yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (28)
  • medya (0)

  1. Kız lisesi mezunuyum. Bu yüzden biraz daha genç kızların yaptığı yanlış deneyimlerle karşılaştım. Size diyebileceğim tek tavsiye özel fotoğraflarınızı görüntülerinizi kimseyle paylaşmayın. En güvendiğinize bile çünkü bir bakmışsınız o fotoğraflarla görüntülerle size şantaj yapıyor.Karşı taraftan bu gibi bir istek gelirse en azından belli bir yaşa kadar hayır diyin. Böyle bir durumda kalırsanız lütfen etrafınızda bir bilene danışın aileniz olabilir öğretmeniniz olabilir psikolog olabilir. Sorunu tek başına çözemeyebilirsiniz. Kendinizi daha kötü bir durumda bulabilirsiniz. Bir bilene danışmak önemli. Kendinizi yalnız hissetmeyin bu durumlarla yüz yüze gelen bir sürü genç kız var. inanın siz çok değerlisiniz ve bunlar çözülemeyecek sorunlar değil.

  23 ağustos 2018 19:57 23 ağustos 2018 20:02

  2. Canınızın istemediği bir şeye “hayır” demekten çekinmeyin, pişman olacağınız bir şeyi yapmayın ama yaptığınız hiçbir şeyden de pişman olmayın. 

  23 ağustos 2018 22:06

  3. Son zamanlarda sözlükte 17-18 yaşında bir çok genç yazarla karşılaşır oldum. Kendi izlenimlerimlerimden yola çıkarak söyleyebileceklerim:

  -Gençliğinizin kıymetini bilin, bir daha asla şu an olduğunuz kadar genç olmayacaksınız.

  - şu yaşta aşık olduğunuz/ aşık olduğunu sandığınız kişiyi bir kaç yıl sonra hatırlamayacaksınız muhtemelen, kimseye gereksiz bağlanmayın. Onsuz ölürüm gibi salak salak triplere girmeyin. Cidden geçmişe bakıp ben ne kezbanmışım diyeceksiniz. Umarım büyük hatalar yapmadan farkedersiniz bunu.

  - hatalar demişken saçmalamaktan, eğlenirken rezil olmaktan çekinmeyin. Eğlendiğiniz sürece  pişman olmayacaksınız.

  - ergenliğin hızıyla ailenizle aranızı bozmayın, şu aralar sizi anlamadıklarını düşünüyor olabilirsiniz, bir süre sonra anlayacaksınız ne yaparsanız yapın sizi sevecek olan, tüm facialardan geriye elinizde tek kalan aileniz olacak.

  -gençlik geçici çoğu şey gibi, elinizde gelecekte bakınca kalacak bir şeyler olsun, kendinizi donatın.

  - kendinize iyi bakın, fiziken, ruhen.

  - dün öss idi bugün ayt(?) sınavlar gelir sınavlar gider, başarınız rakamlardan ziyade aksiyonlarınızdır, çok çalışın.

  - bunu buraya yazdığım için söylemiyorum, şu an aşşırı lame geldiğinin farkındayım ama birisi size bir tavsiye verdiğinde dinleyin, tartın. Ps: jargon yapınca kendimi aşırı yaşlı hissettim.

   Ha sen kimsin ki bize tavsiye veriyorsun diyebilirsiniz, 23 yaşındayım ve şu an 8 yaşında bir kız kardeşim var. Bunlar kız kardeşime de öğretmek istediğim, çevremden ve kendi yaşantımdan aldığım, hala da almakta olduğum bazı dersler.

  Ben de uymaya çalışıyorum. Umarım çok eğlenerek hatırladığınız yıllarınız olur. (Çiçek emojisi) 

  23 ağustos 2018 23:12

  4. sırf benimde diğer kızlar gibi sevgilim olsun diye hiç birşey hissetmediğiniz erkekleri hayatınıza almayın.(gizlinot: gördüğünüzde karnınızda kelebekler uçuran adamı elbet bulacaksınız.)

  şuanki ailevi problemleriniz belki geçmeyecek ancak büyüdükçe onlara daha objektif bakmaya başlayacaksınız, onlarda yaşlandıkça onlara sinirlendiğiniz, bağırdığınız, kavga ettiğiniz günler için kendinize daha çok kızacaksınız.

  kimseye özenmeyin, şuanda o instagramda ki kadınlar çok dikkatinizi çekiyor ama onlar hayatın asla gerçek yüzünü göstermiyorlar bunu unutmadan takip edin.

  okuyun muhakkak okuyun, uğruna neyle mücadele etmeniz gerekiyorsa edin yinede okuyun.

