yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (95)
  • oylar (63)
  • medya (8)

  1. Emektar kışlık fondotenim. Günlük kullandığım için çok test etme şansım oldu ve neredeyse 3. Şişem bitmek üzere. bir kere oldukça kalıcı. Kusurları örtmede son derece başarılı, yüzde maske gibi durmuyor ve ne parlak ne de mat bi bitişi var.

  Özellikle benim gibi sari alt tonluysaniz, şans vermeye değer.

  26 eylül 2014 15:04

  2. yapısı oldukça güzel olan fondöten. ne çok mat ne de çok parlak bitişli. kokusu da çok güzel. fakat bendeki renginden dolayı mı bilmiyorum ama sürünce sanki oksitlenme yapıyor. buğday tenli olmama rağmen, bendeki rengi 150 radient beige yüzümde çok sarı duruyor. kalıcılığı çok iyi.

  11 kasım 2014 19:21

  3. sarı alt tonlu fondöten serisi. kullandığım renk 125 natural rose ama içerisinde pembelik namına birşey yok. ama yapısı true match'den daha güzel. true match'in bende yarattığı yapış yapış his bunda olmuyor. her cilt tipine gider sanırım çünkü ben karmayım ve çok fazla bir parlama yaptığını söyleyemem. tek sorunu fazla sarı olması ama o da allıkla falan dengelenebilecek cinsten.

  7 aralık 2014 14:32


  4. standdaki kız bana 6-7 tane tester vermişti.. henüz 1 tane kullandım, bitişi güzel , ne çok mat ne de parlak, diğer ürünleri kolayca dağıtabiliyorum (kontur, allık vs).. ancak bende sivilce yaptı..

  edit: 2.denememde altından bepanthol nemlendirici sürdüm ve neredeyse hiç sivilce yapmadı.

  28 aralık 2014 18:50 19 ocak 2015 11:45

  5. aynı serinin rujunu resmen kazıyarak çıkardığım için fondötenine de kuşkuyla yaklaşıyorum. ne kadar güzel bir etki yaratırsa yaratsın kalıcı olmak adına gözeneklerime yapışırsa ve ben bunu pamuğu tenime sürdüğüm halde göremezsem, dolayısıyla cildimi mahvederse diye korkuyorum. durduk yere sivilcelenmek istemiyorum.

  28 aralık 2014 19:05

  6. yaklaşık bir yılı geçkin bir süredir kullandığım fondötenim.loreal ın fondötenlerini drugstore markalar arasında en iyi olanlar benim için.bendeki rengi 125 numaralı olan.bulabildiğim en açık rengi bu. yine de koyu kaldı bana. true match fondötenle karıştırarak tam kendi rengimi elde ediyorum. cildimi kurutmuyor. tabi iyi nemlendiriyorum. kapatıcılığı da gayet iyi benim için. bitirmeme çok az kaldı. yalnız şu dönemler yüzümde deli gibi sivilce çıkmaya başladı. ki ergenlik çağımda hiç bu kadar sivilcem olmamıştı. sivilceler stresten mi yoksa bu fondötenden mi diye düşünmekteyim. başka bir süslünün de aynı sorunu belirttiğini görünce yazmak istedim.şu an için kullanmayı bıraktım.üç dört gündür kullanmıyorum.sivilcelerim iyileşti.

  17 ocak 2015 18:54

  7. 125 numaralı fondötenini alalı 1 hafta oldu (sevgililer günü indirimi sağolsun) ama biraz önce kullanabildim. Gözenekli yüzümde mükemmel durdu diyebilirim gözenekleri gizledi yapay görünmüyor renginde bir sorun yok kalıcılığı hakkında henüz bir şey söyleyemeyeceğim sanırım :)

  18 şubat 2015 18:02


  8. mat olması, dokusu çok güzel ama orta kapatıcılığı bana yetmeyen fondötendir. fiyat performans açısından yağlı ciltlere uygun fondöten.

  20 nisan 2015 21:09

  9. mat bir yapıya sahip , sarımtrak bir fondöten. "ben fondöten sürdüm" diye bağırıyor resmen. ayrıca, oksitlenme yaptı bende. kısacası, hiç ama hiç sevmedim

  20 nisan 2015 21:23

  10. bu aralar (yaklaşık 2 haftadır) günlük olarak kullandığım fondöten. sevdim mi sevmedim mi karar veremiyorum.

  kendi rengimi almadan önce annemin neden aldığını bilmediğim kimseye uymayan rengini ara ara deneyip çok beğenmiştim. kendi rengimi gidip aldığımda nedense aynı hissi yakalayamadım.

  kalıcılığını başarılı buldum. cildimden kaynaklı bir kusma veya pul pul olma durumu olmadığı sürece (gizlinot: son zamanlarda kafasına göre kuru veya nemli takılan bir cildim var ), makyajımı temizleyene kadar yüzümde kalmayı başarıyor. yalnız bulaşmaz algısını tam çözemedim çünkü kıyafetlerime bulaşmasa bile (gizlinot: ki çok çaba sarfedilmezse bir fondöten kıyafete nasıl bulaşır bilemiyorum, belki gömlek yakası olabilir ) telefonla konuştuktan sonra o ekranda bir parça fondöten görüyorum. hiç hoş değil.

  kıvam olarak yoğun denilebilir. sürümüyse oldukça rahat. noktalar halinde yüzüme yerleştirdikten sonra fırça yardımıyla oldukça kolay şekilde dağıtıyorum. çizgi çizgi olma ya da bir noktada toplanma sorunu yaşamadım. cildim kuruya dönük ya da normal olduğu zaman uygulama sonrası tam olarak mat bir bitiş vermese de pudralamışım gibi bir izlenim bırakıyor. çoğu zaman üzerine pudra kullanmıyorum.

  yalnız şöyle bir şey var,

  rimel sürerken ben ağzımı açmak yerine alnımı kaldırıyorum ve her zaman değil ama genellikle fondöten çizgi çizgi mi desem çatlak çatlak mı desem bir görünüme geçebiliyor. ama fırçayla hafifçe üzerinden geçtiğim zaman hemen düzelmeyen bir sorun değil bu. tabii bu fondötenin sabitlenme süresinde ki sıkıntıyı gösteren bir detay aynı zamanda.

  kapatıcılığı orta, tam kıvamında bence. ne çok abartı, yüzde maske var gibi gösteriyor, ne de çok az. çok kırmızı sivilcelerin üzerine minik bir kapatıcı geçme ihtiyacı duyulabilir sadece belki.

  yüzde maske gibi durma durumu konusunda şöyle bir şey var, bugün yoğun bir nemlendirici sürdükten sonra kullandım ve gün içinde baktığımda alın bölgemde yoğun parlama, fondötende hafif kusma ve gözeneklerde belirginleşme gördüm gibi geldi. sanki biraz 'selam ben fondöten' der gibiydi.

  bitirdikten sonra tekrar alacağımı sanmıyorum ancak keşke almasaydım dediğim bir üründe olmadı.

  20 nisan 2015 23:47 20 nisan 2015 23:50