yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  1. Eskiden kadınların hamama gittiklerinde tüyleri için kullandıkları kil toz.bir çeşit tüy dökücü krem muadili.aktarlardan toz paketler halinde ucuz bir meblağ karşılığında alınabilir.kendinize göre göz kararı bu kili ve suyu karıştırıp macun haline getiriyorsunuz.nerenize uygulamak isterseniz 3 yada en fazla 5 dakika bekleyip sıyırmaya başlıyorsunuz.içeriğinin hiç temiz olduğunu zannetmiyorum.internette farelerin bile bu kilin olduğu yerde öldüğü söyleniyor.çok fazla yanıklar oluşturabiliyormuş ciltte.ben 3 4 defa kullandım.kokusu o kadar kötü ki.suyla karıştırılırken havaya kalkıp bütün burun kanallarınıza doluyor.2 senedir kullanmadım ama girdiyi yazarken o kokuyu burnumda hissettim.ben özel bölge içinde birkaç kere kullandım fakat içeriğine güvenemediğim için cildiye bölümünden bir doktora danıştım.doktor çok sakıncalı olduğunu sürekli bu kil yüzünden yanık tanısıyla geldiklerini ve yumurtalıkların kaybına kadar zarar verebildiğini söyledi.sonra hiç kullanmadım.

  Özetle çok zararlı ve içeriği belli olmayan tüy dökmeye yarayan kil.kullanmayın kullanan varsa uyarın.

  Ukte: (yazar: Yağmurlardan)

  12 nisan 2018 09:58

  2. etkisi tüy dökücü kremle aynı;

  kokusu ise anlatılmaz, yaşanır, bildiğin lağım!

  12 nisan 2018 11:01

  3. Tüy dökmek için kullanılan bir bitkinin toz hali. Piyasadaki tüm tüy dökücülerden etkili. Birkaç dakikada en köklü kılları bile döküyor. Ben ergenliğe yeni girdiğim sırada bir kozmetik dükkanında (gizlinot: O zamanlar gratismis watsonsmis yok tabii) tesadüfen görüp almıştım. Bunu bir kutuya koymuşlar, sanki endüstriyel bir ürünmüş gibi satıyorlar. Yıllarca bilmeden kullandım. Sonra bir gün cildimde fazla tuttum ve 1. Derece nur topu gibi bir yanık oluştu ve kullanmayı bıraktım tabii. Yıllar sonra da tesadüfen bir aktarda gördüm. Açık olarak satılıyordu orada. Diğer ismi de zırnık otuymus. Korkunç bir kokusu var. Hatta 'zırnık bile koklatmamak' deyimi buradan geliyormuş. Hem iğrenç kokuyor hem çok zararlı. Kullanmayın derim ama ille kullanacaksanız da cildinizde 2-3 dakikadan fazla tutmayın. Yara olan yerlere sakın uygulamayın, genitalde iç dudaklara temas etmemesine çok çok özen gösterin.

  12 nisan 2018 11:11 12 nisan 2018 11:12


  4. bu başlığı görünce eskilere gittim çünkü ben daha ortaokula giderken ilk tüylerimin bittiği dönem bunu bir yerlerden duyup kullanmıştım. tüy dökücü etkisi veriyor. ama aldığım sonucu hatırlamıyorum yıllar yıllar önce kullandığım için. ha tek hatırladığım şey öyle berbat bir kokusu vardı ki dağlara taşlara yani.

  12 nisan 2018 14:37

  5. Daha kıllar ilk çıktığı sırada 5.sınıftayken kullanmıştım. Sanki kılları sertleştirdi diye hatırlıyorum ama o sırada benim zaten kıllar yeni çıktığı için zaten sertleşeceklerdi. Kokusundan dolayı bıraktım. Çürümüş yumurta gibi bir kokusu vardı, aşırı iğrençti. Bende hiç yanık falan oluşturmamıştı.

  12 nisan 2018 14:48

  6. kuzenimle bunu keşfettiğimizde oo deneyelim falan diye gaza gelmiştik. halamın kapalı odada yapmayın zehirler dediğini hatırlıyorum.

  12 nisan 2018 14:49

  7. hamamotunu üniversitedeyken bi arkadaşım sayesinde öğrenmiştim. deneyelim dedik. önce arkadaşım banyoda denedi o çıktı ben girdi. aman yarappi hala aklıma geldikçe burnum sızlıyor. tansiyonum falan çıkmıştı yarım bırakıp çıktım. bir daha da asla. tüy dökücü kremlerin de içinde bulunuyor bu madde denildiği gibi. zaten tüy dökücü kremlere istedikleri güzel kokuyu da koysalar bu otun kokusu her türlü kendini belli ediyor. yanma riski var hemde fazlaca. zaten tüyleri de yakıyor. ay neyse daha fazla bu konuda konuşamayacağım. nefret ettiğiniz biri varsa baş ucuna koyun yeter o derece.

  12 nisan 2018 15:51


  8. bir ara bende almıştım bundan. aktardan çok ucuza almıştık açık olanını. herkes acıtmadan alıyo ama kıl köklerini yakıyo falan demişti. suyla macun kıvamına getirince sürüyosunuz ama ben akıllı elimle sürmüştüm ve gerçekten yanmıştı. spatula tarzı bi aletle sürdüm sonra ama sürdüğüm yeri cayır cayır yaktı kokusu da cabası. aşırı pis kokuyo bırak 5 dakika 2 dakika falan zor tuttum. kıllar gitmiş miydi evet ama sonra zararlı olduğu falan konuşuldu bi daha kullanmadım. ben sadece bacaklarımda denemiştim genital bölge için cesaret edememiştim iyiki kullanmamışım.

  12 nisan 2018 16:27