yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (59)
  • medya (0)

  1. Ailedeki bel ve sırt ağrılarından dolayı kaplıca ve beraberinde hamam kültürüyle oldukça içli dışlı büyüdüğümü söylesem yalan olmaz. Hamamda keselenmek diye bir şey var ya, bacaklarda oluşan batıklara daha iyi bir çözüm düşünemiyorum.

  4 eylül 2014 02:07 ed.9 eylül 2014 01:09

  2. kese yaptırmayı çok sevdiğim için vaktim ve param olsa her ay gitmek isteyeceğim yer. ama yine de fırsatını buldukça gitmeyi ve farklı hamamları da denemeyi seviyorum.

  geleneksel hamamlara da otellerin/spaların içindeki türk hamamı kısımlarını da gittim. geleneksellerin mimarisi ve ortamı daha güzel ama turistik oldukları için çok kalabalık olabiliyorlar. istanbul'daki favorim kesinlikle sultanahmet hürrem sultan hamamı. fiyatları yüksek ama randevu ile gidildiğinden sıra bekleme olmuyor. özellikle gelin hamamı için tavsiye ederim. 1 günlüğüne hürrem sultan gibi hissetmek çok eğlenceli.

  istinye park sanda spa'nın türk hamamı ise spa/otel hamamlarındaki favorim. kesecisi çok başarılı ve genel olarak spanın ortamı da hamamın iç dekoru da çok çok güzel. sıcaklığı çok yerinde ve havasız değil. buranın da fiyatları yüksek ama ara sıra sadece kese masajı satın alıp bütün gün spanın nimetlerinden faydalanmak da mümkün.

  4 eylül 2014 14:05

  3. Bayılıyorum. Yani gerçekten, iki teşebbüsümde de kendimi kaybetmeden önceki son sözlerim " galiba kör old........."

  4 eylül 2014 16:28


  4. ben gidemiyorum ya. 2 defa mı ne gittim. gözlerim karardı, duramadım. zayıflıktandır belki. kaşıntı ve benek benek olarak geri dönmem beni bi daha hamama gitmeme kararı aldırmıştır.

  5 eylül 2014 17:54

  5. Öncesinde çok önyargılı olmama rağmen arkadaşımın yoğun ısrarı ile ilk defa bir sene önce gittim. O günden bu yana düzenli olarak hamama gidiyorum. Her gün duş da alsanız ölü derilerinizden ancak kese ile kurtuluyorsunuz. Evde kendiniz de keselenebilirsiniz ama hamamda gerçekten derinlemesine bir sonuç alınıyor. En azından yılda bir iki kere keselenip tüm ölü derilerden kurtulmakta fayda var. Ayrıca hamamın atmosferi, sıcak ve kese size tam bir terapi oluyor. Her gittiğimde kendimi yenilenmiş ve rahatlamış hissediyorum.

  İstanbul için tarihi, temiz ve ekonomik bir seçenek olarak tarihi Çemberlitaş Hamamını önerebilirim. Tek gidiş şu an kese dahil doksan lira fakat üye olursanız ilk gidişinizde yüzde yirmi indirimli olarak giriyorsunuz. Sonrasında en az üç ayda bir gitmek kaydı ile her gidişinizde otuz beş lira gibi oldukça uygun bir tutar ödüyorsunuz. İnternet adreslerinden online olarak üye olabilirsiniz. Size peştamal, terlik ve siyah bir iç çamaşırı veriyorlar. Ben iç çamaşırımı, terliğimi, şampuan gibi şeyleri kendim getiriyorum. Kişisel eşyalarınızı dolaba kilitleyebiliyorsunuz. hamamda sürekli temizlik yapılıyor Ayrıca Natırlar siyah iç çamaşırları ile görev yapıyorlar. Görsellik açısından sizi çok rahatsız edecek manzaralarla karşılaşmıyorsunuz.

  Tek başına hamama gitmek sıkıcı olabiliyor. Ben beni hamamla tanıştıran yakın arkadaşımla bir ya da en geç iki ayda bir düzenli olarak gidiyorum. Hamamda sohbet edip yıkanıp sonrasında tarihi yarım adada gezme fırsatı buluyoruz.

