girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (187)
  • medya (7)

1. eğer yapıldıysa üst kirpik üstleri ve alt kirpik altlarının da kalemle ya da uygun bir farla belirlenmesi uygun olan kalem sürme şekli. kişisel görüşüm itibarıyla gözleri daha berrak, bakışları daha dinç gösteriyor diye düşünüyor ve yukarıda belirttiğim şekilde uyguladığım için kendime çok yakıştığına inanıyorum.

7 aralık 2014 03:16

2. Ergenliğim gelir aklıma, eski metalcilerden kim kaldı. Gözlerim küçük olduğundan yanlış olduğunu öğrenmem baya geç oldu. Şimdilerde sadece üst kirpik diplerinde boşluk kalmasın diye üst göz kapağıma sürüyorum.

7 aralık 2014 03:35

3. Lise yıllarımın vazgeçilmez makyajı. Tek makyajım bu eylemi yapmaktı. Kendimi çok güzel hissederdim, gözümden aksa bile kendimi daha iyi ve mutlu hissederdim gözümde kalem olunca. Çocukluk işte.

Şimdi asla gözümün içine kalem sürmüyorum, bence çok demode ve dünyanın en iyi kalemi olsa bile topaklanma yapıp akabilen işlemdir.

7 aralık 2014 04:07


4. Favori makyajımdır. Çok severim göz içine siyah kalem çekmeyi gözlerimi çok güzel açığa çıkartıyor. Doğru uygulanırsa alt kısmında farla dağıtılırsa hele tadından yenmez. Bakışlara seksi bir ifade katıyor (gizlinot: swh) ama akşam eve gelince temizlemesi çok zor bence. Ne zaman iyice temizlediğimi düşünsem sabaha yine panda gibi kalkıyorum bu nedenle sürmeye üşeniyorum.

7 aralık 2014 13:04 7 aralık 2014 13:05

5. Ust kirpik diplerine surerken alta da bulasiyor bende surekli. bunun icin bi cozumunuz var mi?

7 aralık 2014 14:21

6. küçük ayrıca çekik gözlere sahip olduğum için yapamadığım eylem

7 aralık 2014 14:37

7. Yillarca yaptığım eylemdir.

Ancak ogrendigime gore gozu oldugundan kucuk gostermekteymis. Bu sebeple kendisiyle arama mesafe koydum . Artik nadiren uyguluyorum.

Yine de iri siyah gozlu dolgun kirpikli biri uyguladigi zaman cok hos bulurum , yakistiririm.

7 aralık 2014 14:43


8. Gözün üst içine sürdükten sonra gözünüzü hemen kapatmaz göz kapağınızı kaldırıp biraz beklerseniz gözün alt içine bulaşması önleyebilirsiniz. Yine de bulaşırsa kulak temizleme çubuğuyla alt göz içini temizleyin

Bir de göz kaleminin akmaması için far bazı sürüyoruz ya elinizde kalan bazı göz altına da geçin o zaman göz kalemi akmıyor. bende öyle oluyor tabi ama bir deneyin belki işe yarar

7 aralık 2014 14:49

9. sık sık yaptığım eylem. gözlerim iri olduğu için küçük göstermesi benim için sorun olmuyor, hatta daha iyi benim için (gizlinot: iri gözlü olmak bazen sandığınız kadar iyi değildir. her makyaj yakışmaz. ) makyaj yapmanın en kolay yoludur bence. göze içine bir kalem, bir ruj ile oldu, bitti işte bazen.

yalnız benim için 2 sıkıntı var. gözümde kalem durmaz. en fazla 1 saat sonra kalem akar ve panda gibi olurum. 2. sıkıntı da göz içine kalem sürünce temizlemesi zahmetli oluyor. bazen temizleyici yağ, misel su ve üstüne jel ile yıkayıp yatsam da sabah bir bakıyorum hala kalıntılar var.

7 aralık 2014 16:01

10. sadece siyah makyaj yapılacağı zaman sürülmesi gerektiğini düşündüğüm olay.

ayrıca kendime hiç yakıştırmam.

7 aralık 2014 16:32