girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (31)
  • medya (0)

1. kuru ciltlerde kupkuru, kek gibi durmayan, kuru bölgeleri öne çıkarmayan, pudra içermeyen krem ve likit fondötenler..

marka / ürün şeklinde öneriler yapabilirsiniz.. sivilce yapıp yapmadığını, kapatıcılığını, transfer olup olmadığını belirtirseniz süper olur.

(gizlinot: böyle bir başlık aradım, bulamadım) (gizlinot: daha önceden açılmış başlık varsa oraya taşınabilir)

6 aralık 2015 12:56

2. Bobbi brown skin foundation. Ben de sivilce yapmadi. Kapaticiligi ve kaliciligi orta. Cilde saglikli bir görüntü veriyor ve kurutmuyor.

6 aralık 2015 13:09

3. mac-face and body

nars-sheer glow

bourjois-healty mix serum

6 aralık 2015 15:56


4. Fondoten olarak mac f&b >> çok sevdiğim ama kullanamıyorum rengi olmuyor. Cildi kurutmaz, pullanma yapmaz, sağlıklı bi görünüm verir.

Fondoten sayılmaz ama gosh bb ve gosh cc krem hiç kurutma yapmadan baya nemlendiren bi cilt ürünü ve çok hafif bi ürün.

6 aralık 2015 16:26

5. make up forever hd kesinlikle.

6 aralık 2015 17:06

6. ucuz yollu bir şeyler arıyorsanız rimmel london, wake me up fondoten çok çok kapatıcı olmamasının yanında kuru cilde sağlıklı bir ışıltı katıyor.

6 aralık 2015 20:10

7. Bir zamanlar pul pul dökülen buruna, kaşlara sahip olduğumda elimde ki cildime iyi gelen fondötenlerden biri;

-clinique-superbalanced makeup teint (örtücülüğü orta, çok sağlıklı bi cilt görüntüsü sağlıyor)

-Lancome teint miracle ( my skin but much much much much better; kullandığım en iyi fondötendi, neden bir daha almadım bilmiyorum; bak şimdi canım çekti)

Uygun fiyatlı olarak; max factor - whipped cream diyebilirim (örtücülüğü yüksek, mat bir yapısı var ama asla kalıp gibi durmuyor)

6 aralık 2015 20:43


8. Bence kuru ciltliyseniz ve hafif kapatıcılık size yetmiyorsa, asıl sorun başlıyor zira kapatıcılığı yüksek ürünler mecburen daha yoğun pudralı oluyor, kuru cildinizde güzel durmuyor.

Yapısı incecik, her şeyiyle beğendiğiniz bir diğer fondöteninse kapatıcılığı yeterli gelmiyor, bir yerden ödün vermek zorunda kalıyorsunuz.

O yüzden aşağıda genel haliyle beğendiğim fondötenlerin yanına "gizlinot"larımı bıraktım ve arayışım devam ediyor. Buradaki önerileri de dikkate alacağım. benim hala umudum var.(gizlinot: swh)

Benim cildim kuruya dönük normal gibi bir şey aslında, öyle "kuppkuru" değil.(gizlinot: swh) genelde burnum ve çevresi kurumaya, kışın ten ürünü kullandığımda pütür pütür durmaya meyilli.

- (bkz: clinique superbalanced makeup teint fondöten)(gizlinot: çok güzel bir ürün, keşke bir tık daha kapatıcı olsa)

- (bkz: revlon colorstay whipped fondöten)(gizlinot: katı yapısı kullanım açısından çok sevmediğim tek yönü. Fakat hiç kurutmuyor, o yönden korkunuz olmasın)

- (bkz: astor skin match fusion fondöten)(gizlinot: keşke en açık rengi o kadar koyu olmasa)(gizlinot: belki bir gün astor da tr'ye gelir diye eklemek istedim)

6 aralık 2015 23:16 6 aralık 2015 23:18

9. Bence (bkz: rival de loop natural lift fondöten) de bu listede olması gereken fondötenlerden.

Yoğun yapısına aldanmayın, aydınlık bir bitişi var ve bende sivilce yapmadı.

18 ocak 2016 22:46

10. Kesinlikle mac - face and body. Gerçekten cildim aşırı kuru-kuru kategorisinde. Bugüne kadar 10a yaklaşık fondöten denedim (sephora, clinique, estee lauder, l'oreal, nars, maybelline...) Uygulamadan önce ne kadar cildimi nemlendirirsem nemlendiriyim hep yüzüm o fondöteni kustu ya da cildimin kuruluğu aşırı belirginleşti. O yüzden bir de face and body deniyim dedim ve gerçekten bundan sonra başka fondöten kullanamam. İlk başta şişeyi çalkalayıp kullanacağım miktarı elime sıkıyorum ve daha sonra hafif nemli süngerle yüzüme uyguluyorum. Ne kuruluk ne başka birşey. Yüzümü inanılmaz sağlıklı ve canlı göstermesi de cabası. Kapatıcılık konusunda ise çok kapatıcılık isteyenler 2 kat uygularlarsa istediklerini elde edebilirler. 2 boyu var ben büyük boyunu aldım bana en az 1,5 sene gider fiyatı da gramajını düşünürsek uyguna geliyor yanlış hatırlamıyorsam 100-110 tl arasında birşeydi. ben nötr alt tonlu beyaz tenliyim bendeki rengi n1.

18 ocak 2016 23:18 ed.26 şubat 2016 15:38