yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (4)

  1. Cadı fındığı rozayı tetiklediğinden rozalı süslülerin dikkat etmesi gereken bakım kremi. Eczane ürünü diyip direk atlamamakta fayda var.

  6 mayıs 2019 16:28

  2. ben bu ürünü çok seviyorum.

  cilt tipim: burnum ve çenem yazın yağlı

  alnım ve yanaklarım çok çok kuru

  aktif sivilce ve sivilce izlerim var

  doktorum tavsiye ettiğinde hastaneden çıkar çıkmaz eczaneden 25 tl’ye almıştım. fiyatı uygun. direkt emiliyor ama çok güzel yumuşacık yapıyor. burnumu da ekstra yağlandırmıyor.

  cildime çok azı yetiyor genelde.

  göz çevreme de sürüyorum bir sorun yaşamadım.

  parfümsüz. bu benim için çok büyük bir artı.

  bepanthol’e göre bana daha hafif geliyor. bepanthol de hemen emilse de burnumu ve çenemi çok yağlandırırdı ancak bunda böyle bir şey yaşamıyorum.

  iki çeşidi var bildiğim kadarıyla bendeki cilt bakım kremi olan. onarıcı olanı kışın almayı düşünüyorum.

  ilgili medya:
  2
  1 temmuz 2019 01:16

  3. az önce edindiğim uygulama hakkında bilgi vermek istediğim bir ürün olur kendileri.

  Sözlüklerden okuduğum kadarıyla tüh ya yanlış bi ürüne mi para verdim demiştim ama cümlemi geri aldım kullandığım andan itibaren. Gerçekten kişiden kişiye o kadar değişiyor ki yorumlar, kimi yağlı emilmiyor demiş ama bende gayet emildi ve makyaj altına pürüzsüz bir baz görevi gördü bile. Ben acnelyse tedavisi görüyorum bu yüzden geçen gün bayağı kızardı cildim ama şimdi hafif bi ışıltı mevcut. Yorumlara dayanarak alsaydım kesinlikle almazdım. Bepantol gibi bu üründe sivilce, komedon yapmazsa daimi nemlendiricimi buldum hadi yansın buralar.

  Gergin, kuru cilt için el ve yüz bakım kremi önerebileceğim ürün oldu. Ürünler bende etkisini kısa sürede gösterdiği için ben mutlu kaldım. Alerji yapmadı. Krem emildi ve şu an cildim bir yumuşak bakımlı halde. Öneririm. Cildi alerjik, tahrişe yatkın ve medikal tedavi görüyorsanız ben ilk dakikadan sonucu sevdim. Umarım daha güzel anlaşırız.

  31 ağustos 2019 10:09


  4. Bugün onarıcı bakım kremi versiyonunu 20 ₺'ye aldığım eczane ürünü.

  Cilt tipim: kışları hassas ve kuruya dönük, yazları yağlıya dönük karma.

  Kışın çenem ve alnım çok kuru oluyor, burnum ve çene hattım ise yağlı.

  Yazın burnum çok yağlı çenem ise daha az yağlı. Diğer taraflar normal.

  İlkbaharda cildim normal.

  Birde yüzümün kulağıma yakın olan sol yan tarafında sebepsizce her zaman uç vermeyen ağrılı büyük sivilce çıkar. Bir ara iyileşir ara verir ve sonra yeniden sebepsizce çıkar. Regl dönemlerinde daha çok ve daha ağrılı çıkıyor.

  Bu kremi kullanmadan önce ne kullanıyordum: (gbkz: Repertoire Aloe vera jel) kış gelince bu ürün yetersiz gelmeye başladı.

  Kremi kullanmadan önce cildim nasıldı: kuruluktan yüzüm pütür pütürdü, küçük çatlaklar çıkmıştı, tahriş olmuş gibi acışıyor, batıyor, yanıyor ve kaşınıyordu. Kuruluktan diye tahmin ediyorum ki Cildimin heryerinde minik minik sivilceler çıkmıştı. Burun bölgemde ve yanak bölgemde kızarıklıklar oluşmuştu, renk eşitsizlikleri vardı. Nedenini bilmediğim şekilde cildinde hassasiyet oluşmuştu, sıkıntılı bir cilt döneminden geçiyorum yani. (ki bu şaşırtıcı birşey çünkü benim cildim hiç bu kadar sorunlu ve renk eşitsizlikli olmamıştı. )

