00:38

  49. Essence- I Love Stage far bazını kullanıyorum 6 aydır ve çok memnunum. Maybelline color tattoo creme de nude'u neden insanların bayıldığını da anlamış değilim, paketi ilk açtığım günden itibaren hızla kuruyor (2 rengini denedim ve ikisi de aynı hızda kurudu), parmağımla ısıtsam bile yok yumuşamıyor.

  29 kasım 2016 23:58

  48. Alerjik ya da artık bilemiyorum kuruluktan egzamaya sebep olmayanını aradığım hede. The balm ve urban decay egzama tetikledi. Ara verdim iki gündür. Rdl young da fazla yapış yapış.

  29 kasım 2016 09:23

  47. (bkz: essence stay all day kapatıcı )

  Kendisi favori far bazım olur.elimde (bkz: the balm put a lid on it far bazı ) var ama şeffaf olduğu için sevmiyorum.

  Çok övüldüğü için göz altı kapatıcısı olarak almıştım ama hiç memnun kalmamıştım. Ben de far bazı olarak kullanmayı deneyeyim dedim ve çok memnun kaldım.

  Koyu göz kapaklarımın rengini eşitliyor. Şeffaf bir ürün değil.

  Farımı çok güzel sabitliyor. Etkisini denemek için evdeyken öğlen saat 1'de bu ürünü sürüp üstüne far sürdüm. Gece 11'de sıkılıp sildim makyajı. Ama bu on saatlik sürede kesinlikle dağılma yapmadı. Olduğu Gibi duruyordu far. Silmeseydim de daha uzun süre bozulmaz gibi duruyordu far.

  Çizgilere dolmadı.

  Herhangi bir alerjik etkisi olmadı.

  Fiyatı da uygun.

  Elinizde bu kapatıcı varsa ve memnun değilseniz far bazı olarak kullanabilirsiniz.

  6 ekim 2016 13:55


  46. göz makyajına bakışımı far bazından önce ve far bazından sonra olarak ikiye ayırmış, kullandığım ilk günden sonra "bazım olmadan asla!" dememe sebep olmuş makyaj ürünü.

  kullandığım far bazlarını kısaca değerlendirmem gerekirse;

  (gbkz: rival de loop) eye shadow base, ilk göz ağrım. memnunum, seviyorum.

  (gbkz: yves rocher) fixing eyelid primer, rival de loop'a göre çok daha ince yapılı ve çok daha nemli bir his bırakıyor, rival de loop'tan bir tık daha başarılı olduğunu düşünüyorum.

  bir de (gbkz: flormar) eye perfection primer var bunu da sırf meraktan almıştım, renk seçeneği olan illuminator özellikli bir baz bu. bendeki rengi 01 - warm ivory. bunu da zaman zaman kullanıyorum, çok bayılmıyorum ama rahatsız eden bir yanı da yok.

  elimdeki ürünler şu an ihtiyacımı karşılıyor ve miktar olarak uzun süre de karşılamaya devam edecek gibi görünüyor ama makyaj videosu izlemeye başladığım ilk günlerde sürekli duyduğum (gbkz: urban decay) eyeshadow primer potion hala aklımda, bir gün benim olucak fıstık binicem üstüne vurucam kırbacı.

  21 eylül 2016 17:02 21 eylül 2016 17:04

  45. Herkes kullanıyor diye bir heves essence markasından aldığım ve sonra kullanmaya ihtiyaç duymadığım ürün.

  Gözaltına sürülen kapatıcı ya da süngerde kalan fondöteni göz kapağına dokundursanız da bence aynı görevi görür. Amaç far rengini daha belirgin hale getirip kalıcılığını artırmak olduğu için mühim olan göz kapağında farı tutacak kremsi ya da likit yapıda bir şey olması. Bu yüzden de bence far bazı fazla gereksiz bir ürün.

  21 eylül 2016 15:33

  44. fellik fellik arayıp bulamadığım makyaj ürünü. şu çok övülen rival de loop far bazını alacaktım 2 kere rossmann'a gittim yok. essence standlarına baktım yok. the balm'ın ki şeffaf olduğu için ben sevmiyorum.

  elimde de bioderma sebium pore refiner vardı normal bb kremin falan altına sürüyordum ama dün bir de azıcık göz kapağıma sürdüm. farı ciddi anlamda tuttu diyebilirim daha güzel oldu makyajım. ben çıkartana kadar da yerinden gram oynamadı. aklınızda bulunsun. far bazı bulana kadar bununla idare ederim artık.

  21 eylül 2016 12:27