yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (36)
  • medya (2)

  1. gelmiş geçmiş en kafası güzel dizi.. efsanedir.

  erdal baggalıyla, ismail abiyle, şapşal mecnunla, dedelerle tam bir komedi.

  ama ben biraz geç tanıştım bu diziyle, söylenenlere göre en iyi sezonunu yani ilk sezonunu hala izlemedim.

  29 aralık 2014 16:15 7 ocak 2015 21:16

  2. profil resmimin esin kaynağı. oradaki alt yazılı leylayı ilk gördüğümde aaa aynı ben dedim. benim gözlerde öyle deli mor. ilk başlarda saçma geldi dizi bana. ama izledikçe çok güldüm. türkiyede eşine az rastlanır absürd komedi dizisi. ali ataydı sanırım onu ilk kez ikinci bahar dizisinde görmüştüm.

  29 aralık 2014 18:06

  3. En sevdiğim geç bulup erken kaybettiğim tv dizisi. Annem,kardeşim ve ben bayılırdık babam gıcık olurdu. O ince espriler o saçmalıklar gıcık ederdi.ama ben onlara bayılırdım. Ahhhhh ahhhh ama en son leylayı(gizlinot: melis birkan) pek tutmamıştım. Sanki mecnunun taklidini yapıyor gibiydi. Mimikleri filan. Kendimi ismail abiye çok yakın hissederdim .(gizlinot: hoooooooooooooooop) onun o boşvermişliği ama yinede musmutlu dünyası çokkkk özlemişim yaaa diziyi

  29 aralık 2014 19:20 29 aralık 2014 19:21


  4. ilk sezonu gerçek bir efsane olan, özgün dizi. Her bir karakteri ayrı bir doğaldır kalbimizde ayrı bir yer edinmiştir. O değilde dizi bitti, biz hala ismail abinin nerde yaşadığını öğrenemedik. Bence iskelede denizin kıyısında bir yerlerde yaşıyor bu balık adam :)

  30 aralık 2014 12:28

  5. İzlemekten aşırı derecede keyif aldığım hayatımın dizilerinden. Her karakterine ayrı hastaydım. Neden bitti bu dizi yine yaramı deştin sözlük. Absürd oluşundaki farklılığı ve oyuncuların rollerine mükemmellik derecesinde oturması sanırım onu benim gözümde eşsiz yapan özellikler. Yoksa dizinin bu kadar sıcak ve içten oluşu mu? Karar veremiyorum ama izlemediyseniz benden şiddetle tavsiye.

  30 aralık 2014 17:25

  6. Çok özlediğim absurd komedi, trt dizisi... Oyuncularının gezi parkı olaylarına destek vermesinden sonra trt denen salak kanal diziyi kaldırdı.

  Hala Youtube'da açıp açıp kesitlerinden izliyorum. Her karakterini ayrı bir özlüyorum.. Senaristini bile ayrı bir seviyorum.

  O gemi bir gün gelecek ismail abi :'(

  31 aralık 2014 16:10

  7. bence sembolik bir anlatımı olan dizi.

  mesela, aksakallı dede; bizdendir,doğudur. karabasan; batı ve üstümüze karabasan gibi çöken tv kanalları sahibini temsil eder.

  loş ışıkta yemek yenen sahneler, bilgisayarı, karanlıkta camın arkasında (gizlinot: cafede) geçen sohbetler telefonu temsil eder.

  zeynep, vardır mesela kemal sunal'ın filmindeki gözleri görmeyen zeynep'e göndermedir.

  ismail abi silah fabrikasında iş görüşmesine gider, o silah fabrikası bence bir fest fud zincirini temsil eder.

  şekerpare, istanbul'dur. ve ancak bir çocuk kadar saf yüreği olan biri onu sever.(gizlinot: ismail abi)

  ismail abi'nin beklediği gemi sessiz gemi dir. gemiye el salladığı sahnelerdeki gürültüler ise, artık şehrin çok da ''sessiz'' olmamasına bir göndermedir.

  uzaylı sahnelerindeki, uzaylılar toplumumuzdaki bir kesimi temsil eder.

  ve liste böyle uzar gider.

  ve finali, mükemmeldir. ağlatmış, düşündürmüştür.

  son tanım: dahice kurgulanmış, mükemmel insanların bir araya gelmesiyle yapılmış müthiş bir dizidir. ve aslında ''dizi'' den çok daha fazlasıdır.