  Kremin sonuçları: daha önce hametan yada bephantol kullanmadığım için karşılaştırma yapamayacağım. Yoğun bir yapısı var ama çok yoğun değil. Güzel dağılıyor ve nemlendirmesi bana yeterli geldi, bence iyi nemlendiriyor. Cildimi sakinleştirdi ve yatıştırdı. Cildimin Komedojenik ve çoğu üründe yağlanma yapan bölgelerinde ve diğer bölgelerde çabuk emildi ve yağlanma yada ağırlık-maske hissi yapmadı. Bana göre tek eksi yanı boyutu. Boyutu bana çok küçük geldi, biraz daha küçültseler tester olacak nerdeyse. İyi yanından bakarsak fazla yer kaplamıyor, heryere götürülebilir ve görünüşü şirin. Bir yanım oyyiii senin tipini yerim ben diyor diğer yanım ise miktarı çok az bu nasıl saçmalık diyor. Neyseki çok pahalı değil alırız bitince.

  Boyutunu ve içeriğini medyaya koyacağım.

  Edit: dün akşam ve gece yatmadan önce sürdüm.

  -Elmacık kemiklerimdeki çizilmiş gibi ince çukur yarıklar düzelmedi. Oralarda kahverengi lekeler de oluşuyor. (O yarıkların sebebini bilen yada tecrübe eden varsa lütfen beni mesajla aydınlatsın.)

  -Burnumun üstündeki minik sivilceleri kuruttu.

  -Eski sivilce lekelerimin rengini biraz açtı.

  ilgili medya:
  2
  2 aralık 2019 21:53 3 aralık 2019 23:46

  5. kullanmaktan çok memnun olduğum bepanthol cilt bakım kremi'nin yerine daha zengin içerikli bir alternatif olduğunu düşünüp aldığım, abdiibrahim firmasının hametan'dan devşirilmiş cilt bakım kremi. yüz ve elde kullanılması öneriliyor.

  öncelikle içerik listesinin başında su var, onu nem hapsetme özelliği ile bilinen likit parafin, derin nüfuz edici nemlendirme etkisiyle bilinen panthenol ve tahriş yatıştırıcı özelliği ile bilinen hamamelis virginia takip ediyor. sonraki içerikler susam yağı, avakado yağı, shea yağı, tatlı badem yağı şeklinde sıralanıyor. en sonlarda hyalüronik asit de bulunuyor. 30 gramlık bir tüpte 20 lira civarı fiyata eczanelerde bulunabilir.

  yapısı oldukça sıvı, neredeyse losyon kıvamında. limona benzer bir kokusu var, katlanılmaz değil ama ben sevmedim, hassas ciltlere uygun olduğu söylenerek pazarlanan bir ürünün parfüm içermesi de garip aslen.

  benim deneyimlerime gelelim: ürün oldukça iyi emiliyor, tabakalaşma problemi yaşamadım. sürüldüğünde biraz yağlı bir hissiyatı var, bu his yerini bir süre sonra "nemli" bir hissiyata bırakıyor.gece rutinimde kullandığımda sabaha nemli bir ciltle uyandım her zaman. makyaj altında da kullanılabiliyor, ancak sadece az miktarda uygulandığında. uzun süreli etkilerini değerlendirecek olursam, alnımdaki kuruluktan kaynaklı pütürlü görünümü azalttığını söyleyebilirim. ama vaadettiği parlama ve aydınlatma,bariyer onarma etkilerini ben kendimde gözlemlemedim. uzun süreli bir içten nemlendirme etkisinin olduğunu düşünmüyorum, kuru ciltliyseniz bu ürünü tek başına uzun süre kullanıp bir gün nemlendirme rutininizi uygulamasanız cildinizi yine oldukça kuru bulabilirsiniz bence.

  olumsuz başka bir tarafı da şu ki, sürüldüğü andan itibaren cildin ısısını arttırıyor. muhtemelen likit parafin ve mineral yağlar gibi bol tıkayıcı-nemlendirici içerikler bulundurduğu için oluyor bu. yazın kullanılabilecek bir krem olmadığını düşünüyorum bu yüzden, terletiyor. hamamelis ve allonin gibi inflamasyonu önleyici içeriklerle övünen bir ürünün cildi bu derece ısıtması ne kadar mantıklı bilemiyorum. cildimin hassas olduğu günlerde sürdüğümde yanaklarımda yanma hissi yarattı üstelik. bu sebeplerden üstünde yazan "hassas ciltlerin kullanımına uygundur" ibaresine inanmıyor, hassas ciltleri bu konuda uyarıyorum.

