flormar vs golden rose

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (30)
  • medya (0)

1. önceleri ikisi de aynı fiyatlardayken, şimdilerde fiyat açısından golden rose daha uygun sayılır. ikisinin de kalitesi birbirine yakındır. flormar koleksiyon ürünleri çıkardığı için yenilik sevenlere daha cazip gelir. ben ise tercihimi tamamen yerli olduğundan dolayı golden rose'tan yana kullanıyorum.

Ekleme: golden rose'un yandaş olduğunu öğrendiğimden beri boykot ediyorum. Ürün açısından ise flormar'ın göz/dudak kalemleri ve mat rujları kesinlikle daha kaliteli.

29 nisan 2014 12:52 10 ocak 2017 18:22

2. Golden Rose delisi olarak onun tarafını tutuyorum tabii ki. ama flormar'ın şu anda satışı olmayan bi eyelinerını kullanıyodum önceden allah var iyiydi yani

29 nisan 2014 16:28

3. Flormar daha iyi ama bence son zamanlarda fiyatlarını gereksiz bi şişirdiler. Golden rose bu konusa daha cazip ama flormarda da her ürün için daha çok seçenek var. Ambalaja gelirsek flormar bu konuda bence baya başarılı sayılır. Bilemedim yine de tam emin olamadım. Her ikisi de candır bence.

29 nisan 2014 23:36


4. flormar'ın farları, golden rose'un son yıllarda çıkardığı rujları derim.

30 nisan 2014 07:34 ed.30 nisan 2014 09:17

5. öncelikle ürün bazlı değerlendirmek isterim. değerlendirmelerim her iki markanın da uzun süredir kullandığım ve piyasadaki gidişatını gözlemlediğim ürünler bazında olacaktır.

terracotta farlar konusunda golden rose'un dörtlü farları hem renk seçenekleri hem de renklendirme gücü bakımından çok daha başarılıdır.

göz kalemi bakımından golden rose daha fazla seçeneğe sahip ve daha uygun fiyatlıdır ancak flormarın renkleri daha tok ve kalıcıdır.

dudak kalemi konusunda flormar çok daha fazla seçeneğe sahiptir, daha kullanışlı ve tok renklere sahiptir ve flormar dudak kalemi konusunda gerçekten piyasada bulunabilecek en başarılı çizgiye sahiptir. ikisinin de tek sorunu ne yazık ki her renginin kolaylıkla bulunmuyor olmasıdır.

ruj konusunda ilk atağı flormar yapmış olsa da golden rose daha emin adımlarla ilerlemektedir. burada benim kıstasım son çıkan ürünlerin fiyat-kalite-performans oranlarıdır. flormar sürekli yeni ürünlerle piyasanın nabzını tutmaya çalışırken golden rose eski ürünlerine de sahip çıkarken yeni ürünlerinin stratejisini de piyasanın talebi doğrultusunda şekillendiriyor. örneğin mat ruj serisini kışın çıkarttı yaza kadar trendi izledi, baktı tuttu yaz başı yeni renkler ekledi.

oje konusunda ise ilkler hep golden rose'dan geldi. flormar uç ürünler konusunda o kadar cesur atılımlar yapamasa da renk seçeneği ve standardı yakalama bakımından geride kalmadı.

flormar serilerle sezonsallık ve akımları izleme ve müşteriyi bu kanaldan yakalama düşüncesiyle zaman zaman kaliteden ödün verdi ama golden rose sabit ürünlerin ulaştığı müşteriyi küstürmeden daha akıllıca bir adımda oje konusunda iddiasını sürdürdü.

ambalaj konusunda flormar son dönemde çok daha kalitelidir.

kampanya konusunda flormar fransızlara satıldıktan sonra müşteriden uzaklaştı. eskiden daha sık hediyeler verip kampanyalar yaparken şimdi fırsat köşelerinde tedavülden kalkan ürünleri eritmek için kendi ürününü kıymetsiz durumuna düşürüyor.

erişilebilirlik bakımından kiosklarıyla flormar çok daha geniş kitlelere doğrudan ulaşabilirken golden rose ne yazık ki zincir mağazalarda bile standının durumundan bir haber vaziyettedir.

bilinçli bir tüketici gözüyle değerlendirmeye çalıştım. keşke bu görüşlere değer verseler de eksikliklerini tamamlayarak rekabet etme cesareti gösterseler bu sayede hem piyasa şenlense hem tüketici hem de türk kozmetik sektörü kazansa.

15 haziran 2014 13:10 15 haziran 2014 13:12

6. Neden bilmiyorum ama golden rose daha kaliteli geliyor bana. flormar'ın farları iyi mesela. golden rose rujları iyi, velvet matte gibi çok başarılı ve uygun fiyatlı bir serisi var. golden rose flormar'ı yener bence. flormar demişken, ben ortaokuldayken flormar'ı pahalı bir kozmetik markası sanıyordum ve kataloglarına hayranlıkla bakıyordum. fakirlik süslüler asdfg.

30 eylül 2016 23:01 ed.24 kasım 2016 15:29

7. Oje flormar

Ruj flormar

Likit mat golden rose

Terracotta urun dokuda flormar renk seciminde golden rose

Fondöten ve kapatici flormar

Goz kalemi renk secimi golden rose, yapida flormar

Tekli far flormar

Far paleti golden rose

Firca golden rose

Fiyat politikası flormar

Magaza çalışanları flormar

Online müşteri hizmeti ve kargo flormar

Yenilikcilik her ikisi de güzel gidiyor bence

Kalem ruj golden rose

Un alacağı versus. Flormari genel anlamda daha cok seviyorum ama golden rose un da basarili ürünleri var. Flormar cok fazla yeni koleksiyon yapıyor ve online indirimleri cok oluyor. Cok iyi kalitede olan ve geri donmesi gereken ürünleri var

10 ocak 2017 13:45


8. ruj ve dudak kalemi olarak golden rose rujları (velvet matte ve longstay serisi) flormar rujlarına göre bence daha başarılı.

onun dışında oje-far paleti-göz kalemi-dudak kalemi olarak kesinlikle flormar. ojeleri daha kalıcı, farların pigmentasyonu daha başarılı ve dudak kalemleri golden rosea göre daha yumuşak sürmesi daha kolay.

10 ocak 2017 13:48

9. Flormarın zırt pırt koleksiyon çıkarması şahsen bana sevimsiz geliyor.Hiçbirinin de konsepti yok sanki sırf renkleri farklı ambalajlarda aynı tip ürün gelip gidiyor habire.

Ama goldenrosedan iyidir,en azından ambalaj/albeni hususunda.Ya velvet mat mıdır ruj serin almış yürümüş,x markanın şu rujuna muadil iddiaları,mağaza mağaza arayıp bulamayanlar,favorisi ilan edenler havada uçuşuyor sen (gizlinot: gidip ücretsiz sample olması gereken şeyi parayla satacağına) şu rujlara azcık çekici bi ambalaj yapsana goldenrose.Ambalajlar hep doksanlar,kiosklar hep bi milyoncu gibi.

Tabi fiyatları (daha doğrusu maliyetleri) düşük tutmanın başka yolu yok bacım deseler haklılar.

10 ocak 2017 14:49

10. Gerek kalitesi gerek hizmet politikası bana flormarı seçtiriyor.

10 ocak 2017 18:13