girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (72)
  • medya (5)

72. Çok sıradan gözüken yüzüklere inanılmaz fiyatlar isteyen makyaj artisti. Web sitesinde daha hoş görünmelerine rağmen, videoda taktıkları çok basit görünüyordu. Taşları da o fiyatı hak edecek taşlar değil aslında. Ayrıntılara çok özenmiş ama gerek var mıydı tartışılır.

21 mayıs 01:19

71. Yeni çıkardığı yüzük koleksiyonunda en ucuz yüzük 950 pound (5500 TL) en pahalısı da 26100 tl olan makyaj artisti. O fiyata kimlere satış yapacak derken websitesinde bütün ürünleri satılmış görünmesiyle demek zengin çok diye düşünmeme sebep verdi kendisi.

20 mayıs 20:22

70. yüzük koleksiyonu çıkaran makyaj sanatçısı. hepsi de yaptığı makyajlar gibi sade ve çok şık. (link: https://www.lisaeldridge.com/shop/#.WwBCou6FPIX gollum içimizde) yarı değerli taş meraklısı olarak kuvars ve ametist olanlarında gözüm kaldı. mücevher fiyatları nasıldır bilmiyorum pek ama euro alıp başını gitmiş olduğundan herhalde bana tuzlu geldi.

19 mayıs 18:53


69. (link: https://www.youtube.com/watch?v=Nsg6ZDd4NfQ&feature=youtu.be buy nothing (hiçbir şey satın alma) adlı videosu ile tüketmiyoruz kampanyasına dahil olan profesyonel makyaj artisti.

yılların kreatif direktörü ve makyaj artisti lisa eldridge bile "bıktım her gün birbirinin benzeri kozmetik ürünlerinin piyasaya sürülmesinden" dedi a dostlar (gizlinot: swh)

şaka bir yana, son bir yıldır sözlük gibi platformlarda sıkça ifade edilen ve tartışılan tüketim çılgınlığı konusunda fikirlerini ve bazı tasarruf önerilerini paylaşmış. merak etmeyin hepsi bizim burada konuştuğumuz konular.

elden geldiğince temiz şekilde kullanırsanız toz ürünler daha uzun süre dayanır, sevdiğiniz renkleri içeren ve farklı makyajlar yaratabileceğiniz bir palet neyinize yetmiyor, ürün bitti diye hemen atmayın dibini sıyırın diyor. (gizlinot: swh)

bahsettiklerinden benim daha önce duymadığım ; teknoloji ne kadar değişse de yüz pudrası formülasyonlarının radikal değişikliklere uğramadığı, elinizde işe yarayan bir pudranız varsa ona bağlı kalmanın daha mantıklı olduğu hususu oldu.

tabi kullandıklarından daha iyi olduğuna kanaat getirmesi halinde yeni, geliştirilmiş ürünlere de açık kapı bıraktı.

ben biraz özetlemeye çalıştım. videoyu izlemenizi ve yorumları okumanızı tavsiye ederim. lisa eldridge bahsetmemiş ama yorumlarda bu tüketimin çevreye verdiği zararla ilgili endişelerini dile getirenler de olmuş.

19 ocak 20:26 19 ocak 20:39

68. Güzelliğine hayran hayran bakıyorum her seferinde. İşini temiz yapan insanlara bayılırım. Arka plan beyaz, anla lafı uzatmıyor, müzik yok, çocuk oyunları yok. Tam benlik

5 mayıs 2017 02:18 5 mayıs 2017 02:18

67. Çok emek vererek eski çağların makyajını yapmış ve günümüze kadar getirmiş. Günümüzde yapılabilecek makyajlar tabi ki değil ama benim ilgimi çekti iki kere izledim

16 nisan 2017 19:56

66. 5 yıl önce çektiği nomake up make up makyajının (link: https://www.youtube.com/watch?v=oGpLLWnO3XY link) 10'da birini bile hala beceremeyen, fondoteni-kapatıcıyı surata bocalayan, boyunu eşitleyemeyen vs vs youtuber'lara inat kraliçedir gözümde.

normalde youtube'da bir video izleyecekken yakın tarihte yüklenmesine dikkat ediyorum ki güncel,gelişmiş, en iyi son teknikleri vs görebileyim. Fakat lisa tam anlamıyla zamansız bir kadın.

5 şubat 2017 13:56


65. Bazen sırf o güzel aksanını duymak için bile videolarını açtığım oluyor. Şiir okur gibi konuşuyor sanki kadın o kadar temiz bir diksiyonu var ki. Makyaj artisti yönünü zaten yorumlamaya gerek bile yok, elleri sihirli sanki. Bir de üç lafından biri "sort of" olmasa kusursuz derim şuraya bırakırım. (gizlinot: yazar kusur bulamadı buna taktı)

5 şubat 2017 02:23

64. Her videosundan bir şeyler öğrenilebilecek kitap gibi bir kadın. Youtube kanalını hem ingilizce listening hem de yaptığı mükemmel makyajları için takip ediyorum.

28 kasım 2016 13:31

63. youtubeda takip ettiğim tek ve yegane makyaj kanalına sahip, mesleğine aşık sanatçı. evet sanatçıdır, çünkü bu işi profesyonel olarak yapmakta ve adeta tablo gibi makyaj tasarımları ortaya çıkarmaktadır. zaten duruşundan, mimiklerinden, fırçayı tutuşundaki zerafetinden de görülebilir. (gbkz: chanel), (gbkz: lancome), (gbkz: shiseido), (gbkz: no 7) gibi markalarla çalışmış; direktörlük, makyözlük, tanıtım yapmış ve makeup line tasarlamıştır; makyaj yapmadığı ünlü yok gibidir. aksanı uzun yıllar fransa'da kalmış bir ingiliz olmasından kaynaklanır. bloggerların ürünleri badana boya gibi sıvamasından bıkmışsanız ve sade, doğal ama etkileyici görünümlü makyaj arıyorsanız ilaç gibi gelir. (link: https://www.suslusozluk.net/b/s%C3%BCsl%C3%BClerin-makyaj-s%C4%B1rlar%C4%B1 süslülerin makyaj sırları) başlığı yerine bu kadını takip edebilirsiniz, çünkü çok faydalı pratik bilgiler verir (bkz: pinpoint concealing yöntemi), hangi iddialı rujun nasıl kullanılabileceğinden hangi ürünlerin hangi cilt tipi için olduğuna ve nasıl daha iyi uygulanabileceğine kadar. genellikle high end ürünler kullanır (gizlinot: laura mercier secret camouflage) ama arada uygun fiyatlı ürünler de tavsiye eder, yılbaşında hediye edilebilecek makyaj ve cilt bakım setleri hakkında videolar yayınlar. makyaj tarihiyle de oldukça ilgilidir, vintage makyaj ürünlerinden oluşan ufak bir koleksiyonu olmakla beraber (link: https://www.youtube.com/user/lisaeldridgedotcom kendi kanalında) neredeyse belgesel niteliğinde videoları bulunur. kendi yazdığı (gbkz: Face Paint: The Story of Makeup) isimli kitabı son yıllarda çıkarmıştır. çok konuştuğu kısmında süslülere katılmakla beraber, ingiliz aksanına bayıldığım ve arada yararlı bilgileri de kapsadığı için pas geçmeden dinlemekteyim. (link: http://www.lisaeldridge.com/ kendi sitesi) 'nden de yaptığı işler takip edilebilir.

27 kasım 2016 13:53 8 ocak 14:34