yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

  1. Ukte (yazar: muskulpesentim )

  Çocukken zorla gönderildiğim için bir süre dinden uzaklaşmamı sağlayan yer olmakla birlikte kuran eğitimi verilen yerdir. Kuranın içeriği değil, okunuşu anlatılır. Halbuki kuranı okumaktan çok anlamak önemlidir. (gizlinot: nerem doğru ki )

  4 ocak 2017 19:05

  2. beyin yıkayacaklarına ahlak, insanlık öğretilmesi gereken yerdir.

  not: öğretilmez ama, öğretilmesi gerekir.

  5 ocak 2017 19:44

  3. Gitmedigim icin cok mutlu oldugum yer.

  Iyi ki de gitmemisim be.

  5 ocak 2017 22:07


  4. dini eğitim için çocuğu çok sıkmadan gönderebilirsiniz. ancak her yaz ya da tüm sene boyu yollamak da acımasızlıktır. bırakın, ilerleyen yaşlarda kendi kararlarını kendileri versinler. ayrıca kuran kursu adı altında birçok sahtekarlar var. islamı doğru şekilde öğretmeyi bırak, çocuklara aklınıza gelebilecek her türlü kötü şeyi yapabilirler.

  6 ocak 2017 17:02

  5. benim için ayağımın merdivenlerde burkulup ağrımasıyla, hocadan erken eve gitmem için izin istemem ve saatlerce beni ağlattıktan sonra zar zor eve yollamasıyla gitmeye tövbe ettiğim kurstur. küçücük aklıyla arkadaşım daisy'nin koluna gireyim zor yürüyor, onu bırakıp gelirim demişti de ona da izin vermemişti kadın. sokakta ağlayarak sekerek yürüdüğümü hatırlıyorum. siz cennete gidecekseniz ben gelmeyeyim hoca!

  28 nisan 2017 00:11

  6. kuran kursunda çok şükür burda yazılan saçma sapan muamelerle pek karşılaşmadım gerçi zaten çok da gitmemiştim sdsdf, hoş bana üniversiteyi bırakıp medreseye devam etmem gerektiğini söyleyen ve bir yerlerde hocalık yaptığına emin olduğum bir tiple karşılaşmıştım ya neyse.

  bu tip yerlerin çok iyi denetlenmesini ve hocaların en azından üniversite mezunu kişilerden oluşması gerektiğini düşünüyorum çocuklara iyi örnek olması açısından. aksi takdirde demin bir girdide gördüğüm gibi kız çocuklarına okulun günahkar bir ortam olduğunu aşılamaktan geri kalmayacaklar. tabi aynı günahkar ortama kocaları ve oğulları girerken sorun olmuyor nedense. ay neyse sinirlendim, daha da yazarım da başka başlığa artık.

  28 nisan 2017 00:12

  7. küçükken mahalledeki tüm kızlar başlarını bağlayıp gidiyor diye özendiğim kurs. bir iki ben de gideyim dedim ama annem hiç oralı olmamıştı. okulda din dersin var orada öğreniyorsun tüm sureleri gerek yok demişti. akıllı kadın.

  28 nisan 2017 13:41 28 nisan 2017 13:43


  8. Orta ikinci sınıfın yaz tatilinde gitmiştim. Hiç istemiyordum çünkü erken kalkacaktım, havuza daha az girecektim zaten bütün sınıf benden küçüktü. Alfabeyi ilk ben çözdüm ama sonra iyice saldım. Herkes beni geçmiş sular seller gibi cüzü okuyorlardı derken annemleri ikna ettim ve bıraktım. Yıllar sonra üniversitede arapça dersi aldım çünkü çoğu ders 3 krediyken arapça 4 krediydi ayrıca öğretmeni de bol keseden not veriyordu sonra dersleri asıp öğretmenin gıcıklığını kapıp ucu ucuna geçtim. Aradan bir dört yıl geçmişti televizyonda bir hoca cocuklara Kur an dersi veriyordu hem gıpta ettim hem hırs yaptım 2011 yılında hatim indirecek seviyeye kendi çabamla getirdim. Kursa gitmesem alfabeyi az buçuk okumayı zor öğrenecek ya da hiç öğrenemeyecektim çünkü bir yaştan sonra yeni bir alfabeyi sökmek çok zor. Devam etsem o yaşlarda hatim indirip ergenlik dönemi sebebiyle bırakıp sonra da nasılsa biliyorum deyip hiç devam etmeyecektim. İyi ki gitmişim diyorum, ben Tuzla'da bir camiye gidiyordum temel ilmihal bilgisi dışında hoca hiç birşey anlatmadı hatta ben edebe uymayıp bacaklarımı uzatırdım tatlı dille bir kere uyarmış bende dinlememiştim yani hocadan yana baskı görmüyorduk. Bence müslüman olan her aile çocuğuna kendi kendine ya da bir hoca yardımıyla elif ba yı öğretmeli çocuğun zihninde kalsın isterse ileride devam ettirir isterse ettirmez.

  29 nisan 2017 01:31

  9. komşumuzun kızı gidiyor diye 3 defa yazılıp 3ünde de en fazla 1 hafta gittiğim yer.

  29 nisan 2017 02:06

  10. Benim gözümde ingilizce telaffuzu öğrenip aksanlı konuşurken konuştuklarının bir kelimesini anlamamaktan farksızdır kur'an kursuna gidip elif ba öğrenmek.

  Çocuğumu buna göndereceğime arapça kursuna göndermeyi yeğlerim, en azından ne okuduğunu, ne söylediğini bilir.

  Benim gitmediğim kurstur aynı zamanda. Her yaz yazlığa giderdik; koşar, oynar, yüzerdim. İyi ki gitmemişim.

  Ben kur'an-ı kerim'i mealinden okurum. Hiçbir çeviri mükemmel değildir belki ama okuduğumu anlarım en azından.

  29 nisan 2017 21:34