  31 ekim 2014 17:35 31 ekim 2014 18:06

  6. grupça gidildiğinde inanılmaz eğlenilenilen kese atılan, temizlenilen mekan.

  1 kasım 2014 00:31

  7. keyif insanları ya da sefa severler için biçilmiş kaftandır. her ne kadar spaya gitmek in hamama gitmek out gibi algılansa da temizlenmek, ölü deriyi atmak ve gözenekleri açıp cilde nefes aldırmak açısından hiçbir şey hamamın yerini tutamaz. ayda bir kez gidilebildiğinde cilt mucizeler yaşar. kremlerle falan sağlamaya çalıştığımız o pamuk gibi olma hissini hamam kadar verebilen bir şey bilmiyorum.

  her şehrimizde irili ufaklı var olduğunu düşünüyorum. kıymeti bilinmeli ve değerlendirilmeli. özellikle istanbul, bursa, amasya ve edirne gibi osmanlı padişah ve şehzadelerine emeği geçmiş yerlerdeki hamamlar muhteşem olsa da diğer şehirler de hiç altta kalmamışlar.

  mesela ankara kaplıcalar cenneti. çevre ilçelerin hemen hemen hepsinde birer ikişer kaplıca ya da içme vardır.

  ankara'da şehir içinde de çok sayıda hamam var ama şöyle süslülere layık, pırıl pırıl olanlardan 3 tanesini sıralayım.

  15.yy dan (link: http://www.tarihikaracabeyhamami.com/ karacabey hamamı) ile başlayalım

  ödüllü (link: http://www.sengulhamami.com/Anasayfa-11.html şengül hamamı) ile devam edip

  şehrin ortasından kızılay'dan (link: http://www.yenisehirhamami.com/ yenişehir hamamı) ile bitirelim.

  bu işin maliyetine gelirsek, 2014 itibari ile bir hamamın kişi başı maliyeti ortalama olarak yıkanma, kese, köpük, masaj, bir iki içecek ile 50 lira civarı. siz buna hamamın popülerliğine ya da sunduğu hizmet kalitesine göre 10- 15 lira gibi artı eksi bir miktarı da ekleyin ya da çıkarın. arkadaşlarınızla gider de birbirinize kese, masaj, köpük vs yaparsanız elbette maliyet yarı yarıya düşecektir ki özbakımımız için de ayda 25 ile 50 tl arası bir miktar parayı ayırabilelim değil mi?

  2 kasım 2014 15:53 2 kasım 2014 16:03


  8. Çocukken halamın zorlamasıyla götürüldüğüm üzerime döktükleri kaynar suyla haşlandığım ve 3 4 gün kıpkırmızı gezmeme sebep olan toplu yıkanma yeri.

  Not: Bir daha hiç gitmedim.

  26 haziran 2015 08:38

  9. hijyenik sebeplerle gitmeyi reddettiğim ortamdır.

  çünkü nem = bakteri demek. bir hamam çok temiz de görünse bakteri gözle görünen bir şey olmadığından tam olarak emin olamayız. oooooo sonra gelsin vajinal mantar, sistit ve diğerleri.

  26 haziran 2015 14:28

  10. 2 kere gittim ve kesinlikle çok sevdim her hafta gitmeyi alışkanlık haline getirmek istiyorum fakat umumi hamamlardaki o çıplak kadınları görmek gerçekten sinirimi bozuyor, midemi bulandırıyor. neredeyse ben dışında yediden yetmişe herkes çıplak. Löp löp yağlar, çirkin memeler, poposunu açıp yıkayan teyzeler ciddi anlamda rahatsız edici. Verdiği rahatlık hissi, ölü derilerden arınma, yapılan bakımlar falan evdekinden 10 kat daha fazla işe yarıyor ama görüntü insanı çok rahatsız ediyor. Sanırım bir dahaki sefere özel odaları ya da başka alternatifleri denemem gerekecek.

  3 eylül 2015 22:47