  22 ocak 2015 21:02


  8. ben de geç tanıştım bu diziyle. (yazar: bilasbiras)cığım söyleye söyleye bana da izlettirdi zamanında. iyi ki izlettirmiş. hayatımda karnıma ağrılar gire gire güldüğüm tek dizi. erdal hayatımın dizi karakteri. aslında bütün karakterlere hastayım bi son leyla'ya tav olmuştum. bittiğini duyduğumda dünyam yıkılmıştı. her güzel diziyi bitirin zaten. akasya durağıYla arka sokaklar'ı yıllarca bize izlettiren rtük'ten ne beklenir.

  nete leyla ile mecnun rtük yazayım dedim. karşıma çıkan yazıyla allahım bu ülke nereye gidiyor bu insanlar ne yiyor içiyor da böyle oluyor diye isyan ettim.

  arkadaş zaplarken bu diziye denk gelmiş ve gördüğü sahneyle bir anda şok geçirmiş. utanç ve öfkeyle kanalı değiştirmiş. aklınıza hemen malum sahneler geldi değil mi?? malesef daha da beteri :/ dizide Kafeterya gibi bir yerde, bir erkek ve bir kadın; havaya, yarışırcasına iç fındık ya da nohut ya da leblebi ya da iç fıstık gibi bir şeyler atıyorlarmış (gizlinot: evet birebir böyle yazmış) ve bir de utanmadan ağızlarıyla kapıyorlarmış (gizlinot: vay anasını)(gizlinot: işte bunlar hep seks :D).

  duyarlı bir türk vatandaşı olan abimiz durur mu hemen etmiş şikayetini. demek bu yüzden kaldırılmış (gizlinot: agfsgdsgdfsgfd)(gizlinot: başka bişey bulamadın mı abicim)

  (link: http://birturkbilgesi.blogcu.com/leyla-ile-mecnun-dizisini-kiniyorum-ve-rtuk-e-sikayet/13301576 bu örnek davranış için buyrun)

  27 ocak 2015 02:31 27 ocak 2015 02:56

  9. ---(gbkz: spoiler)---

  birinci leyla ve şirin leyla bana tv de evlilik programı sunan bir hanımı hatırlatmaktadır.

  karabasan bunların hepsini (gizlinot: organları vs..)sana takayım, seni oğluma(gizlinot: arda'ya) alayım oğlum çok üzülüyor, der.

  tv'de bir çok estetik ameliyat geçirmiş, evlilik programı sunan bir kadın geldi aklıma.

  aynı zamanda karabasanın laboratuvarı ve yaptığı deneyler, tv deki tuhaf dizileri bana hatırlatmaktadır.

  ---(gbkz: spoiler)---

  tabii, bütün bunların benim uydurmam olması ihtimali de vardır.

  30 ocak 2015 21:55

  10. daha toplum için bu popüler olmadığ,ı ilk bölümünden beri izlediğim ama 1. sezon sonuna kalmadan izlemeyi bıraktığım, türk televizyon tarihinin en güzel dizilerindendir.

  izlemeyi bıraktım, çünkü hasta olan ilk hayvanımın başında beklerken leyla ile mecnunu izliyordum ve o sabaha çıkmadan öldü.

  beni hep o güne götürdüğü için güncel olarak bölümlerini izleyemedim.

  ilk bölümden itibaren 1 haftadır tekrar başladım, iyi ki başlamışım.

  ince çok ince...

  - ımdb'de 10 üzerinden 9.3 alarak en iyi diziler arasında ilk 10 a giren ilk türk dizisidir.(gizlinot: belkide son olarak kalacak )

  - son 3 dakikalık finali ile beni benden alır.

  31 ocak 2015 11:25