yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (0)

  1. bir psikolog eşliğinde farklı farklı insanların hayat hikayelerini dinleyebileceğiniz bir youtube kanalı. çok farklı insanlar çok farklı hikayeler anlatıyor. olaylara bakış açınızı değiştirebilen, sizi olgunlaştıran ve insan duygularını öğreten bir kanal bence.

  gerçekten çok seviyorum, tesadüf eseri ayşe tükrükçüyü izledim, sonra diğer videoları izlemeye başladım. farklı kanallar izlemek isteyenlere tavsiyemdir.

  kendi uktemi kendim dolduruyorum :)

  20 ocak 16:22

  2. Son zamanlarda çok sıkı takipçisi olduğum YouTube programı.

  Gerçekten çok anlamlı bir iş yapıldığını düşünüyorum, farkındalık yaratmak ve empati sağlamak açısından bence çok yararlı bir program. Aynı zamanda ünlü sanatçıları da programa davet edip bilinmeyen yönlerini, hayatta yaşadıkları zorlukları görmemizi ve herkes gibi onların da insan olduğunu anlamamızı sağlıyor.

  En son Ogün Sanlısoy bölümüne denk geldim, eski bir bölümmüş fakat ben yeni gördüm ve hiç bilmediğim bir yaşamı olduğunu öğrendim. Oğlu otizmliymiş ve oğlunun bu farklılığıyla birlikte çok güzel yol kat etmişler mesela.

  Umarım yeni bölümler gelmeye devam eder.

  20 ocak 17:55

  3. youtube cahili ben ilk kez bir kanala tutuldum.

  çok ilgimi çeker oldum olası psikoterapi, psikanaliz konuları. hayatımda kriminal gerilim janrı dışında herhalde okuduğum tek tür kitaplar da psikiyatri ile ilgili(gizlinot: okul hayatımda okuduğum klasikleri saymıyorum) ve kendim de son 15 aydır terapi sürecinde olduğum için herhalde biraz daha ilgimi çeker oldu. 

  arkadaşım burcu esmersoy'un kısa bir videosunu gönderdi bu kanaldaki, o şekilde haberim oldu hatta ilk gördüğümde magazinsel bir kanal sandım izlemedim. 

  sonra çıkabilene aşkolsun. 

  annesi, babası tarafından öldürülen duygu'yu izledim. o sırada alışveriş yapıyordum bir mağazada, kulaklıktan dinliyordum kalakaldım. 

  şimdi de ayşe tükrükçü'nün hikayesini izliyorum. bitiremedim, ara verdim öyle bir vurucu. 

  o kadar güzel bir iş ki bence, ilk kez youtube bana işe yarar göründü. o hikayeler insanı dinlerken bile zorluyor ve hepsi içimizden.

  ayrıca gökhan bey o nasıl ses tonu, benim ekran karşısında size anlatasım geliyor. 

  27 şubat 00:54


  4.  bu kanalı  severek izliyorum ama sonrasında çok etkileniyorum. nerdeyse her videoda ağlıyorum, etkisinden çıkamıyorum.  hassas olanlar dikkatli olsunlar zira üzülebilirler. 

  27 şubat 05:55

  5. Katarsis x-tra isminin anlamı ne içeriğe neden böyle bir isim koymuşlar diye düşündüren. Bilen varsa mesaj kutuma bekliyorum

  27 şubat 18:40

  6. Gece gece benim ağlamaktan içimin dışıma çıkmasına sebep olan program. Bu programla ilgili duygularım çok karışık. Açıkçası ben hiçbir zaman "kötü durumda başka insanlar da var, benden kötü halde olanlar var" mantığıyla motive olabilen bit insan değilim, her insan kendi içinde ayrı bir dünyadır ve ayrı bir hayattır. Ben daha çok "burda böyle oldu, ama daha kötüsü şöyle de olabilirdi" diye kendi hayatım üzerinden olasılıklarla halime şükretmeye çalışırım. Ama yine de kendi adıma, travmatik hayatı olan (az ya da çok) diğer insanlarla bir şekilde kalben yakınlık kuruyorum, onlarla konuşmak bana iyi mi geliyor kötü mü fikrim yok ama onları "ya ben de böyle olsaydım şükür halime" değil de, "o da bunları yaşadı ve ne kadar güçlü, dağ gibi karşımda, ben de güçlü olabilirim, hepimiz olabiliriz, birbirimizden eksiğimiz yok be hayatta var olabiliriz" düşüncesiyle dinliyorum. Genelde programı izlemek beni bir süre kötü etkiliyor, bol miktarda ağlıyorum, ama etkisinden biraz çıkıp sakin kafayla ele alınca ve kişiler üzerinde düşününce bana bir şeyler kattığını düşünebilirim. Biraz karmaşık veya uzun yazdım ama umarım kendimi ifade edebilmişimdir. Programın izlenmesini tavsiye eder miyim, bilmiyorum bence herkesin vereceği tepki çok kişisel, kimine göre vakit kaybından başka bir şey olmazken kimi çok sevebilir.

  29 mayıs 00:20

  7. Herkesin sevemeyeceği bir program ama ben çok seviyorum ve her bölümünü izledim.  İnsanlar neler yaşıyor şükür halimize diyen bir insansanız izlemeyin size bir faydası yok. Biraz daha empati sahibi bir insan olduğunuzu düşünüyorsanız mutlaka izleyin. 

  Anlık karşılaştığınız insanların uyumsuz ve ters davranışları veya hayatımızda olan insanların bizim kabul ettiğimiz veya etmek zorunda kaldığımız düzene ters olan davranışlarını kabul edilebilir veya anlaşılabilir kılıyor bu program. Tabi ki her sorun yaşayan uyumsuz olacak değil ama eğer bir sorun yaşadıysa ve düzeniniz böyleyse ben bu düzende yokum diyerek tepki veriyor insanlar. Anlayışlı olmayı, yerine düşünebilmeyi, hissedebilmeyi, anlayabilmeyi, yardım etmeyi daha mümkün kılmaya yardımcı oluyor. Ama dediğim gibi eğer biraz empati yapabiliyorsanız. 

  Buna karşılık dünyanın ne kadar kötü bir yer olduğunu, herşeyin insanlar için mümkün olduğunu ve insan soyunun tükenmesinin dünyanın hayrına olacağını ve bunun sonucunda bilinçli yaşatılan tüm acıların biteceğine de inanmama yardımcı oluyor. Gördüğünüz gibi sizi bir çok ikilem ve duygu seli içinde bırakan bir program :) sunucunun ses tonu, yaklaşımı ve konuşması ise ayrı bir güzellik katıyor. 

  29 mayıs 04:14