yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (438)
  • medya (20)

  1. Dizilerin şahı, her bölümüyle insanı ayrı meraklara gark eden, şiddet olsun erotizm olsun hep uçlarda yaşanan efsane dizim. İzlerken gözümü ayıramıyorum, ben ki dizilerde fantastik öğelerden çok hoşlanmayan, aşkı memnu falan sevecek şekilde insan ilişkisi olsun, aşktır entrikadır seven insanım. Ama bu dizi bambaşka. Bir de insanı bir sene bekletiyor yeni sezonu, yemin ediyorum böyle bir sadakat olamaz. Oberyn martell (manyak prens) ve tabiki adamın dibi tyrion reyiz favorilerim.

  5 ekim 2014 13:39

  2. Bu kadar uzun süre bizi kendisine hasret bırakması canımı sıkan efsane dizi.

  6 ekim 2014 00:41

  3. george r. r. martin(ybkz: j.r.r. tolkien çakması gibi geliyor hep bana) tarafından yazılmış ve hatta hala yazılmakta olan fantastik kitap serisi. sonradan dizisi de çıkmıştır. çok açık ve net söylüyorum ki eğer kitabı okumasaydım da ilk önce dizinin ilk bölümünü izleseydim, diziye asla devam etmezdim. kitap serisi çok çok daha iyi.

  ben kitapla beraber diziye devam etmeyi seviyorum. ilk kitabı okuyup sonra ilk sezonu izlemiştim. bu şekilde ilk 4 kitabı ve 4 sezon diziyi bitirdim. şu an 5. kitabın ilk kısmındayım, 5. sezon gelene dek bitireydim eyiydi.

  6 ekim 2014 01:59


  4. En sevdiğim dizidir kendisi.Başlamam biraz zaman aldı ama başlayınca da bırakamadım.Nisana kadar beklemek şart oldu.....

  7 ekim 2014 19:36

  5. hayranlıkla okuyup hiç bitmesin dediğim kitapları gibi büyük bir hayranlıkla izlediğim dizi. setlerini dünyanın dört bir yanına kurup muhteşem görüntüler izlememizi sağlamaları, oyuncu seçiminin başarısı, dekor ve kostümlere gösterilen özenle izlediğim bir sürü dizi arasında kesinlikle en başarılısı.

  kitabı okurken gözümde canladırdığım tipler ve oyuncular kafamda örtüşüyor ki bu benim için kitaptan aktarılan film/dizilerdeki en önemli kriterlerden biridir. eğer kitapta tasvir edilen tiple oyuncuyu uyduramazsam izlediğimden zevk alamam. kitaplarını da gözönünde bulundurursak favori karakterim tam bir survivor olan, dünya tatlısı (gbkz: arya stark). dizide canlandıran maisie williams'ı da çok seviyorum. nefret ettiğim de tabii ki (gbkz: joffrey baratheon) olacak piç. bu iki karakter dışında tamamen sevdiğim veya nefret ettiğim bir karakter yok. en iyi gösterilenin bile uyuz olunacak tarafları veya en kötü dediğimin kendince sebepleri olabiliyor.

  ayrıca kitaplardan yola çıkarak bir cildin tamamen bazı karakterlere, diğer bir cildin kalan diğer karakterlere ayrılarak gittiğini düşünürsek 10 bölümde herkesin ne yaptığını göstermek bir yerden sonra iyice zorlaşacak gibi geliyor. gelin inat etmeyin yapın şunu 20 bölüm doya doya izleyelim demek istiyorum.

  ayrıca diziyi beklediğimiz süre zarfında dizinin fanatiği bütün kuzenlerimle kazık kadar insanlar olarak game of thrones'çuluk oynadığımızı, herkese en uzakta ve kışın ilk kar yağan yerde (beylikdüzü) oturan kuzenimiz bayramda geldiğinde "king in the north" diye bağırarak karşıladığımızı, iri yarı ve esprileri geç anlayan bir diğerinin arkasından "hodor" dediğimizi, benim ise (gbkz: daenerys targaryen) olarak anılma ısrarlarımın hiçe sayılarak ola ola ygritte olduğumu da yeri gelmişken itiraf etmek isterim.

  16 ekim 2014 10:28

  6. Bağımlısı olduğum dizi. Hayal gücümü zorlayan her şeyi seviyorum. Bilimkurgu da dahil. ygritte, arya ve çaycı Hüseyin favorilerim :) kaleşi de iyi ama son zamanlarda cıvıttı müdürüm.

  bu arada özgür halk diz çökmez! Bu yüzden ygritte ile özdeşim kuruyorum...

  16 ekim 2014 20:31

  7. İki sezon arasına 1 yıl koyan şahane dizi. İnsafsızlar !!! 365 gün ya !!!

  Favorilerim Cersei, Jaime ve Oberyn. Sonu öyle olmasaydı iyiydi :( Birde iki kardeş arasındaki aşkı çok tatlı buluyorum ben niyeyse ..Sansa çok şapşal umarım ilerde daha güçlü hallerini görürüz. Aptal aşık hallerinden sıyrılmalı.Uyuz oluyorum. Dany ilk başlarda favorimdi ama sonradan bi saçmalaştı bi tuhaflaştı bişeyler oldu hatuna üst gönderilerden birinde kezo yazmışlar aynen katılıyorum. Ygritte diyince içime birşeyler oturuyor sözlük..Bir yandan üzülüyorum bir yandanda sanal alemde dolaşan ''Yı nıw nıthıng jın snıw'' capsi geliyor gülmeye başlıyorum. O değilde 1 yıl çok fazla değilmi yahu?

  16 ekim 2014 22:26


  8. yeni sezonu çok yakında başlayacak olan favori dizim.yeni fragmanı öyle güzeldi ki kendi kendime bir baktım fragmandaki sözleri söylüyor olmuşum.diziyi izleyip birde kitaplarını okuyorsanız ciddi anlamda bağımlılık yaratıyor ve o karakterleri çok sahipleniyorsunuz.süslülerin favori karakterlerini ve hanelerini merak ediyorum.yeni sezonda belki bu başlık dolup taşar.

  favori karakterim tabi ki de jaime lannister.kitabı okuyanlar kendisinin aslında dizinin aksine nasıl biri olduğunu bilirler.kendisi bu sezon dorne'da görülecek.

  isteyenlere mesajdan spoiler verilip anlamadıkları yer hakkında yardımcı olabilirim.

  14 mart 2015 19:27 12 nisan 2015 22:03

  9. öyküsünü en çok merak ettiğim karakter arya stark..

  dizi starklarla başladığı ve nedense en büyük haksızlığa uğrayan hanedan olduğunu düşündüğüm için starkları yakın hissediyorum kendime.

  tahta oturmak ve 7 krallığı yönetmek farklı bir şey, daha çok yolu var ama sanırım kadın bir karakter ve anaerkil bir yapı sürdüğü için taht mevzuunda gönlüm targaryen'dan yana (gizlinot: boşuna almadık o nickname'i)

  14 mart 2015 19:58 14 mart 2015 19:59

  10. Aşmış dizi ha bana göre gelmiş geçmiş en iyi dizi House'tur o ayrı ama bununda yeri başka.. Beşinci sexon geldi çattı ben hala dört gözle jaqen h'ghar'ı beklemekteyim. Bence dizinin en karizmatik,en gizemli ve en seksi karakteri ehehe yirim.

  13 nisan 2015 19:42