yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (74)
  • oylar (67)
  • medya (2)
  5

  1. içerisinde gül özü ve değerli badem yağı barındıran, suya dayanıklı makyajı temizleme iddiasıyla bende deneme hissi uyandıran isana'nın makyaj temizleme yağı. açıkçası elimde benzer ürünler olduğu için ihtiyacım yoktu sırf denemek için merakımdan aldım. öncelikle kokusu benim hoşuma gitti, gül özü içeren, böyle çiçeksi kokulu ürünleri severim çünkü. bu aralar da bu sevgim tavan yaptığı için, normalde parfümlü ürünleri sevmememe rağmen beni rahatsız etmedi. eğer böyle kokuları pek sevmiyorsanız bu bir dezavantaj olabilir tabii. yalnız öyle buram buram bir koku da değil bu.

  onun dışında benim en merak ettiğim yanı suya dayanıklı makyajı çıkarma konusundaki performansıydı. evet gerçekten öyle çok fazla zorlanmadan makyajı çıkarıyor. kullandığım maskara ve göz kalemi suya dayanıklı ürünlerdi, onları güzelce çözüp iki hamlede büyük oranda çıkardı. yağlı hissi bırakma konusunda da yves rocher'nin yağında olduğu gibi birkaç dakika etrafa bulanık gözlerle bakma durumunu bunda pek fazla yaşamadım. çok az bir yağlı his oluyor tabii, ama beni rahatsız edecek boyutta değildi. zaten arkasından makyaj temizleme eldiveniyle de geçince, bu çok da sıkıntı yaratmıyor.

  göz makyajında durum bu, peki ten makyajını çıkarma konusunda nasıl dersek, o konuda da başarılı buldum. iki pompa yağdan alıp, yuvarlak hareketlerle yüzümde gezdirip önce makyajı biraz çözmesi için zemin hazırladım. bu arada da cildimi önceden hafifçe ıslattım. nemli cildime yağdan da elime alıp sürünce, ürün kısa sürede süt kıvamını aldığı için bu şekilde çok rahat dağılıyor cilt yüzeyinde. sonra yine nemli makyaj temizleme eldiveniyle üzerinden bastırmadan,

  hafifçe geçerek makyajı arındırdığımda kolaylıkla temizledi ten makyajımı. öyle yağlı, yoğun bir yapısı olmadığı için, en son suyla duruladığımda oldukça yumuşak ve konforlu bir cilt sundu bana, ki bu bence en güzel yanlarından biri.

  bu arada yağ formundaki ürünlerde ben her zaman yaptığım gibi yine en son temizleme jelimle tekrar bir üstünden geçtim. eğer zaten kuru bir cildiniz varsa buna gerek yok tabii. o şekilde zaten cildiniz kir ve makyajdan temizlenmiş ve böyle hafiften nemli oluyor çünkü.

  unutmadan dudağımdaki kalıcı ruju biraz zorlansa da temizledi. dudak ürünlerini çıkarma konusunda göz ve ten ürünlerine kıyasla biraz zayıf yalnız. hiç çıkarmıyor diyemem, ama biraz dudakta yağı ovalamak, hatta ısıtmak gerekiyor sadece. tabii kalıcı ruj olduğu için beni bu kadar oyaladı aslında, kalıcı olmayan rujları daha kolay çıkarabilir. yani likit mat tarzı rujları çıkarmak için en az iki küçük pompa kadar yağı almanız gerekiyor aslında. daha az miktardaki yağ çıkarmaya tam yetmiyor çünkü.

  ben yeni aldığım için henüz birkaç kez kullanabildim bu yağı, ama şimdilik beni memnun ettiğini rahatlıkla söyleyebilirim sanırım. markaya olan güvenim nedeniyle, biraz da vegan ürün olmasının etkisiyle almıştım ve beni yanıltmadı. kuru ve hassas ciltliler için hem cildi de, sizi de yormadan temizleyen hem de uygun fiyatlı güzel bir alternatif olmuş. indirimsiz fiyatı 36 ya da 37 lira, ama şu an isana ürünlerinde %30 indirim var bildiğim kadarıyla ve o şekilde 26 lira civarına geliyor. bu bir makyaj temizleme yağı için bence gerçekten iyi bir fiyat. denk gelindiğinde benim gibi denemek için bile kesinlikle alınır.