  (gbkz: melis koçal) ürünü cilt bakım rutinininin en sonunda, asıl nemlendiriciden ve serumdan da sonra kullanıp nem hapsetmesi amacıyla kullandığını belirtmişti. mantıklı bence. hassas ciltli olmayan süslüler ürünü bu anlamda değerlendirebilir.

  ürünü el kremi olarak kullanarak bitirdim, bu konuda performansı oldukça güzel.

  el kremi olarak önerebilirim, ama yüz bakımı için yukarda belirttiğim olumsuz özellikleri dikkate almanızı öneririm süslülerim.

  (gizlinot: edit: imla)

  3 aralık 2019 01:22 3 aralık 2019 03:26

  6. Öncelikle cilt tipim kışın normal, yazın yağlıya dönük karma. Ben arada bi özellikle mevsim geçişlerinde ya da regl döngüme yakın zamanlarda, cildim deli gibi kuruduğunda kullanmak için almıştım. Haftada bi iki gün kullanıyorum, nem bombası etkisi almak için. Sabah uyandığımda cildim neme doymuş ve tek renk oluyor. Bence her gün kullanılacak bi ürün değil, çünkü gerçekten fazlaca nemlendiyor.

  Biterse tekrar alırım, ilişkimiz şimdilik güzel.

  4 aralık 2019 21:30

  7. Bir aydır dudak çevremdeki yoğun kuruluk, yarıklar, çatlaklar ile uğraşıyorum. İlk defa böyle kalıcı ve kötü bir kuruluk yaşadım.

  Denemediğim şey kalmadı. Aloe veranın kendisi, hindistan cevizi yağı, vazelin, blistex, listerine, madecassol, Bepanthol aşırı kuru dudaklar için dudak kremi hepsini denedim.

  Biraz düzelmesini ise elocon merhem ile madecassolu sürüp yatmam sağladı ama tam geçirmemişti. Artık ne deneyeceğimi bilmez haldeyken hametolu aldım ve o kadar iyi geldi ki dudaklarıma ve dudak kenarlarıma. Resmen kuruluktan ve yarıklardan yemek yiyemezken, su içerken bile ağzımı açamazken şimdi iyi durumdayım.

  Gece yatmadan ince bir tabaka halinde dudaklarıma ve dudak çevreme sürüyorum üstüne de Bepanthol dudak kremini sürüp uyuyorum. Nihayet dudaklarım gerçek dudak formuna döndü. Teşekkürler Hametol.

  5 şubat 2020 16:41


  8. Cildim son günlerde nedense eski halinde değil. Eskiden deli gibi yağlanan ben yerini gayet yerinde yağlanan normal bi cilde bıraktı. Bu aslında çok güzel bir şey çünkü yaptığım bakımların işe yaradığını gösteriyor. Cilt bariyerim onarılmaya başlıyor. İyi bir gelişme olsa da bir önceki cilt bakım rutinimi tamamen yağlı cilde göre ayarladığım için nem konusunda tatmin olmamaya başladım. Her şey kuruyan vücudum için hametol almamla başladı. İçeriğinde hem pantenol hem hamamelis hem e vitamini gibi cildi besleyen iyileştiren içerikler olunca vücudum için kullanırım dedim. El ve yüz için olan cilt bakım kremini 21 liraya aldım. Yapısını çok beğenince acaba dedim yüzüme olur mu bu? Denedim ve kesinlikle bayıldım.

  Krem bepanthol gibi muadillerine göre biraz daha hafif ama yine de bolca yağlı ve ağır bi krem. Cildinde en ufak bir yağ taneciği olan insanlara bile ağır gelecektir. Nem isteyen kuru ciltlere, cilt bariyerini onarmak isteyenlere ise bu güzel içerikte bu fiyata başka krem bulabilir miyiz hiç emin değilim. Cildimdeki tahrişi hemen azalttı ve kızarıklığı aldı. Nemlendirmesi de normal cildime tam yetti. Yaza kadar bu nemlendiriciyi kullanacağım sonuçları güncellerim. Ama şimdiden favorim olcak gibi.

  eksileri ise az olan gramajı ve herkese uymayacak bi krem olması olabilir. Bir de içerisinde çok fazla yağ var hassas ciltlere iyi gelir mi hiç emin değilim. Deneyin denedikten sonra rutininize ekleyin. Bayılacaksınız.

