yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

  1. Virtüözleri tarafında neredeyse konuşturulan müzik aleti. Dinlemesi mükemmel, çalmayı da çok isterdim. Belki bu yaştan sonra başlar ufak ufak bişeyler çalarım. En büyük hayallerimden biridir. Sevenler için benimle aynı yıl doğan bir keman sanatçısı, tabi o kemanını konuştururken ben makina mühendisi oldum:)) (link: http://m.youtube.com/watch?v=mOY2NQdFHuc Nicola benedetti)

  10 eylül 2014 13:41

  2. aklıma türkan şorayın ateşli çingene filmi esnasında yaşadıklarını anlatması geldi. bi sahnede ediz hun keman çalar. artık o sahnede türkan şoray ağlayacak sanırım. ediz hun keman çalmayı bilmediği için saçma sapan sesler çıkar. ağlamak zorunda olan türkan hanım bi türlü role giremez. ben de olsam kopardım.

  gerçekten kemanı ağlatanlar vardır. farid farjad gibi. çalması zor. merak ettiğim insan nasıl şaşı olmaz. ben gözler ağrır ya. bi ara bnd kızları vardı severdim.(link: http://www.youtube.com/watch?v=8otIURKQXSg victory)

  10 eylül 2014 15:18

  3. dokuz yaşımdan on üç yaşıma kadar ara vererek çaldığım/çalmaya çalıştığım müzik aleti. akort ederken tellerini koparıp gözümü çıkaracağımdan korkmuşumdur. bir kaç kere telini (ne hikmetse hep mi teli olurdu bu) koparmış, ön dişi yeni çekilmiş ilkokul çocuğuna dönen kemanımla dolaşmışımdır. aksatılmayı sevmez. bir iki gün bile olsa çalmazsanız geriye düşersiniz. çalmaktan parmaklarınız nasır tutar, kollarınız ağrır. en basit şarkıları bile çalmaya geçmeden önce bir iki ay boş yay çekersiniz. çalması gözden çok parmak işidir, ya da benim için öyleydi emin olamadım şimdi. ne kadar küçükken uğraşılmaya başlanırsa o kadar iyi olur bence. son olarak; lise sınavı, şuydu buydu diyerekten bir köşede kutusuyla tozlanmaya bırakılması hüzünlerin en büyüğüdür :(

  10 eylül 2014 17:42


  4. Küçükken caldigim lakin bozuk ve ezberci eğitim sistemi yüzünden vakit ayiramadigim enstrüman.

  (link: http://www.david-garrett.com/ david garett)

  Albümleri, coverlari, canlı performansı e birazcık karizmasiyla yıllardır favorim

  10 eylül 2014 17:55 10 eylül 2014 17:56

  5. Benim de maalesef konservatuvara gitmeyip kendi çabalarıyla çalmaya çalışan çoğu kişi gibi bir küs bir barışık günlerim oldu kendisiyle. Başka bir şey okurken (hele ki mühendislik) gerçekten çok zor oluyor. Bir ara azmedip bir dönem boyunca ders aldım. Hoca her gün pratik yapıyorum zannediyordu ama nerde? Benim devamlı quizim projem olurdu. Kemana ancak haftada iki saat çalışabilirdim. Suzuki'nin 4. kitabına kadar geldim, vivaldi konçertolarına geçtim ama sonra dersler iyice ağırlaşınca bırakmak zorunda kaldım. Zaten vibrato yapmadan da pek bir içine giremiyor insan o ruhun. Şimdi tekrar çıkardım, Suzuki'den çalışıyorum kendi kendime, bu sefer olacak gibi, bakalım :)

  31 ağustos 2015 14:01

  6. Her yaz mutlaka bir enstrüman çalma arayışına girerdim en son da keman öğrenmek istedim ama öğrenmesi gerçekten zor . En pratik şeyi bile saatlerce yaptıran bir hocamdan ötürü de bıktım ,sabırsız bir insanım galiba bu konularda. Ama sesi gerçekten pek hüzünlü geliyor bana da ama yine de bir gün çalmak isterim amatörce olsa da bu ve Çello çalmak hep aklımın bir köşesinde kalacak malesef.

  31 ağustos 2015 14:07

  7. 10 yasinda3/4 lük bir öğrenci kemanı aldım. İlk ay 2 parça öğrenince "oleeeyy" dedim. Bu keman aslında kolay. Sonra okul açıldı gidemedim. Yaz tatilinde tekrar gittim baştan aldılar. 1-2 sene yine gitmedim. Yaz tatilinde gittim yarıdan aldılar derken hiçbir şey ogrenemedim diyebilirim. Şimdi gül ağacından yapılmış 4/4 lük bir kemanın var. Geçen yaz aldım. Belki bir gün elime alır bir anda bach gibi çalmaya başlarım diye odamda kenarda duruyor hep. Parmaklarim la telinde mi notasina mi telinde si notasina re telinde la notasina (sol telini kullanmıyorum zaten ) zar zor yetişiyor. Öyle kısa parmaklarım da yok aslında :D. Neyse. Şimdi de hayalim piyano çalmak..

  6 temmuz 2017 13:04


  8. Bu arada saçma sapan şarkılar caldigimi belirtmek isterim (bkz: süt içtim dilim yandı)

  6 temmuz 2017 13:06

  9. zordur, güzeldir, ömür boyu kendine bağlar. Zamanla sol el parmak izlerinizi siler, boyun ağrısı yapar. çok çalınan günler parmaklarda his kaybı yaşatır. reçine tozundan öksürtür, bazen burun tıkar. hüzne gider, mutluluğa gider, karanlığa gider, umuda gider. kimi elektro sever, kimi benim gibi ahşabın tınısını. her zaman favorim olacak tek enstrüman. 

  4 şubat 2018 01:18