  ukte: (yazar: koratrx).

  ilgili medya:
  1
  9 ocak 2020 14:15

  2. daha kullanalı bir haftayı geçmedi ama yorum yapmak için yeterli vakiti geçirdiğimizi düşünüyorum. Ürünler allerjik bünyem de hemen tepki verir şimdilik bir sorunla karşılaşmadım. Üründen 3 pompa alıp kuru cilde uyguluyoruz. Göz makyajı konusunda çok yeterli bulmadım. Cilt makyajı konusunda yeterli buldum. çift aşamalı temizlik yaptığım için göz makyajı konusu ben de pek sıkıntı çıkarmadı. Sivilce ve komedon gibi sorunla karşılaşmadım. İndirim döneminde değerlendirilir ama kokusu bir garip. gül temalı ama hoş mu tuhaf mı kokuyor ben bilemedim. Özellikle benim gibi yaz kış güneş kremi kullanıyorsanız yüz temizleme yağı elzem. Merak ettim ve aldım. yoluma bu ürünle devam edeceğim.

  Not: Rossman online'da hala indirimde. Ben kargo dahil 33 tl gibi bir fiyata edindim. Mağazalar da indirim var mı bir bilgim bulunmamakta.

  16 ocak 2020 17:31 16 ocak 2020 17:32

  4

  3. Icerisinde mineral yağ bulunmadığı için aldım.göz makyajımı da ten makyajımı da güzel çıkardı yağlı his bırakmadı kolayca süte dönüşüyor şimdilik memnunum indirimde 25 tlye aldım.

  16 ocak 2020 21:05


  4. Bu ürün sitede 150 ml olarak görülmesine rağmen bana gelen 100 ml di. Sitede yanlış mı yazılmış neden böyle anlayamadım. Yağa gelince beğendim. Göz makyajı için biraz fazla kullanmanız gerekiyor. Onun dışında yağlara karşı irite olan cildimde hiç bir problem olmadi.

  20 nisan 2020 13:57

  5

  5. benim makyajımı, rimel dahil, güzel temizleyen, yüzden kolay durulanan, gözlerimi yakmayan temizleme yağı.

  bu yağ furyası ilk çıktığında hiç kullanmam gibi geliyordu, sanki durulayamazmışım o yağı yüzümden gibi bir önyargım vardı, ama cc krem bronzer rimel vs tam makyaj yaptığım günler anladım faydasını. başka yağ kullanmadım, ilk makyaj yaptığımda korendy 'nin gönderdiği klairs cleaning oil tester ını deneyeceğim, o nedenle başka bir şeyle kıyaslayamıyorum. elime iki pompa alıp tüm yüzüme masaj yapıyorum, sonra ellerimi ıslatıp tekrar masaj yapıyorum daha sonra duruluyorum, direkt durulamaktan daha iyi oldu bu şekilde. ardından temizleme köpüğü ile yıkadım mutlaka, onu yapmasak daha pratik olacak aslında ama güvenemedim.

  1 mayıs 2020 03:21

  6. içindeki bazı maddeler akne yapabilir gibi görünüyor. (link: https://www.cosdna.com/eng/cosmetic_4cf4486643.html cosdna linki)

  özellikle Isopropyl Myristate isimli maddenin akne puanı 5 ve incelediğim bir blogda da bu madde hakkında şöyle bir yazı var: (link: https://www.beautifulwithbrains.com/is-isopropyl-myristate-comedogenic/ link)

  uygun fiyatlı yağ arıyorum ama sanırım yine body shop'a bakacağım.

  4 temmuz 2020 16:31 4 temmuz 2020 23:25

  4

  7. Haziran ayının başında indirimden 20 TL'ye aldim. Dolayısıyla yorum yapabilecek kadar yeterli bir süredir kullanıyorum. Öncelikle asla sivilce problemi yaşamadım. Kokusu da baskın değil. (gizlinot: güzel de değil fakat rahatsız edici bir kokusu yok)

  makyajı temizlemeden önce suratimi islatmadan, kuru halde sürdüğümde daha çok verim aldığımı ve makyajı daha iyi söktüğünü hissettim.Yüzümü islattiktan sonra sürünce aynı etkiyi vermedigini düşünüyorum.

