yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • oylar (3)
  • medya (2)

  1. Heliocare markasının karma ve yağlı ciltlerin kullanımına uygun olarak çıkarttığı compact fondötenvari güneş koruyucusudur.

  10 gramlık aynali kutularda satışa sürülmüş 9 aylık kullanım ömrü biçilmiştir. Içerisinde bir adet kullanım süngeri bulunmaktadır. Fair, light ve dark olmak üzere 3 renkte piyasaya sunulmuştur.

  Eczaneden 2,5 gramlık samplesi verildiği zaman tanıştım ürünle. 1 aylık kullanım neticesinde ürünü beğendiğimden ötürü tam boyunu satın aldım. Eczanede deneme boyu fair rengini vermişler. Satin aldığım büyük boy ürünü ise light rengi olmuş. Açık buğday tenliler için üretilmiş. biraz koyu geldi. Yaz ayında nispeten rengim döndüğü için sıkıntı olmadan kullanabileceğimi düşünüyorum.

  Yapısı son derece katı bir ürün Bu sebeple cilde dağıtılması bir miktar zor. Ufak ufak dokundurarak cilde dağıtıyorum. Cilde mat bir görünüm veriyor. Kesinlikle katman gibi durmuyor. Ancak kalın bir tabaka halinde sürerseniz katmanlık ve cilde peeling yapmıyorsanız kabuklu bir görünümü belli etmesi mümkün.Gün içerisinde tüm yüzde yağlandırması minimum düzeyde olsa da alın bölgemde yine de bir miktar parlama yaptı. Bunun için pudra ya da yağ emici mendil kullanıyorum. Yanak kısmında ise herhangi bir yağlandırma yapmadığından telefona vs yerlere bulaşma olmuyor. 50 spf güneş koruması bulunuyor. Ben ürünü sample kullanımında iken beğenerek büyük boyuna geçmiştim. Şimdilik sıkıntı olmadan kullanıyorum.

  Içerik bilgisi:

  Hydrogenated polyiso butene, EthylhexyI palmitate, Ethylhexyl methoxycinnamate,

  Nylon_12, titanium Dioxide (Nano), Methylbenzylidene Camphor, Polymethyl Methacrylate, Methyl methacrylate Crosspolymer, Hydrogenated Castoroil, synthetic Wax, Copenicia Cerifera Cera, TalC, silica, mica, Alumina, Glyceryl caprylate, Tocopheryl Acetate, Simethicone, parfüm, Polypodium Lencotomos Leaf extract, Glycine Soja Oil, Linalool, Tocopherol, Limonene, Beta Sitosterol, Squalene

  ilgili medya:
  2
  26 mayıs 2019 15:32 26 mayıs 2019 15:42

  2. 3 sene önce, zoretanin kullanmadan önceki dönemimde doktorum önermişti, o zamanlar yüzüm yağlıydı. Cildimi irite etmeden, hem güneşten korumuştu hem de renk eşitliği sağlamıştı. (gizlinot: sivilceli ve seboreik dermatit olan bir cilt) Tüm ürünü bitirene kadar kullandım, içinde aynası olan bir ürün. Ben içinden çıkan ürünüyle uygulamıyordum. Real techniques'in turuncu bir pudra fırçası var. Onunla uygulayınca hem cildimde kat kat durmuyordu hem de ürünü kontrollü uygulayabiliyordum. Fair rengini kullandım.

  26 mayıs 2019 17:40

  5

  3. Bugün ilk kez kullandım ve kesinlikle aradığım ürünü bulduğumu düşünüyorum. Beklentilerim hafif derecede renk vermesi istersem o an leke olan bölgelere ikinci bir kat geçebilmek, yağlandırmaması ve komedon yapmamasıydı . Ancak pata kreme benzeyen yapısından dolayı fondoten gibi ağır olmasından korkuyordum . Sürünce verdiği kapatıcılık orta halli bir bb krem kadar. Ben aşırı derecede memnun kaldım,çok esmer veya esmerlik dışında honey dedikleri cilt rengine sahip olmayanlar bence ancak fair tonunu kullanabilir , zira light' i bile bence koyu, bizim ülke geneline göre medium denilmesi gereken bir tonda light olanı bence.

  Yapısı çok hafif , benim cildimin kuru yerlerini daha da kurutmadı, yağlı yerlerini de yağlandırmadı. En önemli noktası oksitlenmemesi . Ben bir tek uygulama için kutudan çıkan süngerini pek sevmedim, tutma yeri olmadığı için zorlandım. Belki daha iyi bir sünger alabilirim ama komedon yapmazsa benim için 10/10 lük ürün olabilir .

  Edit : ürün cildimde hala komedon yapmadı, yukarda bahsettiğim açılardan hala memnunum. Benim için tek bir eksisi var , bana çok bereketli gelmedi, sıvı formda olmadığı ve içinde güneş koruyucu bulunduğu için çok fazla inceltmek istemediğimden , bandırıp yüzüme sürüyorum bol bol . Çabuk bitecek gibi duruyor yani . Bu arada sünger olarak minisonun ikili süngerlerinden satın aldım. Ancak henüz bu ürünü uygulamak için doğru süngeri bulabilmiş değilim, miniso da çok fazla ürün alıyor ve emiyor , hoşuma gitmedi.

  27 mayıs 2019 23:04 11 haziran 2019 00:01


  4. 2 aydır deneyimlediğim karma yağlı ciltlere uygun kompakt formda olan renkli güneş kremidir. Fair, light, brown renkleri olmak üzere 3 rengi bulunmakta. Ben açık buğday tenliyim, light rengini denedim. Yaz aylarında rengi bana uygun olsa kış için kesinlikle fair rengini alacağım. İçinde aynalı bölme var, süngeri var. Sünger ve parmakla uyguladığınız vakit cildinizde cakey durabiliyor. En iyisi real techniques buffing brush ile uyguladım..eğer bu fırça elinizde yoksa seyrek kıllı(gizlinot: Sık kıllı nascita 136 ile uyguladım, çok iyi sonuç vermedi), geniş açılı, kılların boylari eşit pofidik bir fondöten fırçası ile uygulamalısınız. O zaman aşırı ince şekilde uyguluyorsunuz, cakey durmuyor. Sivilce lekelerinizin kırmızılığını örter ancak tamamen kapatmıyor. Benim t bölgem ve burun kenarlarım hemen yağlanıyor. Orayı transparan pudra ile sabitledim, krem kalınlaşmadı.

  -Sporda dahi yüzümden akmadı.

  -Tekrardan tazelemeye müsait

  -fırça ile uyguladığınızda cakey durmuyor.

  -ambalajı sert plastik, çantaya atıp götürmek için oldukça iyi.

  - herhangi bir sivilce yapmadı.

  -cildimden kusmadı.

  DERMOKOZmetikadan 97 tlye aldım, en uygun bu sitedeydi. (link: https://www.dermokozmetika.com.tr/heliocare-kompakt-yagsiz-light-spf50-10gr?gclid=EAIaIQobChMI9665tOj64gIV06iaCh3S_gi0EAQYBCABEgJb-fD_BwE Link)

  edit:sitenin linki eklendi.

  21 haziran 2019 17:45 2 ağustos 2019 18:54