yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (1)

  1. erkek kardeşinin üçüzlerine taşıyıcı annelik yapacak kadar fedakar olan, müthiş eğlenceli, en orijinal friends karakteri. kimliğini gizleyeceği zaman istisnasız her seferinde "regina phalange" ismini kullanmasına yarıldığımdır ayrıca.

  14 şubat 2016 01:12

  2. kesinlikle en sevdiğim friends karakteridir. çok başka bi dünyası vardı olayları farklı değerlendirirdi. joey ile ikisini çok severdim ama phoebe hep başkaydı. joey sadece çok saftı ama phobe yerine göre cin gibiydi onun farklılığı perspektifiydi. özlediğim bir karater:/

  14 şubat 2016 02:17

  3. friends dizisinin en tatlı karakterinden sadece biridir. İkizini hiç sevmezdim pislik,kötü kadın. (gizlinot: jaja )

  smelly cat şarkısı az mı dile dolanmıştır az mı söylenmiştir... 10 sezonu 10 kere daha izlerim sıkılmam.

  (link: https://www.youtube.com/watch?v=XNXIZuIBJKs smelly cat)

  14 şubat 2016 11:20 14 şubat 2016 11:21


  4. phoebe buffay rolü önce elen degeneres'a gitmiş ama kendisi rolü geri çevirmiş. elen degeneres'ı da severim ama iyi ki geri çevirmiş diyorum çünkü lisa kudrow olmadan phoebe'yi düşünemiyorum <3

  14 şubat 2016 14:42

  5. Günlerdir smelly cat smelly cat diye kafamın içinde çalıyor. Kendimle mi özdeştirdim şarkıyı nedir (gizlinot: swh ) Teşekkürler Phoebe buffay.

  8 ağustos 2016 21:45

  6. çok sevdiğim friends karakteri. o kadar severdim ki, yıllar önce diziyi izlediğim dönem bir köpeğimin adını phoebe koymuştum (gizlinot: o zaman 4 tane köpeğim vardı) (gizlinot: ben de hep dizi karakterlerini köpek ismi yapmışım) (gizlinot: çok yaratıcıyım).

  rachel ile koşmaya gittikleri bir bölüm vardı. ordaki manyak koşuşunu hala taklit eder kendi kendime gülerim. (link: https://www.youtube.com/watch?v=E_0Ta_DIWuU burdan izleyebilirsiniz.)

  9 ağustos 2016 10:44

  7. ilk sezondaki dalgalı saçları, doğala yakın kaşları ve hippi tarzıyla inanılmaz güzel olan kadın. ilk sezon izlemeye doyamazdım kendisini, bence içlerinde en güzel olan da oydu. sonra birden saçları düzleşti ve bir daha hiç eskisi gibi olmadı, saç rengi onu yaşlı gösterecek şekilde açıldı, kaşları inceltildi, özellikle son sezonlarda kendisine yakıştıramadığım bir solaryum bronzluğu edindi ve orijinal kıyafet tarzı biraz normalleşti. Tabii ki on yılda aynı kalmasını beklemiyorum ama en azından güzel dalgalı saçlarını kullanmaya devam edebilirdi.

  ---- spoiler içerir, diziyi bitirmediyseniz okumayın ----

  ben de kendisine haksızlık yapıldığını düşünüyorum evet. chandler ve monica'nın evliliğine, rachel'ın doğum yapmasına, hatta friends'e dair tek kötü şey olan joey-rachel saçmalığına bölümler, sezonlar ayrılmışken hayatı boyunca bir ailesi olmamış ve hep bunun eksikliğini duymuş phoebe'nin mutluluğa kavuşması aceleyle geçiştirilmiştir. düğünü friends'te görülen en güzel düğündür ama bu kadar önemli bir olay bence dokuzuncu sezon finalinde işlenmeliydi, phoebe bir sezon finalini hak etmişti, onuncu sezonda da evli phoebe'yi görürdük. buna rağmen dokuzuncu sezon sıkıcı ve çirkin charlie-ross-rachel-joey dörtlüsüne ayrıldı ki charlie-ross ve rachel-joey da apar topar bitirildi zaten, hikayeye bir katkısı olmadı yani. ben rachel ve joey'in beceriksiz seks girişimlerindense phoebe ve mike'ı izlemeyi tercih ederdim.

  he, bana kalsa phoebe'nin david veya joey ile olmasını tercih ederdim o ayrı. david ile birinci sezondan beri süren bir bağları vardı ve çok tatlılardı. mike da tatlı ve çekici bir adam ama dizide o kadar az gösterildi ki bir bağ kuramadım, sonra phoebe ile evlenmek istemediği için ayrıldılar, sonra david ile beraberken aklı başına geldi falan. benim bildiğim phoebe, eve gelen şişman striptizcinin üzülmesine dayanamadığı için onu dans ettiren phoebe, mike gelir gelmez yıllardır onu unutmayan david'i bir kenara bırakıp ona koşmazdı.

  joey ile arasındaki bağ ise bence ross-rachel'ın çok üstünde bir bağdı. inanılmaz eğlenceli bir çift olabilirlerdi, birbirlerine karşı ufaktan bir zaafları da vardı. şahsen daha birkaç bölüm önce joey'in peşinden fıldır fıldır koşan rachel ile yıllardır rachel'a karşı hislerine dair hiçbir belirti görmediğimiz ross'un beraber bitirmesindense ikisini tercih ederdim. ilk sezonda joey'in phoebe'yi ursula sanıp öpmesi, red sweater bölümündeki evlilik teklifi, ikisinin ayda bir buluşup gruptakiler hakkında konuşuyor olmaları fikri (gizlinot: swh), phoebe'nin "devrim olunca hepinizi öldüreceğim. sen hariç joey" demesi ve joey'in salak yüz ifadesi unutulmaz. (gizlinot: daha yazardım hahahah) ama aralarındaki hafif flörtleşmeli harika arkadaşlık da çok güzeldi tabii.

  spoileri kapatmadan hamilelik bölümlerini ve meşhur chandler'ı baştan çıkarma sahnelerini tekrar tekrar izleyip bayıldığımı da söyleyeyim. hamilelik aşırı yakışmıştı.

  ---- spoiler ----

  çok sevdiğim (gizlinot: son sezonunu eleştirsem de) friends'in en sevdiğim ve en orijinal karakteridir.

  9 ağustos 2016 12:41


  8. Smelly cat, smelly cat what are they feeding you?

  (gizlinot: yerim)

  31 ocak 2017 10:21