yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  1. mini ketıl. Demir ya da plastik olabilir. Bir arkadaşım plastikte tadı daha güzel demişti. Çok şekil duranları da var ikili falan. 30 dan 150 ye gider fiyatı. Kahveyi koyuyosunuz köpürmeye başlayınca alıyosunuz üstünden. Bir köpürüyor o kahve, tadı bir güzel oluyor. iyi pişirmekten kaynaklı çiğlik kalmıyor yani. Bir kahvesever olarak bence alın çok pratik. 1 dkda oluyor.

  (yazar: Percheno) doldu.

  23 aralık 2015 01:38 23 aralık 2015 02:45

  2. evde en çok kullandığımız mutfak aleti. çaydanlığın yerini unuttuk desek yeridir. tchibo ve arçelik telve var.tchibo'nun son bir yıl içinde kapsül fiyatlarını uçurmasından dolayı nedense elim gitmiyor (gizlinot: inat ettim galiba ) ama türk kahvesi makinesi mutfakta sürekli çalışan mini kurtarıcımızdır.

  23 aralık 2015 09:54

  3. Alıp almama konusunda karasız kaldığım cihaz.

  Ancak benim bahsettiğim filtre kahve makinalarından. Eşimle birlikte tam bir kahve seviciyiz. Ancak gerekli mi bir ev için bilmiyorum.

  İŞyerimde var. Bir demlik kahve yapıldığında nerdeyse bütün işyerine yetiyor kahve. Ama biz evde sadece eşimle içmek için koca bir demliğe gerek yok diye sıcak bakmıyorum ammavelakin eşim pek seviyor ve istiyor. Bu tıpkı katı meyve sıkacağı, yoğur ya da ekmek yapma makinesi gibi. Bir heves alınıp sonra heves geçince bir köşede unutulur mu acaba diye düşünmüyor değilim. :)

  Neyse belki doğum günü bahanesi eder alırım. Bir taşla iki kuş vurmuş olurum...

  23 aralık 2015 11:56


  4. yıllar önce filtre kahve makinesi almıştım sonra hevesim bitti. şimdi evin bir köşesinde duruyor. son bir kaç yıldır nescafe dolce gusto kapsüllü makine kullanıyorum. avantajları da dezavantajları da var.

  dışarıda içmeye göre ucuza geliyor ama diğer evde yapılan kahvelerle kıyaslayınca çokta ucuz değil. bir de günde tek fincan içmekle kalmıyorsunuz evde olunca. temizlik derdi yok kapsül olduğu için. kötü tarafı her makinenin kapsülü farklı olduğu için tek markaya bağımlı kalıyorsunuz ve farklı markalar deneme imkanınız yok.

  23 aralık 2015 12:44

  5. filtre kahve için olanını aldığım fakat ultra gereksiz bulduğum için dolaplardan birinde hapse tıktığım makine. öyle "sabahtan akşama kahvemi doldurur doldurur içerim" ya da "4-5 kişi aynı anda kahve içiyoruz" gibi bir durumum olmadığı için, ayrıca yok kağıt filtre tak, o da ağartılmamış olsun ki bir de onun kaygısını taşımayayım falan diye uğraşmak cidden sıkıcı geldi. istediğim sertlikte de olmuyordu kahveler. artık french press kullanıyorum. hem içimi daha sert oluyor hem de daha pratik.

  türk kahvesi için olanına ise mutfak tezgahının baş köşesinde yer verdiğim makinedir aynı zamanda. ben arzum marka olanını kullanıyorum, memnunum. uzun zamandır kullanıyorum, her hangi bir arızası vs de olmadı. ve evet, ben de bir kahve bağımlısıyım.

  23 aralık 2015 17:40

  6. Türk kahvesine aşırı düşkün olduğum için 1 sene önce schafer markasının kahvecim makinasını aldım.İndirimde 300 lira civarına almıştım. 2 farklı pişirme fonksiyonu olduğu için ''normal ve közde kahve '' şeklinde hoşuma gitmişti.Ben çok beğeniyorum yaptığı kahveyi ne içinden çiğ bir tat geliyor ne köpüksüz oluyor severek kullanıyorum.

  (link: https://www.trendyol.com/schafer/kahvecim-siy01-turk-kahvesi-makinesi-p-32063044?utm_source=rrmktg&utm_medium=cpc&utm_campaign=rtb_nb_web Benim kahve makinam)

  14 aralık 2020 17:32

  7. fiyatlarında inanılmaz bir artış var filtre kahve makinelerinin.  2017'de 170 liraya aldığım delonghi marka kağıt filtreli makinenin şimdiki fiyatı 650 lira ki bence 650  lira etmez bu makine. tek bir tuşu var, ayarı falan yok, en basit makinelerden biri. 

  saçma sapan fiyatlara çıkabilen makinelerdir.

  2 ocak 21:19


  8. müsibetlerden kurtulamadık, 2020'nin son golü olarak espresso makinem bozuldu. 2017 yılında bana hediye alınan 400 liralık electrolux cappuccino makinem bozuldu, süt köpürtme ağzı çalışmıyor ve üstten su kaçırıyor tek ümidim hortum mortum sorunu olsun çünkü (link: https://www.akakce.com/espresso-makinesi/en-ucuz-electrolux-easypresso-eea111-fiyati,6771681.html güncel fiyatı) 1600 lira.

  konu kahve olunca bitti mi? bitmedi. 2018 yılında 80 liraya içim kan ağlaya ağlaya aldığım 400 ml termos şuan kaç para? (link: https://www.trendyol.com/starbucks/gri-celik-bardak-termos-350-ml-p-33873293 439 lira). hadi dedik stanley al, a101'den arkadaş yakın zamanda 300 küsura almış (link: https://kampanyabul.org/magaza-market-kampanyalari/bim-aktuel-cuma/bimde-stanley-yesil-termos-1-3-litre-149-tl-inceleme-ve-yorumlar.html 2019 fiyatı). ben 250 gram espresso 25 lira diye isyan ederken 200 gram nescafe gold olmuş size 80 lira. daha ne denebilir ki? son şok babamdan geldi. bim vip satmıyormuş, babam daha iyi çıkanı almayacağına göre bim vip'den daha düşük kalitede kahve getirdi... (gizlinot: lol)

  tanım: ev kredisi çekerek iyisinden sahip olabileceğiniz elektronik küçük ev aleti. eğer ardunio ya da raspberry ile 9 bar basınçla su basabilecek ekonomik bir çözüm bulursam ilgilenenlere haber ederim. onu da evde yapacaz artık galiba.

  2 ocak 23:20 2 ocak 23:22