  Uygulamam ise şöyle: Yaklaşık 30 saniye yüzümü bu yağ ile ovduktan sonra(gizlinot: 4,5 pompa yağ kullanıyorum bunun için ) islattigim elime, makyaj temizleme köpüğü sıkıp yüzümü 1 dakika kadar onunla ovuyorum. Gözümü de makyaj temizleme sütüyle yumuşatıp, son siyah kalıntıları iyice çözmesi için üzerinden bu yağ ile geçiyorum. Sonunda ise tüm yüzümü bol su ile duruluyorum.

  Makyajı kimyasal yönünden, çözüp çözmemesi ile ilgilenmiyorum. Çünkü kimyadan anlamıyorum, "benzer benzeri çözer" ilkesi ile yağlara yöneliyor insanlar genelde. Fakat benim en büyük derdim, cilt temizliği sonrası gerilme idi. Bu ürün Onu tamamen ortadan kaldırdı. Sadece siyah noktalarımda artış görüyorum. Bu konuda şüphelensem de karantina sonrası evden iş hayatına geçişle, birden yine dışarıda yememin artmasından kaynaklı bir siyah nokta artışı olabilir. O yüzden uzun vadede siyah noktalara etkisini daha iyi ölçüp, yeniden yorumlarım.

  Şimdilik bu haliyle fiyat performans ürünü denebilir. Şişesi pompali şekilde ve kullanışlı, bitse tekrar alırım.

  25 temmuz 2020 23:33 25 temmuz 2020 23:37


  3

  8. kabul etmek lazım çok başarılı değil. makyajı çözmüyor aslında ovalayarak söküyorsunuz makyajınızı. ben daha çok güneş kremini çözmesi için kullandığım için bu yağları, makyajı çözemeyen güneş kremini nasıl çözüyor diye soru işaretiyle kullandım. o anlamda güvenimi kazanamadı. ama ağır makyaj yapılmıyorsa, çift aşamalı temizlikte bence piyasadaki iyi yağlardan biri. süt kıvamına geliyor biraz yağlı his bırakıyor. ama en sıkıntılı konu koku. biraz baskın kullanılmış parfüm. beni rahatsız etti.

  26 temmuz 2020 11:42

  9. Uygun fiyatlı olduğu için aldım. Sadece güneş kremi temizlede kullanıyorum. iyi temizliyor. Ancak bende sivilce ve komedon yaptı. israf olmasin diye bitirmeye çalışıyorum. Komedojenik olmayan yağ bazlı temizleyici arayışındayım.

  6 ağustos 2020 19:18

  4

  10. Tam bir fiyat/ performans ürünü. Yaz başında indirimden deneme maksatlı 20 lira civarına aldım ve rutinimin bir parçası oldu. Aldığımdan beri her akşam güneş kremimi ve nadir de olsa yaptığım makyajı çıkarmak için kullanıyorum. Pompalı şişesi kullanım kolaylığı sağlıyor. Seyahatlerde yanıma almama rağmen çok fazla akma yapmadı. Makyaj yaptığım zamanlarda 1 pompa göz makyajım 3, 4 pompa da cilt makyajım ve güneş kremim için kullanıyorum ve bana oldukça yetiyor. Ben çıkarıcılığından memnunum. Bu yağ ile yüzümü hafifçe ovduktan sonra suyla yıkayıp ardından temizleme jeli kullanıyorum. Kuru ciltli olmama rağmen hafif bir yağlı his bıraktığı için jel aşamasını kesinlikle aksatmıyorum. Bu nedenle yağlı ya da karma ciltliler bu üründen kuru ciltliler kadar memnun kalmayabilir. Yağlı hissine rağmen bende ne sevilce ne de siyah noktaya neden oldu. Ayrıca ürün oldukça uzun süre gideceğe benziyor çünkü yaklaşık 3 aydır kullanmama rağmen dörtte biri bitebildi. Yüzümde en fazla 30 sn tuttuğum ve ardından temizlediğin bir ürün için yüksek meblağlar ödemeyi mantıklı bulmadığımdan ve bu yağdan beklentilerimi aldığım için bu şişem bittikten sonra da satın alarak kullanmaya devam edeceğim.

  14 ağustos 2020 12:34