  24 ağustos 2018 13:01

  5. 1-asla ama asla ama asla ama asla kimseye nude atmayın 2-ileride hatırlamayacağınız insanlar için kendinizi üzmeyin 3-kendinizi kanıtlama çabasında olmayın 4-sigaraya başlamayın 5-festivallerde sarhoş olmayın 6-hiçkimseye muhtaç yaşamamak için okuyun 7-ailenizden vazgeçmeyin 8-annenize yaşadığınız bir olayı anlatmaktan çekinmeyin korkuyorsanız gelin soru başlığına 9-kendinizi çaresiz hissetmeyin mutlaka bir yardımcınız vardır 10-birinde kozunuz varsa ona karşı çekingeniz olmasın kimseye koz vermemeye dikkat edin 11-yaptığınız herşey kaydediliyor gibi düşünün bir anlık güzel olan birşey sonradan sizi iyi hissettirmeyebilir 12-cildinize iyi bakın,makyajla uyumayın 13-kirpik uzatacağım diye asitli yağları gözünüze sürüp kist çıkarmayın 14-önerilen malzemeleri yüzünüze sürmeyin,dermatolaga danışın 15-gereksiz makyaj malzemeleri almak yerine herzaman kullanabileceğiniz ürünleri tercih edin 16-kitap okuyun 17-genel kültürünüzü geliştirin 18-derslerinize önem verin malum ülkenin eğitimle derdi ortada 19-diksiyonunuzu düzeltin 20-okul ortamında,arkadaş ortamında dedikoduyu taşıyan siz olmayın 21-sevmediğiniz biri varsa kavga,dövüş işlerine aman aman girmeyin 22-ve son olarak kendinizi sevin,değer verin,kimseyle kıyaslamayın çünkü siz bir konuda eksikseniz diğer konuda fazlasınızdır kendinize iyi bakın not=yazım yanlışlarım olduysa özür dilerim sizde benim gibi yazım yanlışı yapmayın :( !!!!NOT!!!! kızlar 13.maddeyi yanlış anlamış olabilirsiniz yada ben yanlış anlatmış olabilirim kirpik kıvırıcıdan kirpiğim koptuğu için eczaneden aldığım ''kirpik yağı '' olmayan badem ve hint yağını karıştırıp gözüme sürdüm 2 ay sonra kirpik diplerimde bir kaşıntı ki doktora gittim üst göz kapağımda gözümün içinde bu yağlar asitli olduğu için kist yapmış çoğalırsa ameliyat olmak zorunda kalacağım o nedenle eczanede satılsa bile doktorunuza danışmadan ne olur yağları o güzel gözlerinize sürmeyin(bu madde tüm süslülere öneridir).

  24 ağustos 2018 14:57 24 ağustos 2018 20:59

  6. Popüler olmak zorunda değilsiniz. İlgi için sevmediğiniz şeyler yapmayın.

  Yalnız kalırım korkusuyla nefret ettiğiniz insanlara katlanmayın.

  Stres yapmayın önemli olan sizin mutluluğunuz. Her şey gelip geçici ve kesinlikle büyümek için acele etmeyin en güzel yaşlarınızdasınız <3

  24 ağustos 2018 23:54

  7. Ailenizi sevin. Hayat görüşleriniz uyuşmasa da ömrünüz boyunca sizi karşılıksız sevecek yegane insanlar onlar. Anneniz babanız varsa kardeşiniz. Kıymetlerini bilin

  bir de eğitim. Okuyun ne olursa olsun okuyun. Sadece diploma almayın kendinizi her anlamda geliştirin. İnanın sevgili ve arkadaş ayakları siz iyiyseniz çevrenizde var olmaya devam ederler.

  Sağlığınıza dikkat edin. Sigaraya başlamadıysanız başlamayın.Gençliğin hızlı zamanlarında ben istersem bırakırım deniyor, ben bunu söyleyen kimsenin bırakabildiğini görmedim(ben dahil)

  25 ağustos 2018 12:13

  8. kendinizi kimseye beğendirmeye çalışmayın.

  sevgiliniz olmak zorunda değil, değmeyecek adamlara prim vermeyin.

  hedefleriniz olsun ama kimseye eyvallahınız olmasın.

  ve şunu çok içten söylüyorum ki insanları iyi tanıyın, kimse fazla değer vermeye gelmez.

  25 ağustos 2018 21:53

  9. Hedefleriniz ve hayallerinizden çok guvenmediginiz insanlara bahsetmeyin. Sizi aşağı çekmeye veya fikirlerinizi çalmaya çalışabilirler.

  Sizi kaybetme korkusu olmayan bir erkek için zaman harcamayın.

  Kendinizi geliştirmek için her fırsatı değerlendirin.

  Ne olursa olsun ailenize sırt dönmeyin.

  25 ağustos 2018 22:57

  10. elinizde imkanınız olduğu sürece çalışın, para kazanın. maddi özgürlük çok iyi hissettirir. yeri geliyor ailenizle aranız açılıyor ve rahatça para isteyemiyorsunuz. ya da hiç beklemediğiniz bir şey olur o gelen para artık gelmez olur. o yüzden part olsun full time olsun atlayın böyle şeylere. para kazanınca kendinize güveniniz bile artıyor.

  26 ağustos 2018 17:31