sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (45)
 • medya (2)

1. benim de vücut şeklim. evet ideal ve güzel görünen bir vücut şekli. oranlı bir alt ve üst beden, ince bel.

ancak dışı sizi içi beni yakar.

biraz kilo alsam önce popom büyüyor, basenlerle birlikte. popom büyüyünce bacak boyum kısalıyor. yapı olarak kassız bir tene sahip olduğum için, yumuşak etlere-spor yapmakla elde edilen sıkılıkta bile- selülitler doluşuveriyor.

ayıptır söylemesi bütün derdim popom. tüm egzersizlerde %90 yoğunlaştığım bölge. aman sarkmasın, aman genişlemesin... (gizlinot: o ayılıp bayıldığımız modeller bütün günlerini spor salonlarında geçiriyorlar, o emeğe mümkünse kaymağını yesinler.)

kim kardashian'ı ayakta alkışlıyorum çoğu zaman. benimkinden 3-4 beden(gizlinot: bedeninden emin değilim ) daha büyük bir kütleyle (gizlinot: hem çocuk falan da doğurdu), başa çıkabiliyor.

armut tip vücut da bu dertlerden muzdariptir. ama elma tipler basensiz selülitsiz popo ve uzun bacaklarıyla sorunsuzca(gizlinot: gerçi onlar da düz bel ve karın- göbekten muzdaripler ) arzı endam ederler.

13 eylül 2014 21:02

2. Çok sevdiğim dümdüz inen diz hizasında elbiselerin bende iğrenç durmasına neden olan vücut tipim. Önce üstten göğüsler geriyor kıyafeti, bele gelince bir yapışıyor, sonra bir daha yanlardan gerilince ağzı burnu kayıyor tabii.

Pantolonlar da kalçadan olur belde bir karış boşluk kalır sürekli terziye verip bele pens attırmak zorunda kalırım.

Sevdiğim kombinasyon kalça genişliğini gizleyecek bol, tiril tiril bir pantolon veya etek üzerine de belin oyukluğunu ve göğüsleri ön plana çıkaran dar bir üst şeklindedir.

13 eylül 2014 21:18

3. gece gece vücut ölçüsü aldırdınız ya bana. kilo vermemle beraber armuttan kum saatine evrilmişim meğerse omuz çevresi 95 kalça 95 bel 65. hey bu kalçalar 108leri görmüştü.. omuzla kalça oranını da nasıl birebir yakalamışım ilginç. yalnız armutla yakın akraba bunlar kilo al pıt armutsun bi 7 8 kilo ver pıt kum saati.büyük göğüs olayının vücut tipi belirlenmesinde etkili olduğunu düşünmüyorum. bir kadına karşıdan baktığınızda bel kalça oranından belli ediyor zaten kendini. ne kadar kalça büyümesinden şikayetçi olunsa da elma tip vücuda göre öpüp başınıza koyun armudunuzu kum saatinizi.

13 eylül 2014 21:48

4. 88-58-89la sahip olduğum vücut tipi.

Şimdi ipekyol'da roman'da falan bazı elbiselere girdiğimde korse giymişim gibi sıkıyor. İçinden çıkmam için kabin dışından yardım çağırmam gerekebiliyor.(göğüsüm sıkıştığı gibi klostrofik bir panik haline girip elbiseyi o an yırtmak istiyorum sözlük. O haldeyken iyice beceriksiz hale geliyorum ve iyice panik yapıyorum. )

Ama oturan elbise de güzel duruyor diyebilirim. Sade ve düz kesimli ama tam oturan elbiseler bu vücut tipine sanki daha çok yakışıyor.

Ama piyasadaki giysilerin bu vücut tipine göre üretildiği bir mittir. Üst ayrı alt ayrıyken bir sorun oluşturmaz ama elbise ararken özellikle zorlandığım çok oldu. Bence armut tipi vücut daha çok baz alınıyor ki satış stratejisi açısından daha yaygın olmasıyla daha uygun bir seçenek.

Kilo aldığımda ise ayva göbeğe sahip olmaya meyilliyim maalesef.

13 eylül 2014 21:50 18 ekim 2015 00:44

5. 40 bedenle ve hafif kalınca bir belle(gizlinot: simit :() mensubu olduğum vücut tipi. Şans versem ne cevherler çıkar ama bende o hırs yok. Mutluyum halimle.

Fakat kendini kolay kolay beğenmeyen biri olarak vücut tipimi çok sevdiğimi itiraf ediyorum. Çok avantajlı, fazla kiloları asla belli etmiyor. Kıyafetler güzel duruyor genelde. İnce bel zaten en beğenilen şeylerden biri.

O yüzden nankör olmayıp vücut tipimi takdir ediyorum ara sıra.

13 eylül 2014 22:20

6. Küçük denilebilecek memelerle benim de mensubu olduğum vücut tipi.

Genel olarak sevsem de, bir hafta egzersizi bıraksam omuzlar 90 derece yıkanmış kazak gibi bi çekmiş bi küçülmüş geliyor gözüme, popo ise allaha emanet almış başını yürümüş. Boş bırakmaya gelemiyorum. Selülit deseniz benim bir parçam artık onlar. Herşeye rağmen seviyorum (gizlinot: ahh memeler bir beden daha büyük olsaydı... )

13 eylül 2014 23:17

7. En ideal vücut tipi diye bildiğim şey. Ben memnun muyum eh bi 6-7 kilo versemm oh mis ama geniş omuz ve iri göğüs hoş değil pek. Bende sahibim bu tipe orantılı durmak güzel cidden

14 eylül 2014 01:17

8. Diğer vücut tiplerine göre fazla kiloları pek belli etmediği bi gerçek! Hem orantılı duruyo hem seksi. Yeme de yanında yat :)

14 eylül 2014 02:00

9. Hayatım boyunca kızların yoğun olduğu sınıflarda ve bölümde (biyoloji) okumak zorunda kaldım etrafımda 10 kişiden dokuzu kızdı,maalesef gözlemlerime dayanarak bende dahil bu vücut tipi en ender ve güzel olanı oranı tam manken ölçüleri ancak her türk kızı kendini bu kategoriye sokuyor.

14 eylül 2014 02:12

10. Beli ince göğüsü a ya da b cuptan fazla olmayan 34 36 bedende bile doldurmayan bir popo kum saati değil muz biçimi vücut tipidir. bakınız:(link: http://explore.idojour.com/wp-content/uploads/2012/08/Screen-Shot-2012-08-07-at-8.51.22-AM.png ) kum saatine en iyi örnek:(link: http://kussadasi.com/wp-content/uploads/2014/07/Kim-Kardashian-kussadasi.com-27.jpg ) böyle bir vücut tipi ankara'da görmedim daha.

14 eylül 2014 02:16 14 eylül 2014 02:20