yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • medya (0)

  1. şu sıralar kore'de en çok izlenen k-dramalardan biri. başrolü ilah gong yoo, yaklaşık bin yıldır hayatta olan mitolojik karakter goblin'i canlandırıyor(bizim kültürümüzde bu kavrama en yakın cin var sanırım?) şu ana kadar izlediğim görsel açıdan en doyurucu k-drama diyebilirim.kore dizilerinde özgünlük aramak yanlış olur, ama bu dizide o yoldan çıkışı görebiliyorsunuz. hiç k-drama izlememiş birine tek şans verilse kesinlikle bu diziyi öneririm.

  (yazar:senora ) 'nın da uktesiymiş efendim.

  8 ocak 2017 11:38

  2. Gong yoo'nun şarap gibi adam olduğunun resmi kanıtıdır efendim, ağız sulandırır.

  8 ocak 2017 12:36 8 ocak 2017 12:37

  3. bugüne kadar bir çok kore dizisi izledim ancak goblin ilk arşivlediğim kore dizisi oldu.

  kore dramalarına başlamak isteyenlere ilk önereceğim dizidir.

  bende (yazar: karmacilt ) gibi goblin ve grim reaper'ın bromance'ı için izliyorum. ancak Sunny ve grim reaper'ın aşk hikayeleri de çok güzel ve hüzünlü ilerliyor.

  bir de sonunun nasıl biteceğini son bölümlerine kadar saklayan ve son bölümlerine kadar sıkmadan kendisini izleten dizi zor bulunur.

  8 ocak 2017 20:43


  4. başıma bir iş gelmeyecekse beğenmediğim dizi. son 4 bölümünü izlemedim bile. tamam çekimler kostümler atmosfer güzel. tamam gong yoo oynuyor ve coffee prince sevmeyen nesle aşina değiliz ama... başroller arasında elektrik yok arkadaş. yok olmuyor. kız küçük diye mi nedir, rolleri oturmamış birbirlerine yakışmıyorlar. bir olmamışlık var. ayrıca bazı diyaloglar çok uzun ve gereksiz. türk dizileri kadar über olmasa da gereksiz bakışmalar mevcut.

  tamam diziye özenilmiş ama ben bir bok joo bacımı beklediğim gibi beklemiyorum. gelmiş geçmiş en iyi kore dizisi kesinlikle değildir.

  8 ocak 2017 23:01

  5. Aman allahım 12. Bölümü izledikten sonra bi ton yorumu okuyup sonra burayı açtım ve akışta başlığı görünce gözlerime inanamadım kafayı goblinle bozduğumu düşündüm.

  Nerden başlasam bilmiyorum ama ayıla bayıla izlediğim bir dizi başta gong yoo olmak üzere diğer 2 oyuncuyu da çok seviyorum. sun hee değil sunny ile azrailin aşkı beni daha çok meraka sürüklüyor.

  (link: http://i.hizliresim.com/m4RpWR.gif yaşasın yeşil soğan kardeşliği)

  9 ocak 2017 00:43

  6. Şu günlerde beni neşelendiren birkaç şeyden biri. Dizi güncel iken izlemeyi pek sevmiyorum bir hafta bekle ama buna dayanamadım ve başladım. Diziye gelirsek dizinin çekimleri , mekan, oyunculuklar, kıyafetler hepsi mükemmel. Dizinin başlarında daha çok mizah vardı, gittikçe dramaya bağladılar hatta son bölüm baya ağlattılar. Dizi hakkında en çok sevdiğim şeyse teoriler. Zaten senarist çoğunlukla(!) (gizlinot: öhöm heirs öhöm ) güzel işler çıkarıyor bunda da öyle olmuş. Bazı detaylar çok ince düşünülmüş. Acaba bir şey çıkarabilir miyim diye dikkatle izliyorum. Umuyorum ki her finalde yaptıkları gibi saçmalamazlar. Bana dizi kötü sonla bitecek gibi geliyor.

  Benimde favori çiftim tabiki de Gong Yoo ve Dong Wook *_*

  Biliyorum çok ayıp ettiğim ama coffe prince izlemedim Gong Yoo ile ilk tanışmam ama sen nerelerdeydin yarim bunca zamandır moduna girdik bile. Diziye Dong Wook için başlamıştım aslında. (gizlinot: onun için nelere başlamadık ki: roommate )

  Malesef baş rollerimizi bende birbirine çok yakıştıramadım ama dizi mantığıyla bakarsak adam 900 yaşında kimi getirsek genç olur :D

  Kısaca başlayın ama çok tutulmayın. (gizlinot: her gece elimde kibritle bekliyorum )

  9 ocak 2017 02:31 9 ocak 2017 02:33

  7. Bundan yaklaşık beş sene önce falan yazın Kore dizilerine kafayı takmış çok severek izlemiştim. Ama sonra hangi diziye başlasam sarmadı, sonunu getiremedim. Sözlükte görünce e bir de "gong yo" olduğunu duyunca başladım hemen. 10.bölümdeyim ara ara sıkılsam da gereksiz yan karakterler olmadığı için sevdim. Mitolojik teması olması da hoşuma gidiyor. Keşke daha fazla mitleri efsaneleri dahil etseler. Çok severim öyle geçmişle ilgili olayları, bağlantıları.

  Bu arada gong yo sevip (gbkz: coffee prince) izlemeyenler varsa lütfen gidip izlesinler! Hatta coffee Prince'i Kore dizisi sevmeyenler bile izlesin çok güzel bir konusu var. Diziden spoiler vermeyeyim ya gong yo'nun bir sahnesi vardı hala hatırlarım sanki kendim çekiyormuşum gibi o derdi bana da vermişti duyguyu. Gong yo kalp ya. Goblinde de ne hikmetse çok güzel giydiriyorlar -hayret!- hiç 38 yaşında duruyor mu?

  --spoiler--

  (gizlinot: bence dizinin sonunda kılıç çıkacak ve kılıç kül olucak. Goblinde bir ölümlü gibi yaşayıp ölecek. Buraya da yazıyorum bakın kesin böyle olucak :D )

  (gizlinot: olmadı asdsaddafass)

  9 ocak 2017 03:21


  8. (gbkz: dario argento)'nun filmlerinin müziklerini yapan grup. (bkz: non ho sonno) (bkz: profondo rosso)

  9 ocak 2017 13:37

  9. Buralar hep hüzün artık ...

  25 ocak 2017 23:10

  10. Finalini yeni izledim. Bir ölüm meleği bu kadar mı yakışıklı olur! Ana karakterler arası elektriğin ben de tutmadığını düşünüyorum. Belki yaş farkı belki senaryo o aşk tam hissedilemedi. Ama ölüm meleği ve sunny aşkının arka planda bırakılmadığını düşünüyorum. O karşıladı azıcık beklentileri.

  31 mart 2017 11:16