sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (40)
 • medya (1)

1. Süslülerin hastayken yaptığı makyaj olarak da açılabilecek konu başlığı. 

Ben şu an hastayım mesela ve işe geldim. Hiç makyaj yapmadım, uğraşamazdım ama aynaya bakınca da aşırı çökkün göründüğümü farkettim. Kimse için ya da mecbur olduğumu düşündüğüm için değil, sadece azıcık motivasyon olsun, kendime bakınca acıklı durmamak için makyaj yapabilirim. Biraz açılırsam kaşımı doldurmayı ve kapatıcı sürmeyi düşünüyorum. Bu benim aynı zamanda 1.seviye acil durum makyajım. Biraz daha az hasta olsam veya daha iyi hissetsem veya hasta olduğum belli olmasın istesem, allık vs de sürerdim. 

5 mart 2018 09:17

2. hastayken makyaj yapmayı hiç sevmiyorum. En fazla bir allık sürüyorum o kadar. Çoğu zaman onu da yapmıyorum, insanlar hasta olduğumu anlayabilir benim için hiçbir sakıncası yok. Kendi içimde savaş verirken vücudum yorgun düşüyor, başım ağrıyor burnum akıyor, kafamı kaldıramıyorken, evde yatmam gereken zamanda lanet olsun ki çalışmam gerekiyorsa hasta olduğumu saklamaya çalışmak yerine herkesin de gözüne sokarım ki insanlar bana bulaşmasın. Zaten vücudum hastaysa ne yaparsam yapayım yüzümü sağlıklı gösteremiyorum ,göstersem bile bana kendimi iyi hissettirmiyor, normalden daha fazla ağırlık yapıyor hemen o makyajı yıkamak istiyorum.

5 mart 2018 10:21

3. Psikolojik olarak hayata döndüren uygulama. 

Ancak burun akıyorsa ten makyajı yapmamaya dikkat edilmeli. 

5 mart 2018 22:32

4. Yaparken eziyet veren, üşendiren; yaptıktan sonra da "oh bee tipim düzeldi" dedirten eylem benim için. Hastayken kolum kalkmıyor bazen ciddi anlamda ama yine de en en kötü ihtimalle gözaltlarımı correctorla eşitleyip üstünü kapatıcıyla kapatmam ve sabitlemem gerekiyor. Cildim de nemsizleştiği için de belki bu bile eziyet oluyordur. Peki biraz daha iyiysem, makyaj yapmaya halim ve ihtiyacım varsa nasıl makyaj yapıyorum? Aha da şöyle:

-Makyaj öncesi güzel bir nemlendirici.

-Gözaltlarıma turuncu corrector ve üstüne ten rengime yakın kapatıcı.

-Sabitleyici pudra.

-bronzerla yüzümü hem ısıtıp hep biraz boyutlandırma.

-Hafif pembe bir allık.

-biraz aydınlatıcı.

-çok çok hafif rimel, bir defa tarıyorum sadece.

-şeffaf lipgloss ya da dudak rengime yakın bir ruj.

Bu şekilde hem toparlanmış hem de dinlenmiş bir ciltle gözüküyorum, hasta olduğum sesim ya da hapşırığım duyulana kadar anlaşılmıyor.

Edit: unuttuğum bir adımı yazdım.

6 mart 2018 01:09 6 mart 2018 01:29

5. Kendime hasta değilim mesajı vermeme yarar. Daha iyi hissettirir, mutlu eder. Tabi silmesi 2 kat eziyetli olur o ayrı.

6 mart 2018 12:56

6. yüksek alerjiye sahip olduğum için hasta olmasam da makyaj yaparken hapşuruyorum çoğu zaman özellikle toz malzemeler sağolsun burnum durmuyor. Böyle zamanlarda burnumu silerken bb kremin burun çevremde gitmesi ve rimelin saniyeler önce sürdüğüm için göz altıma/kapağıma bulaşması beni deli ediyor. Neyse ki üşenmeyip doktora gittim umarım düzelir. Bunun dışında gerçekten hasta olduğum zamanlarda ten makyajı yapmayıp gözenek küçültücü krem sürüp, rimel, allık falan geçiştirip biraz normal gözükmeye çalışıyorum.

6 mart 2018 14:34

7. Acımam yaparım

6 mart 2018 14:46

8. benim için elzem çünkü yaşayan ölülerin gecesi tadında dolaşıp mahalledeki bakkal hacı ali amcaya kalp krizi geçirtmek istemiyorum. adam zaten vadesi dolmuş, gün sayıyor. ben makyajsız, bir de hasta karşısına dikilip ali amca un almaya geldim desem helvamı kavurmaya mı der, hık diye gider. o göz altı morunu ve o burunun kırmızısını marshall üretemez çünkü.

6 mart 2018 17:12

9. evde değilsem her halükarda yaparım.

çok çok kötüysem ve dışardaysam göz çevresine bb özellikte haifif bi kapatıcı (gizlinot: göz çevrem genetik olarak mor napim :(), yanaklara renk gelsin diye simsiz doğal tonda bir allık ve kendi rengi mor olan dudaklarımı da hiçbir zaman boş bırakamadığım için niveanın vişneli, çilekli, karpuzlu yada kara dutlusundan bi lipstick sürerim. onlara da biraz renk veririm yani kısaca.

kısmetin nerde ve ne zaman karşımıza çıkacağı belli olmaz dimi süslüler (:

edit: "bir kadın sadece kendisi için makyaj yapmalıdır!"

başı bağlı olanlar eksilesin tabi. biraz empati yahu :))

6 mart 2018 19:19 8 mart 2018 13:25

10. hastayken hemen gözaltı morluklarım fırlayıp, yüzümün rengi iyice soluklaşıyor. Griye dönük beyaz tenliyim. Gri kısmı da sigaradan geliyor sanırım. Gözaltı kapatıcısı ve allıksız ölü gibi hissediyorum kendimi hastayken. Normal zamanda da sürmezsem hasta mısın diyorlar bana zaten,sanırım hasta olmam ya da olmamam farketmiyor allıksız bir hiçim.

6 mart 2018 20:10