yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • oylar (7)
  • medya (2)

  1. siyah olanına sahip olduğum ve hiç sevmediğim göz kalemi. rengini versin diye sürerken uğraştırdıkça uğraştırıyor. Sonuç yine soluk bir siyah oluyor. (yazar: clair de lune)'a katılıyorum, kalıcık konusunda da zayıf, zaman geçtikçe silikleşiyor. ben maskara ve göz makyaj temizleyiciyle beraber üçlü bir set halinde almıştım neyse ki. kimseye de gidip bu kaleme para vermesini tavsiye etmiyorum.

  12 mart 2015 21:18

  2. galiba hayatımda kullandığım ilk göz kalemi. makyaj çantamın içini karıştırırkem cücük kadar kalmış halini buldum. büyük ihtimalle annemden ödün-çalmışım. fakat lancome olduğunu şimdi öğreniyorum, vay be 14 yaşındayken ne lancome biliyorduk ne chanel arkadaş. şimdi bıraksan kaç tane marka isim sayarım kim bilir, bir de istemesem de bir algı oluşmuş gözümde, şu marka daha iyidir, şu kötüdür diye. oysa hiçbirşey bilmezken ne güzelmiş. neyse, bana nostalji yaratan göz kalemi kısaca.

  7 nisan 2015 23:53

  3. Lancome Hypnose Drama maskara ile bu göz kaleminini tester boyunun beraber olduğu kutulu halini aldım. Baya etkili simsiyah yapıyor fakat çıkarması biraz zor.

  8 nisan 2015 10:30


  4. Kullandığım tek göz kalemi. Evet bir göz kalemi için pahalı. Ama çekmecemde 4-5 tane kahverengi kalemim olacağına bir tane olsun kaliteli olsun diyorum. Ben bu kalemi eyeliner gibi sürüyorum. Benim aşırı yağlı göz kapağimda bile 5-6 saat dayanıyor. Altına far bazı sürünce çıkarana kadar duruyor. Benim göz kapaklarımda başka hiç bir kalem 1-2 saatten uzun kalmıyor, dağılmaya başlıyor. Bittikçe alıyorum.

  29 ekim 2015 10:47

  5. yıllardır kız kardeşimle kullanıyoruz. çok memnunuz.

  ben gözümün altına sürüyorum bir de kaşlarımı dolduruyorum. dağıtması kolay bir kalem. fiyatı biraz pahalı ama çok kaliteli.

  28 ağustos 2018 17:08

  5

  6. Ne kalemler denedim, bundan iyisini bulamadım. Zaten neden denedim bilmiyorum bu varken, yani bundan güzeli yok bence. Tam 13 yıldır kullanıyorum, daha makyaj yapmayı bilmediğim zamanlarda bu vardı elimde, kör topal ilerliyorduk. (Annemden geçmişti bana da ilk) 

  Benim için lancome’un en güzel ürünü, efsane bir kalem. Hem kolay dağılıyor hem tam rengini veriyor, smokey yapmak için de kullanılabiliyor. yağlı bir yapıda ama tam yağlı da değil. Sürerken kolay olan ama siz çıkarmadıkça çıkmayan ve dağılmayan bir yapıda. (Sanki uzaylı betimliyorum, ne zorlandım) yalnız göz içlerinize sürdüğünüzde akıtıyor. ben numaralı lens kullandığım için gözlerim biraz sulanınca hop aşağı akıyor komple iç tarafa çektiğim kalem. Tek kötü özelliği bu. Ama yine de vazgeçilmezim.

  9 aralık 2019 14:38

  2

  7. Genelde maskara setlerin içerisinden seyahat boyu çıktığı için hiç para verip satın almadığım lancome göz kalemidir. Seyahat boyu da beni uzun süre idare ediyor. Çok kullanmaktan değil ama, Boyutu küçük olduğundan ötürü iki sefer bitirdiğimi biliyorum. Benim yağlı bir göz kapağım var. Kalemin Yağlı göz kapağındaki performansını vasat bulduğum için para verip satın almayı da hiç bir zaman düşünmedim. Gün içerisinde dağılma yapıyor. Ben siyah kalemi genelde "tightlining"* yapmakta kullandığım için bu işlem için kullanmaya da pek uygun değil. Üst göz kapağına sürdüğünüz kalemi kurumadan gözünüzü kırpmışsanız alt kirpik dibinde görüveriyorsunuz. Piyasada pekala kalıcılığı daha fazla ve daha uygun fiyatlı envai çeşit ürün bulunmakta. Bu sebeple maskara seti içerisinden çıkarsa kullanırım. Ancak özellikle satın almayı düşünmem. Siyahlığına gelirsek klasik bir siyahlık. Gün içerisinde soluyor. Tabi bunda benim yağlı tenimin de etkisi var. Benim için yeterli bir siyahlık; ancak ekstra siyah gibi derin bir renk arayanları memnun etmeyebilir. Sürümüne gelirsek biraz sert yapıda. Bu sert yapıda oluşu akmasına ve bulaşmasına engel değil.

  * tightlining: göz kalemini, üst göz kapağı içine sürmek. Böylece kirpikler daha yoğun görünüyor. Hollywood eyeliner diye de geçiyor. Türkçesi olmadığı için ingilizcesini yazmak durumunda kaldım.

  ilgili medya:
  1
  9 aralık 2019 21:59 9 aralık 2019 22:54


  2

  8. Kullandığım en kötü kalemler arasında başı çeker. Üst kirpik diplerime sürdüğüm kalemin gün içinde göz altlarıma bulaştığını görünce kaleme bir daha elimi süremedim.

  9 aralık 2019 22:46

  5

  9. Ben siyah ve kahve göz kalemlerini üst göz kapağında kirpiklerimin en dibine sürüyorum. Kalın eyeliner gibi değil, incecik bir çizgi şeklinde... Böylece rimel sürdüğümde kirpiklerimin dipleri görünmüyor. Bu kalem benim kuru göz kapaklarımda akma, bulaşma ve dağılma yapmadan gün boyunca bozulmadan simsiyah kalır. ne çok yumuşak ne de çok serttir, benim için tam kıvamında...

  Zamanında bu kalemden kaç tane bitirdiğimi hatırlamıyorum bile. O zamanlar bu kadar çok ürün ve marka yoktu (gizlinot: sene 1375, sicilyanın en genç ve güzel kızı) Hatta hala yedekte bir tane vardır.

  Şimdi yeni şeyler denemek ve daha iyisini bulmak isteğimden dolayı kendisine pek sıra gelmiyor. Asla kötü bir kalem değildir ama artık daha ucuza daha iyileri var.

  10 aralık 2019 17:07