girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (42)
  • medya (1)

1. Gözleri çerçeveleyen ve anlam katan kirpiklerimizi dökmemek ve güçlendirmek için es geçmememiz gereken yöntemlerin tamamı. Belki de en çok dikkat edilmesi gereken husus göz makyajını çıkarırken iyi bir temizleyici kullanmak ve kirpikleri hırpalamamaktır. Bunun için gözlerinizi pamuğa döktüğünüz temizleyici ile hemen ovalamak yerine pamuğu otuz saniye kadar gözünüzde bekletip ardından zarif hareketlerle silmek pamukta dökülen kirpiklerinizi görme olasılığını belirgin düzeyde azaltır.

Bunun dışında yatmadan evvel piyasada birkaç çeşidi bulunan kaş kirpik güçlendiricileri kullanılabilir. badem yağı da bu konuda oldukça başarılı. Ben ise son bir kaç haftadır haftada üç dört defa göz çevremi nemlendirmek için çok çok az hindistan cevizi yağı kullanıyorum, bu sırada yağı kirpik ve kaşlarıma da hafif masaj yaparak sürüyorum. ve inanır mısınız bu kadar kısa sürede dahi kirpiklerim gözle görülür şekilde uzadı ve parlaklaştı. Şiddetle tavsiye ederim efendim.

25 aralık 2013 12:35

2. ihmal edilmemesi gereken güzellik rutini. badem yağı ve hindistan cevizi yağı önerilerine tüm kalbimle katılıyorum. bu kıymetli tavsiyelere hint yağını da eklemek isterim.

ayrıca çok eskilerin kullandığı bir kocakarı yönteminde bademler hiç bir şey eklemeden bir tavada kömür gibi olana kadar güzelce yakılır. sonra havanda dövülür ve kırklanmış gibi sanite edilmiş cam bir kap içinde, üzerine çıkacak kadar zeytinyağı koyularak bekletilir. sonra süzülür. kaş ve kirpiklerin bakımında kullanılır. ancak göz hassas bir organdır malum. tüm bunların hijyenik şartlar altında yapılması gerekir. ayrıca bu tavsiyenin mesuliyeti yazara değil koca karılara aittir. gözünüze badem sokup sonra benim yakama yapışmayınız rica ederim.

1 ocak 2014 22:43

3. maskaraların ve onu çıkarırken yapılan temizleme işleminin tahribatını ortadan kaldırmak ve yaş ilerledikçe kirpiklerin elimize gelmesini engellemek adına yapılması elzem olan işlem. badem yağı vb yağları kullanırken temizliğe çok dikkat edilmeli zira göz çok hassas bir organdır. yağlarla uğraşamam diyenler için mavala kaş kirpik besleyiciyi tavsiye ederim.

6 ocak 2014 00:19


4. kalın telli, uzun ve kıvrık olmasına rağmen pek sık olmayan kirpiklerim için şunu uygulamayı düşünüyorum: (gizlinot: işe yaramazsa RapidLash ya da Mavala serum alabilirim)

"Hint yağı ve kakao yağı ile yapacağınız karışım ile daha uzun ve gür kirpiklere sahip olabilirsiniz. Ancak maskeyi hazırlarken dikkat etmeniz gereken konulardan biri, maskeyi mutlaka cam kâsede hazırlayın ve metal kaşık yerine tahta ufak bir kaşık kullanın.

Ufak bir cam kâsenin ya da kavanozun içine, bir yemek kaşığı kakao yağı ve bir çay kaşığı Hint yağı koyun ve karıştırın. Ardından bir tencerenin içine bir miktar su koyup ocakta suyu kaynatıp ocaktan alın. Kaynar su olan tencerenin içine cam kâseyi koyun ve içine su kaçırmadan Hint yağı ile kakao yağını karıştırmaya devam edin. Karışım macun kıvamını alınca tencerenin içinden çıkarın ve soğumaya bırakın.

Geceleri yatmadan önce bu karışımı gözlerinize kaçırmadan, damlatmadan ucu pamuklu kulak çöpü ile kirpik diplerinize değecek şekilde sürün. Düzenli olarak 15 gün devam edip sonra bir hafta ara vererek tekrar başlayabilirsiniz. Gözlerinize kaçar ve herhangi bir alerjiye sebep olursa, uygulamayı bırakın. Bu maskenin kısa sürede kirpiklerinizi gürleştirdiğini göreceksiniz. Şayet kaşlarınızda seyrek ve kısa ise kaşlarınıza da aynı uygulamayı yapabilirsiniz."

kaynak: (gbkz: kadınlar kulübü)

9 mayıs 2014 13:07 9 mayıs 2014 13:08

5. (bkz: mavala eyelite double-cils kirpik güçlendirici)

12 ocak 2015 18:27

6. göz çevresi kırışıklığını gidermek için sürdüğüm ceviz yağının benim hobbit kirpiklerime gerçekten çok faydasını gördüm.

hem sıklaştılar hem de uzamaya başladılar.

13 ocak 2015 00:04

7. saç dökülmesi için kullanılan tabletlerin kesinlikle fayda sağladığı bakım türü. saç dökülmeme çok faydası olmayan tabletler kirpiklerimi uzatıyor ve sıklaştırıyor.

13 ocak 2015 00:53


8. Sanırım yakın zamanda yoğunlaşacağım bakım türü. Bende kirpik dökülmesi başladı bir kaç gündür.

13 ocak 2015 03:08

9. hakkında bir çok saçma sapan bilginin dolandığı bakım. daha bilimsel bilgiler ve bakımlar için şu linke bakabilirsiniz.

http://www.badem-yagi.org/search?q=bdmyagikrpkx

15 mart 2015 15:16

10. 2-3 haftadır göz makyajımı hindistan cevizi yağı ile temizliyorum ve dün fark ettim ki kirpiklerim dolgunlaşmış acaba göz yanılsaması mı dedim en yakın arkadaşıma sordum o da onayladı hem temizleyici masrafım yok artık hem de bakım yapıyor daha ne olsun

15 mart 2015 15:52