yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (72)
  • oylar (18)
  • medya (4)
  5

  72. Yaklaşık 2 aydır her makyajımda mor renkli ve solgun/sarı ciltlere özel olan versiyonunu kullanıyorum.

  Cildimde çok ciddi lekeler ve sivilce izleri yok. Yalnızca ergenliğe girişten kalma, belli belirsiz birkaç sivilce izi ve göz çevremde nokta nokta güneş lekeleri var. Cildim sivilceye ve akneye meyilli değil. Karma yapılı bir cildim var. Maalesef ki ten rengim aşırı soluk ve burun çevresi hafif kızarık olduğu için yıllardır ten rengimi eşitleyecek, canlı gösterecek, ince ve az kapatıcılığı olan fondöten bulmak için ortaya bir servet döktüm.

  Bu kremi alırken tek renk olması ve hatta renginin mor olması gözümü çok korkutmuştu fakat cildime sürdükten sonra gerçekten ten rengime denk düşüyor. Vaat ettiği gibi daha canlı gösteriyor cildimi. Ayrıca yüzümdeki hafif renk eşitsizliklerini de çok iyi dengeliyor. Kapatıcılığı için çok çok az diyebilirim. Gün içerisindeki kalıcılığını ben sevdim, gerçekten neredeyse akşama kadar vaatlerini yerine getiriyor.

  Ben sünger veya fırça aracılığıyla değil, direkt elimle uyguluyorum yüzüme. Çizgilere dolmuyor, gerçekten doğal bir görüntü sağlıyor. Sanki kendi cildimmiş gibi.

  Ürünün tek sıkıntısı yüzde sabitlenmemesi. Bir keresinde ten makyajımı yaptıktan sonra kazağımı giyeyim dedim ve kazağın yüzüme değen kısımlarına ten rengi izler bıraktı. Keza gün içerisinde yüzümü yasladığım koyu renkli yerlerde de ilk saatler gibi olmasa da izler bıraktım (gizlinot: Gaya was here diye gülmüş olduğumu da şuraya gizlinot olarak bırakalım) Ben kullandıktan sonra pudra sürmüyorum, belki bu başka yerlere geçme olayı pudra ile çözülebilir.

  Netice itibariyle benim gerçekten sevdiğim ve bitirdikçe almak istediğim bir ürün. Hatta yıllar yıllar süren makyaj hayatımda şimdiye kadar gördüğüm en iyi ten ürünü bile diyebilirim. Vaatlerini tam olarak benim istediğim gibi yerine getirebiliyor. Cildinin solgun/sarı olduğunu düşünen ve çok kapatıcı olmayan ürün arayışında olanlara mutlaka tavsiye ederim.

  9 aralık 2022 23:22

  5

  71. Başlık komple bb krem serisi için açılmış, aslında seride 4 farklı cilt problemine yönelik ürün var. (gizlinot: Bunları medyaya ekledim. ) Seride sadece mor renkli ürünü deneyimledim. Ben sarı alt tonlu biraz solgun bir cilde sahibim, bu yüzden benim için en uygunu mor renkli olan oldu. Bunu kullandığımda cilt rengim eşitleniyor ve daha aydınlık görünüyor, sanki makyaj yapmamışım da kendi cildimmiş gibi bir görünüm veriyor. Kremin rengi lila ama yüzünüze sürdüğünüzde lila kalmıyor, ciltle bütünleşiyor. Ayrıca spf 15 içeriyor, nemlendiriyor ve Parlama yapmıyor. Nemlendirici sürüyor gibi uygulanabilmesi de bence artı bir özelliği. İçerik okumaktan anlamam ama epey sorunlu cildimde sorunları artırmadı veya yenilerini eklemedi. Benim için her şeyiyle 10'da 10'luk bir ürün, vaatlerini yerine getiriyor.

  Hafif bir makyaj yapayım ama cilt makyajımla çok uğraşmayayım dediğim günlerde elimin gittiği tek cilt ürünü bu artık. Son yıllarda o kadar çok kullandım ki kaç kutu bitirdim bilmiyorum. Bu tarz bir arayışınız varsa şans verebilirsiniz. 

  ilgili medya:
  3
  22 ekim 2022 02:56

  70. Pembe renkte olanını kullanıyorum. Renk eşitlemesi, leke kapaması mükemmel fakat kullanmamın ertesi günü yüzümde kızarıklıklara ve kaşıntıya sebep oldu. Keşke olmasaydı uzun süreli kullanabileceğim bir üründü.

  20 ağustos 2019 02:32


  69. kızarıklık karşıtı olanını kullandığım ve hayal kırıklığına uğradığım cc krem. flormar'ın hiçbir ürünüyle cildim barışmadı maalesef ama bu ürün hem yüzümü yağlandırdı hem de her sürüşümde tabaka tabaka cildimde birikti. uygun fiyatlı olması nedeniyle denemek istemiştim fakat bitirmeden çöpe atmak durumunda kaldım. ne vadettiği kapatıcılığı ne de kalıcılığı sağlayabildi. gerçi bu fiyat aralığında olup da etkili sonuç alınabilen cc krem de pek yok gibi piyasada.

  son söz: öyle bir ürün çıkar ki yüzümü güldür artık flormar!

  9 ağustos 2019 16:30

  68. Yeşil renkte olanına sahip olduğum cc kremdir. Yüzdeki kızarıklığı hafifletiyor, benimki nerdeyse bitmek üzere ama kokusu gerçekten çok kötü, bitince tekrar almayacağım ürün maalesef 

  25 şubat 2019 03:47

  5

  67. bana nostaljik duygular yaşatan cc kremdir.

  ilk makyaj yapmaya lise sonda başlamıştım. tabi sağolsun annemin 'fondöten kullanma' öğütlerinden dolayı daha hafif ürünlere yönelip ilk cilt ürünüm olarak bu cc kremi almıştım. yeşil olanını kullandım, çok güzel renk eşitliği sağlıyordu ama tabi sivilceli bir ciltte kapatıcılık sağlamayacaktır. lise sonda bütün sene her sabah büyük bir mutlulukla (gizlinot: swh) bu ürünü kullanmıştım ve herhalde bir yılda bitmemişti, uzun süre gidiyor. ayrıca şu ana kadar dibini gördüğüm tek cilt ürünüdür. yeşil görünümüne de bakmayın, rengi ciltle bütünleşiyor ve en önemlisi ergen yüzümde dahi sivilce çıkartmamıştır.

  25 şubat 2019 01:19

  3

  66. Uzun süredir ara ara kullandığım ürün. Ben yeşilini tercih ediyorum. Ilk aldığım tüpte koku sorunu yoktu ama bunda bi acayip, kötü bi koku var. Onun dışında gelelim işlevine... color corrector görevini yerine çok güzel getiriyor. Eski usul ccler gibi yemyeşil kalmıyor ve içeriğindeki partiküller sayesinde uyguladığımızda ten rengine dönüyor, sadece bir kızarıklık sebebiyle kullanılıyorsa eğer fondötene ya da başka bir kapatıcıya gerek kalmıyor. Akışkan bir yapısı var ve kullanımı rahat.

  Ah bir de şu kötü koku olayı olmasaydı tadından yenmezdi.

  24 şubat 2019 22:35


  65. Daily make-up için kullandığım cilt ürünü. Cildinizde sorun yoksa sür çık yapabilirsiniz, her gün fondöten kullanmayı sevmiyorum ve cildim de kuru olduğu için sabahları yüzümü yıkayıp gündüz kremimi cildim emdikten sonra sürüp işe gidiyorum.

  9 şubat 2019 13:08

  64. dünyalar kadar para verdiğim bb, cc kremlerden verim alamayıp indirimli fiyatı ile 10 tl'ye satın aldığım ve yüzüme cuk diye oturan canım cc krem. yeşil rengi kızarıklar v egzama ile boğuşan yüzümle çok güzel uyum sağladı. ağırlık yapmadı. not: egzamanın olduğu burun çevresine sürmedim.

  22 ekim 2018 21:55

  4

  63. yeşil tüpünü kullanıyorum. yanaklarımdaki kılcal damarlar derime çok yakın olduğu için, öksürsem kızarıyorum. aşırı bir kızarıklık bendeki. deneyeyim, şans vereyim dedim. aldım ve denedim. benim için şok etkisi yaratan bir yönü olmadı açıkçası. nötrleme oranı kendi cildimde yüzde elli beş civarındayken (gizlinot: beyaz tenliyim), esmer arkadaşım kullandığı zaman nötrleme oranı birden yüzde yetmiş-seksen oranını buldu ve güzel bir duruş yakaladı. koku, keskin kokulara karşı hassas olanları etkileyebilir, ben rahatsız olmadım açıkçası. tekrar alir mıyım? alırım, akışkan oluşu ve uygun fiyatı cezbediyor çünkü.

  30 temmuz 2018 08:36 30 temmuz 2018 08:50