sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (38)
 • medya (7)

1. o son sezonu hiç kendisine hiç yakıştırmadığım dizidir. Bu kadar güzel ve komik olan bir dizinin o şekilde bir vedayla bitmesi ne kadar iğrenç hissettiriyor izleyiciyi anlatamam. o yüzden friends bebeğimsin.

2 ekim 2014 22:30

2. finali beni yıkan dizi. genelde sevdiğim dizileri geri döner tekrar izlerim ama bunu izlemem o finalle bitti bende. bir daha bakmam yüzüne.

2 ekim 2014 22:44

3. eğlencelik, çıtır çerez bir dizidir. izlediğime hiç pişman olmadım, hatta keşke bitmeseydi demiştim.

burdan sonrası spoiler:

bu diziyle alakalı en önemli eleştiri anne kişisinin çok geç görünmesidir ve kimsenin hayalindeki gibi olmamasıdır. kimse anne kişisini beğenmemişti ama ben beğenmiştim ya tam düşündüğüm gibi bir tipti çünkü.

bir diğer eleştiri ise anne ile ted'in aşkının 9 sezon işlenecek kadar muhteşem olmadığıdır. işte bu eleştiri haklıdır. anne kişi, diziye bile adını vermiştir ancak dizide hem çok az görünmüştür hem de zavallı anne erken yaşta ahirete intikal ettirilmiş, ted de hemen robin'e koşmuştur. bu da ted'in o muhteşem aşkının gerçekliğini sorgulatmıştır. hatta ted bu hikayeyi çocuklarına anlatınca çocuklar "bu annemle senin hikayen değil, bu robin ile senin hikayen!" şeklinde tepki vermişlerdir. bu da dizi yazarlarının da bu saçmalığın farkında olduklarının delilidir.

sonuçta ben izlerken eğlendim. bitmeseydi izlemeye devam ederdim.

5 ekim 2014 00:17

4. ilk göz ağrım, izlediğim ilk yabancı dizidir. s.a.c. ile kendisi 1.liğe oynar mahzun gönlümde. mükemmel vakit geçirtir. barney'in "haaaave you met ted?" leri, "challenge accepted" ları, "legen -wait for it- dery" leri, lily'nin "bitcez" deyişi, marshall'in duygusallığı, robin'in erkeksi seksiliği... ay devam edemeyeceğim gözlerim doldu. (gizlinot: swh ) sanki bu 4 karakter gerçekten manhattan'da yaşayıp akşamları mc larens'a iniyorlarmış, gerçekten varlarmış gibi hissettirir. anne kısmına gelirsek (gizlinot: ona özenip sarı şemsiye aldım evet ) beni anne bağlamaz, anneye giden yolda yaşanılanlar bağlar valla. çok çok severim.

17 ekim 2014 12:09

5. finali ile ilgili içerleyip yazdığım yazı (link: http://sorumelegininpusulasi.blogspot.com.tr/2014/07/how-i-met-your-mother-final.html buyrun)

17 ekim 2014 23:45 17 ekim 2014 23:45

6. adını her gördüğümde içimi kaplayan sızının sebebi dizidir. o berbat finaliyle beni büyük hayal kırıklığına, buhranlara sürüklemiştir. ben anneye falan takılmış değilim de benim tek derdim barneyle robindi. yani bence bu derece ruh ikizi olan iki insan asla ayrılmamalıydı.

17 ekim 2014 23:58

7. Friends'le kıyaslanması bile hata olan, çakma ötesi dizi.

İçinden seçip izlediğim birkaç bölüm vardı, ama friends'i izledikten sonra en ufak bir zevk vermiyor.

-spoiler sayılır-

Sonra dü bakalım deyip bi birinci bölümü bi de final bölümlerini izledim. O zaman anladım ki bu dizi friends'ın yanından dahi geçemez. Çünkü friends'te 20 yıl sonrasını gösterseler, hepimiz biliyoruz ki, böyle parçalanmış, birbirini istemeyen bir arkadaş grubu görmezdik.

Çoğu himym hayranı finalden hoşnut değil biliyorum ama, gördüğüm kadarıyla gözlemim bu.

Edit: entry'mde annenin akıbeti/kim olduğuyla ilgili en ufak bir söz yok, ben yalnızca karakterler arası dostluğa odaklandım, ne demek istediğim gayet açık bence.

18 nisan 2015 19:54 18 nisan 2015 23:11

8. izlediğim süre boyunca bir kere bile kim bu anne ya diye merak etmediğim ve genel kanının aksine finali için de ya ne olacağıdı diye düşündüğüm dizi. ilk sezonlarının tadını ilerleyen sezonlarda yakalayamasa da benim için kahvaltılarımın yoldaşı olmuş dizidir. bittiğinde friendsin bitişi kadar üzülmediğime göre friendsi daha çok benimsemişim ama yine de güzel diziydi belki ilk sezonlarını yeniden seyrederim.

****spoiler****

tüm bölümleri içerisinde aklımda ve kalbimde en çok yer eden bölümü marshal'ın babasının öldüğü bölüm olmuştur sanırım. özellikle komedi dizilerinde böyle hayatın acı anlarına da dokundurmaları beni çok etkiliyor. bu konuda kuşkusuz çok başarılı başka bir komedi dizisi de scrubs ama o da başka bir başlık konusu(gizlinot: swh)

****spoiler****

18 nisan 2015 21:12 18 nisan 2015 23:55

9. içinden bir kaç bölüm izlemekle tüm diziyi izlemiş gibi ahkam kesmekte sakınca görmeyen insanları görmemizi sağlamış dizidir. sanılanın aksine himym da annenin akıbeti merak edilen son şeydi tüm bölümler boyunca. kendileri durum güldürüsü denilen olayı başarıyla yerine getirmiş olup benim gibi fanlarını halen ara ara açıp izlenilen bölümlerle güldürmektedir. friendsi seviyorsanız onu izlemeye devam etmekte, himym'dan da zerre hazzetmiyorsanız da çarpıya basmakta oldukça özgürsünüz.

18 nisan 2015 23:06

10. 5.sezon ve öncesini en az ikişer kere izlediğim dizi. sonrasını ise günü geldiği zamanlar izledim çünkü neşesini kaybetti. bu dizi çekilirken izliyordum. nasıl heyecanla beklerdim yeni bölümünün yayınlanacağı günü. lisedeydim o vakitler. son dersi iple çekerdim ki eve gidip izleyeyim hey gidi.

19 nisan 2015 15:59

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar