sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (23)
 • medya (5)

1. artık olacakları önceden haber verip üstüne güzel insanlar her şey düzelecek, güzel günler göreceğiz diye facebook edebiyatı yaparak muhalif kitleyi yatıştırması amaçlanan iktidar projesi olduğunu düşünüyorum. olamaz mı, olabilir

1 kasım 2015 23:36

2. efenim kendisinin kimliği emre uslu, önder aytaç gibi cemaat yazarları tarafından yönetilen ortak hesap olduğu ortaya çıkarılarak açıklanmış, kokma titre cümlesi ile akıllara kazınan boş hesaptır.

1 kasım 2015 23:37

3. tamamen iktidarın kendi eliyle yürüttüğü projedir. kötü bir olayı ilk duyduğunuzdaki psikolojiniz ve tepkiniz ikinci kez duyduğunuza göre daha sert ve zordur. insanlar ilk duyduklarında bunları f. Avni'den yok ya olmaz öyle şey vb cümleler kurdular olaylar gerçekleştiğinde ise aa doğruymuş. insanları bu kötü olaylara alıştırdılar ve normalleştirdiler. çünkü ikinci kez duyduğunuzda öfke hissetmeniz ilkine göre daha düşük ihtimaldir ya da şöyle deyim öfke ile hareket etme olasılığı daha düşüştür. burada yaptıkları tamamen algı yönetimidir. akp'li olmadığımı zaten her yerde belirtiyorum ancak iletişimci gözüyle bakarsak olaya gerçekten başarılı bir projedir. çünkü hepimiz bir şeyler umut ettik. bu benim şahsi görüşümdür elbet ne olacağı belli olmaz.

1 kasım 2015 23:54

4. Ülkenin içine senelerdir sistematik olarak itildiği kaos un kanıtıdır. 28 haziran istanbul atatürk havalimanı patlamasının olacağını 5 -6 saat önce twittera yazmış , Rusya - İsrail gündemini unutturmak adına patlatılacağını söylemiştir. Adam adeta bir sosyal deney niteliğinde algı yönetme projesinin kralını yapıyor.

Bu ülkede adnan oktar la dalga geçen twit attığı için aylarca başı ağrıyan sonradan davası düşüp rahatlayan arkadaşlarım oldu. Adamın daha önceden akıl sağlığı yerinde olmadığına dair raporu olduğunda açtığı ve sosyal medya üzerinden yakalattığı binlerce kişinin davası bi anda düşmüştü. Bakın Adnan oktar diyorum binlerce sanal yollardan hakaret edenlere davasını açmış...

sen kalk hükümete yağdır her gün ordan canlı yayın yapar gibi hükümeti ifşala , yezid , korkma, titre de! bunu yanına koymalarına üstelik senelerdir koca kitlelere ulaşmasına izin verilir miydi ? Tabi ki verilmezdi eğer kendi istekleri doğrultusunda yapılmış bir proje ürünü olmasaydı.

Aynısını dünyanın pek çok ülkesi farklı şekilde devletin ideolojik aygıtlarından bizim de en çok sevdiğimiz TV programları ile yapmıştı. Amerikada donald trump'ın adaylığından yıllar önce Simpsonlar gibi çok önemli adeta bir ikon olmuş TV şovunda faşist, homofobik başkan modeli yansıtılmış çok eleştirilmiş , kabul edilemez bulunmuştu.

Fakat bu bir alışma , alıştırılma süreciydi çünkü bu örnekle adeta yumuşatılarak mizah unsuru yapılarak milletin gazı alınmış , yumuşak karnı indirilmişti. (gizlinot: sadece bu olay değil pek çok algı iyileştirme çalışmalarıyla beraber)

Sonuç olarak Donald trump bütün ırkçılığı,homofobikliği ile şu günlerde Amerikan başkanlığının en büyük adayıdır.

Fuat avni de bizi içinde bulunduğumuz gerçeklerle yaşamaya alışmaktan başka bir amaç gütmeyen bir projedir. Bunu da en modern şekilde sosyal medya gücüyle nakış gibi işleyerek yapmaktadır çünkü önceden bildiğin şey olunca şaşırmazsın. Alıştığınız şeyi kanıksarsınız , kanıksadığınız şeye ise tepki göstermezsiniz .

"Eeee ama gezi parkı zamanı şunları yazmış , bak öyle olsa şunu yazar mıydı" diye düşünen pek çok insan var ama Bunları demeden sempati toplama ve kitlelere ulaşma , onlardan biri gibi görünme şansı olabilir mi?

Üzülerek söylüyorum Bombalarla yaşamaya da , ölmeye de , öldürülmeye de , teröre de alıştık işte.

Başka ülkelerde istihbaratın yaptıklarını bizim ülkede fuat avni yapıyor. Önemli yerlere gitmeden 2 - 3 twit okuyun olur mu ...

29 haziran 2016 10:21

5. Bence algı yönetimi için Hükümet'in kendinin uydurduğu biri. Önceden haberi veriyor, insanlara sindirmeleri için zaman tanıyor, sonra olay gerçekleşince kimse şaşırmıyor, zaten herkes biliyor oluyor. Böylece devlet büyüklerimizin de istediği gibi at koşturmasının önü Açılıyor. Yoksa Allah Aşkın'a bu kadar çok şeyi bilen Kişiyi tahmin etmek de yakalamak da zor olmasa gerek.

29 haziran 2016 10:59

6. Yazılan her bir entry'e katılıyorum.

Nabız düşürmekten sorumlu devlet bakanı.

29 haziran 2016 17:31

7. iktidar tarafından bir şekilde destekleniyor ki bu da kendi elleriyle oluşturdukları sözde fenomen algısını yaratıyor ya zaten bunca yaşanandan sonra hala bilmeye devam edebiliyor. uzaktan kumandalı arabasının düğmesine bastıktan sonra çarpışmayı geçip karşısına seyreden şımarık bir çocuk algısı yaratıyor bende artık.

29 haziran 2016 20:13

8. Neden bilmiyorum ama fuat avninin cumhurbaşkanı olduğunu düşünüyorum ya da en kötü ihtimalle çocukları,yakınları falan...

(link: https://www.google.com.tr/search?q=joker+sözleri&client=tablet-android-samsung&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjKm_mJic7NAhVLLI8KHXU4BqMQ_AUIBygB&biw=800&bih=1280#imgrc=fqOcew7DztAjyM%3A esinlenmistir belki )

29 haziran 2016 23:35

9. Şuan yaklaşık bir 3 4 günlük yazılarını okudum ve eğer doğru ise ki doğruluk payı olmaması için dua ediyorum okurken vay benim ülkemin haline dedim. Doğruysa gerçekten olacaklardan çok korkuyorum.Kim bu adam allah aşkına naklen yayın yapıyor

30 haziran 2016 03:43

10. Demiş ki: "Sen uzağındakilerden korkup duruyorsun oysa sonunu en yaķınındakiler hazırlayacak. Korkma, titre." 12 Temmuz

3 gün sonra yaşananlar ortada.

16 temmuz 2016 17:20