yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (0)

  1. Toplanın süslüler! Biz türk kadınlarının boy konusunda ne kadar şanssız olduğumuzu söylememe gerek yok herhalde. şimdi size vereceğim bir kaç ipucuyla kısa boylarımızı, bir kaç stil önerisiyle nasıl daha uzun görüneceğimizi anlatacağım.

  Öncelikle V yaka ve kruvaze gibi boyun bölgenizi açıkta bırakacak yakaları tercih edin. Boyuna çizgili giyin. Baştan aşağı aynı renk giyinin (2015 trendini de yakalamış olursunuz). Küt veya yuvarlak burunlu ayakkabılar yerine daha sivri burunlu ayakkabıları tercih edin.

  Vücut tipiniz uygunsa fit gösterecek elbiseler giyin. Yüksek bel etek ve pantolonları tercih edin. İspanyol paça pantolonunuz varsa altına mutlaka topuklu ayakkabı giyin.

  Uzun kolye, fular kullanın. Pantolon ve ayakkabınız aynı renkte olsun.

  13 ağustos 2015 16:32

  2. boynunuz kısaysa v yakalı üstler giyin.

  pantolon giydiğiniz zaman altına aynı renk ayakkabı giyerseniz bacaklarınız daha uzun görünür.

  geniş kalçalarınız varsa ve uzun üstleri tercih ediyorsanız şuna dikkat edin: kalçaların tee aşağısına kadar inen tunikler her zaman amacına ulaşmıyor, bazen aksine kalçaları sımsıkı sararak olduğundan da geniş gösterebiliyor insanı. o kadar uzun giymeseniz de olur aslında, o tunik dar değil de hafif dökümlü olsa da boyu kalçaların ortasından birazıcık aşağıya inse yeter, bu şartlarda oradan aşağısı zaten kapanmış olur. demek istediğim dar - uzun tuniğin bir şeyi kapattığı yok, daha kısa da olabilir. böyle akıcı - dökümlü olmalı ama. emin olun o zaman istediğiniz görünüme daha çok yaklaşırsınız.

  1 nisan 2016 10:31

  3. Herkesin bildiği birşey belki ama söylemeden geçemeyeceğim. Özellikle yanlarından şikayetçi kadınlara yapılan en büyük iyilik yüksek bel pantolonlar. Yanları ve belinizi iyice sararak olduğundan daha düzgün ve zayıf gösterir. Yüksek belle nefes almak biraz problem yaratsa da zamanla alışıyorsunuz, asla vazgeçemem dediğim tek şey yüksek bel pantolonlar.

  Eğer bacaklarınız kalınsa kot seçerken mümkün olduğunca koyu renklere ve kalın kumaşlara yönelmek gerekli. Açık renk kotlar kalın bacakta hoş durmuyor ve ince kumaşlı kotlar da genelde esneyip birikme yaptığından bacakları deforme gösteriyor.

  Bir de ince kumaştan hafif iç gösteren v yakalı tshirtler bence insanı olduğundan zayıf gösteriyor.

  1 nisan 2016 12:07 1 nisan 2016 12:07


  4. koyu renk giyinmekten daha da hileli bir yol görmedim henüz;

  siyah da candır bu vesileyle:)

  1 nisan 2016 15:24

  5. gömlekte, tam bedeninize uygun, düğmeleri patlayacak gibi durmayan bir gömlek her daim kurtarıcıdır. kotun üzerinde de kumaş pantolon ya da eteğin üzerinde de sizi hem şık hem derli toplu gösterir.

  pantolon için, ispanyol paça pantolon basenleri saklama konusunda mükemmeldir. altına da topukluları çaktınız mı boy da uzar sülün gibi görünürsünüz.

  etek için, bacaklarınızın düzgün olmadığını düşünüyorsanız tam diz altında biten etek boyunu kullanın. bu boydaki etek en kötü bacakları bile düzgün gösterir.

  ama tüm bunlar için öncelikle kendinizi tanımanız gerek. bir gün şöyle bir alışveriş yapmanızı önereceğim. alışverişe sadece etek, sadece pantolon ya da sadece gömlek almak için çıkın. o gün başka hiçbir şey denemeyin. sadece etek mi, size hangi boy etek yakışıyor, tüm boyları deneyin, hangi tip etek yakışıyor, kalem mi kloş mu olabilecek tüm tipleri deneyin. size hangi renk yakışıyor olabilecek tüm renkleri deneyin. bunu etek, pantolon, kazak, gibi her parça için yaptıktan sonra kendiniz hakkında ve size en çok yakışan kıyafetler hakkında kesin bir fikriniz olur. belki boğazlı kazak sizi kısa gösteriyor, dar kazak belinizin kıvrımları yüzünden sizi daha zayıf gösteriyor. sonrasında ekstra şeyler giymek isterseniz onlara da şans verin tabii. zaten her şeyin yakıştığı biriyseniz ne mutlu size çok şanslısınız. ben kimseyi takmam, ben ne ile mutluysam, bana en çok yakışan odur ben her zaman güzelim diyorsanız o zaman siz benim de favorimsiniz:)))