  22 mart 2020 15:05

  9. tanım: t bölgesi her daim yağlı olmakla birlikte yazın iyice yağlıya dönen ve kışın egzamaya varacak kadar kuru bölgeleri olan cildime hiçbir mevsim iyi gelmemiş olduğu için uygun fiyatına rağmen bir daha satın almayı düşünmediğim, türk menşeili abdi ibrahim firmasına ait dermokozmetik nemlendiricidir.

  öncelikle şunu söyleyeyim, yazın 30 gr.'lık normal boy ürünü yaklaşık 18 tl'ye eczaneden satın almıştım ve ürün kullandığım her zaman kullandığım her yerde minik, yayılan cinsten sivilceler çıkardı. bu bakımdan yağlı ciltlerin işine tam yarayabilecek bir ürün olduğunu düşünmüyorum. bu kış da cildim, özellikle dudak kenarlarım neredeyse egzama görüntüsü oluşturacak kadar çok kurudu ve bu kremin o görüntüyü giderme konusunda hiçbir etkisi olmadı diyebilirim; dolayısıyla çok kuru ciltler için de işe yarayabilecek bir ürün değil bence. fazla alerjik olmayan karma cildimde de ürün bence hiçbir işe yaramadı, o da ayrı bir konu ama yine de ürünün olumlu ve olumsuz özelliklerini değerlendirmek istedim.

  olumlu özellikleri: yüz haricinde bir bölgede kullanıldığı zaman ki ben artık bu kremi en çok ellerim için kullanıyorum, çok hızlı şekilde ve yapış yapış yapmadan nemlendirme sağlıyor. cildinize uygun bir ürün ise fiyat/performans olarak iyi iş çıkarıyor çünkü indirimsiz olarak bile 20-25 tl fiyat aralığında satılan parfümsüz ve türk üretimi bir ürün.

  olumsuz özellikleri: sadece eczanelerde ve online dermokozmetik alışveriş sitelerinde satılıyor bu bakımdan bence kolay ulaşılabilir bir ürün değil. parfümsüz bir ürün olması çok güzel ama bu zamana kadar kullandığım tüm kremler arasında beni fazlasıyla rahatsız edecek şekilde kötü kokuyor; yani en iyi tanımlamayla resmen kuyu suyu gibi kokuyor ve bu koku sebebiyle bile ürünü bitirdikten sonra yeniden satın alma niyetinde değilim, o derece! son olarak çok zengin bir içeriği var gibi gözükmesine rağmen (link: https://www.cosdna.com/eng/cosmetic_c00c453649.html şurada da görebileceğiniz üzere), hassas ciltler için pek uygun olmayabilecek alerji ve sivilce sebebi kimyasallar içeriyor.

  özetle; benim hiç işime yarayan bir ürün olmadığı için, kokusu bence çok kötü olduğu için ve içeriği de dermokozmetik bir ürün diyebilecek kadar temiz olmadığı için elimdeki ürünü el kremi olarak kullanıp bitirdikten sonra kendisini yeniden satın almayı düşünmüyorum ve ne yazık ki sizlere tavsiye de etmiyorum.

  25 mart 2020 14:33 25 mart 2020 14:43

  10. bir tüpün sonuna yaklaşan bir insan olarak arko nemden bile başarısız bir krem olduğunu düşünüyorum. doğal ve faydalı içeriklerle cildi nemlendirmeyi vaad eden bir krem ama ne yazık ki vaadini gerçekleştiremedi benim cildimde. 

  bepantene yaklaşmaz dahi. bepantenin sevmediğim yönü tüylendirmesi. fakat cilt çok kuru durumdaysa yine iyi kötü biraz toparlıyor. bu krem hiçbir şey yapamadı. doğrusu büyük hayal kırıklığı benim için. bir daha almayı hiç düşünmem. eczacı çok övmüştü neyini övmüştü çok merak ediyorum. 

  28 nisan 2020 22:50