  önermesi benden, denemesi sizden:)))

  1 nisan 2016 15:42

  6. Bir stil danışmanından duyduğum bir tavsiye ince yerlerinizi (gizlinot: Bel, bilek gibi) vurgulayın. Kemer, uzun geometrik kesimli kolyeler kullanın. Renklerin birbiri ile uyumuna dikkat edin. Monokrom veya tonsürton giyinin. Uzun abiye elbiselerde bacak dekoltesi olanları tercih edin.

  25 nisan 2019 02:33 25 nisan 2019 02:33

  7. giyim hilesi sayılır mı bilmiyorum ama 15-20 denye külotlu çoraplarım kaçınca kesip korse gibi kullanıyorum. regl olduğum zamanlarda güvende hissettiriyor.

  25 nisan 2019 21:19


  8. kastedilen hile bu değil sanırım ama yazayım dedim. neredeyse her gün ince külotlu çorap giyiyorum ve özellikle topuklu giydiğimde çorabımın ucu kaçıyor. yürümeyi mi bilmiyorum nedir anlayamadım ama sebep kesinlikle tırnaklarımın uzun oluşu değil. ben de bot ya da çizme giydiğimde külotlu çorabın üstüne bulabildiğim en ince babet çoraplarından giyiyorum, kaçmasını engelliyor.

  25 nisan 2019 22:16

  9. Bir külotlu çorap hilesi de benden gelsin. Yazın ince ten rengi külotlu çorap giymek zorunda kaldığım zamanlarda (gizlinot: mesela iş yaşamında) külotlu çorabın parlamasını ve belli olmasını önlemek için çorabı giydikten sonra üstüne ince bir kat yoğun olmayan nemlendirici sürüp bacaklarımı iyice ovuşturup kremi yediriyorum. Çorap yokmuş gibi gözüküyor bir süre, etkisi geçince nemlendiriciyi yeniliyorum. Hemç daha güzel, makyajlı gibi görünüyor bacaklarım hem her daim nemli kalıyor.

  Çorabın en fazla 15-20 den incelikte olması, gergin durmasının sağlanması yani bedene göre külotlu çorap seçimi yapılması, nemlendiricinin kolay emilen ve beyazlık bırakmayan türden olması haricinde bir zorluğu yok bu hilenin, deneyin derim.

  25 nisan 2019 22:37 25 nisan 2019 23:19

  10. taytla ilgili önerim var ama tam olarak anlatabilir miyim emin değilim.

  taytın bel kısmının kesimi düzse(link: https://www.penti.com/INTERSHOP/static/WFS/Penti-PentiChannel-Site/-/Penti/tr_TR/3XL/PHLIGLQH18SK-SYH_view1_724D94976235D2B29C15380264538613170.jpg şunun gibi) göbeği daha çok belli ediyor.

  lastik kısmı kalınsa (link: https://www.stilefit.com/koral-koral-lustrous-mid-rise-olive-spor-tayt-1085-25-B.jpg açık renkte daha çok belli oluyor) göbek daha iyi duruyor ve beli daha ince gösteriyor(yüksek belse)

  eğer ki o bel kısmı asimetrik geliyorsa göbeği çok daha iyi bir şekilde saklıyor.(link: https://images.calzedonia.com/get/w/2000/MIP015_wear_474_F.jpg )

  (link: https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fwww.stilefit.com%2Flurv-sportswear-lurv-my-universe-tie-crop-spor-tayt-2404-77-B.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.stilefit.com%2Flurv-my-universe-tie-crop-spor-tayt&docid=dckafkpn0Wz1vM&tbnid=IQ4BSGbrVl4R8M%3A&vet=12ahUKEwjzoIahme7hAhVws4sKHQZvADU4ZBAzKBUwFXoECAEQGA..i&w=709&h=900&bih=663&biw=1366&q=tayt%20&ved=2ahUKEwjzoIahme7hAhVws4sKHQZvADU4ZBAzKBUwFXoECAEQGA&iact=mrc&uact=8 bu biraz değişik bir model asimetri belin daha altında ama asimetriden kastım anlaşılsın diye koyuyorum)

  umarım anlatabilmişimdir.

  26 nisan 2019 19:48 26 nisan 2019 22:14